Väikesed abielukuriteodKasutaja  Вероника Энди projekt kategoorias Teater

Tere, kallis sõber! 

Olen lavastaja Veronika Endi, Eesti Lavastajate ja Näitekirjanike Liidu liige. Võib-olla sa pole minust veel kuulnud. Minu loometee on seotud Draakonipesa teatriga. See on teatrikeskus, kus elab hetkel kolm teatrit: Project Theater, Mini-teatr ja Teater Lendav Lehm. See on üks väheseid kohti, kus saab vaadata etendusi, mida mängitakse korraga eesti ja vene keeles. Meil on ka sõnadeta etendusi täiskasvanutele ja lastele, etendusi ainult vene keeles, ainult eesti keeles; pere-, laste- ja täiskasvanute etendused ning plaanime laieneda meie repertuaari. Ja mul on näitlejate meeskond, kes usaldab mind ja minu maitset, stiili ning teatrikeelt. Üks kriitik ütles meie kohta, et oleme põlevate silmade ja särava energiaga noor meeskond. Meie näidend "Lesed" kogub alati täismaja. Ja meie meeskonnal - näitleja Katrin Sut, näitleja Andrei Ban-durevski ja mina, "sünnib" uus etendus. 
 

"Väikesed abielukuriteod"

Eric-Emmanuel Schmitti samanimelise näidendi ainetel. Miks ma selle näidendi valisin? Miks ma tahan seda tänapäeva reaalsuses vaatajale näidata?

Praegu on huvitav, kuigi raske aeg. Inimestel on palju muresid, uusi probleeme, uusi ülesandeid. Ja tegeletakse aktiivselt enesearenguga - viimase kahe aasta jooksul on ilmunud tohutult palju kursusi. Teave on muutunud kättesaadavamaks kui kunagi varem. Aga...me hakkasime üksteist unustama. Probleemide, enesearengu, isikliku kasvu vilkudes unustavad paljud inimesed peatuda ja küsida lähedaselt: "Kuidas läheb? Mida sa tunned? Kas sinuga on kõik korras?"...

Lavastus näitab lihtsalt, huumoriga, milleni selline inimestesse suhtumine võib viia. Nagu tavaliselt, loodan oma teostes läbi huumori ja naeru juhtida publiku tähelepanu selleni, et me tuletaksime meelde inimesi, kes on meie kõrval, laseksime silmaklapid alla ja mõtleksime, et armastame üksteist, elu, universumit... Ja selle armastuse nimel ja me elame...
 


 

Meil on kogemust

etenduste loomisel minimaalse rahastusega. Ja need on huvitavad säravad etteasted, mis täidavad meie kammersaali. Kuid paraku tuli mõnest kulukast ideest loobuda. Teie osalusel saame täielikult kehastada oma nägemust näidendist, luua ebastandardseid dekoratsioone, sukeldada vaataja näidendimaailma atmosfääri, mis on juba stsenaariumis esimestest minut-itest. 

Tänaseks

töötame juba etendusega, teeme proove, näitlejad harjuvad tegelastega. Ostetud on mõned rekvisiidid ja tehtud maastike visandid. Meile on antud ruumi ka tulevasteks esinemisteks. Esilinastuse esialgne kuupäev on meie kalendrites juba märgitud - 30.12.2022.
 

Tahame koguda

kokku 3344 eurot, et: 

  • osta rekvisiidiks puudujääv materjal, tasuda kunstnike töö ja tasuda osaliselt üür (1800 eurot)

ning

  • tellida kunstnikelt rekvisiite ja kostüüme, et viia ellu kõiki lavastaja ideid, osta mõne näidendi stseeni jaoks puuduv valgustus, tellida plakatid, etenduse reklaam ja osta puuduv rekvisiit (1544 eurot)

Oleme teile ka valmistanud huvitavaid kingitusi. Need on teadmised, muljed, aistingud ja väikesed meeldejäävad suveniirid. Ette tänades! Oleme kindlad, et teie toel etendus õnnestub!

  • 9 hooandjat
  • 230€kogutud 1800€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 02.Dec.2022