Suusasportlase tippvõistlusteks ettevalmistus NorrasKasutaja  Alvar Johannes Alev projekt kategoorias Sport

Olen Pärnumaalt, Tori vallast pärit murdmaasuusataja ning tegelenud suusaspordiga nüüdseks juba 19 aastat. Kuulun Jõulu Suusaklubisse ja Eesti rahvuskoondisesse. Olen mitmekordne Eesti Meister ja nende aastate jooksul osa võtnud arvukatest rahvusvahelistest võistlustest ning esindanud Eestit ka maailmameistrivõistlustel. Lisaks olen täiendanud erialaseid teadmisi Colorado Ülikoolis, USAs sealse suusatiimi eest võisteldes ja treenides. Möödunud aastal jätkasin õpinguid Tartu Ülikooli kehakultuuri teaduskonnas.

Selleks, et saavutada oma eesmärke, tuleb õppida parimatelt, ning just seetõttu olen otsustanud asuda treenima Norrasse. Tänu viimastel aastatel loodud headele tutvustele avanes praegusel keerulisel ajal võimalus liituda järgnevaks kaheks aastaks Oslo suusaklubiga Heming ja kohaliku professionaalse suusatiimiga OBOS. Seda kõike selle nimel, et teha oma karjääri parimad sõidud tuleva aasta Obersdorfi maailmameistrivõistlustel ning veelgi enam kahe aasta pärast toimuvatel Pekingi Olümpimängudel.

Viimane aasta on olnud Eesti suusatamisele väga keeruline ning olematute lumeolude tõttu tuli läbi hooaja otsida treeningvõimalusi välismaalt. Seda kõike üksi tehes ja organiseerides kulus palju energiat, finantse ja aega konkurentsivõimeliste tingimuste loomiseks, mille tõttu ei olnud möödunud hooaja tulemused vastavad enda ootustele ega ligilähedale enda võimetele. Sellest tulenevalt oli aeg muutusteks ning parima variandina näis oma kõrge suusakultuuri ja oskusteabe poolest just Norra. Heming on tugeva ajalooga ja edukate atleetidega klubi, mida tõestab ka fakt, et eelmise aasta Drammeni maailmakarika etapilt pääses sprindi ajasõidust edasi 7! nende klubi suusatajat. Kindlasti on mul nendelt üht-teist õppida ja kõrva taha panna. Tiimi liikmena on mul alates augustist/septembrist võimalik kasutada Oslos värskelt valminud suusatunnelit, mis annab võimaluse lume peal harjutada juba varakult enne hooaja algust, ilma selleks kaugele sõitmata. Tehnika arendamiseks ja testtreeningute läbiviimise jaoks on mul võimalik kasutada rullsuusalinti Holmekolleni treeninglaboris, mis Eestis veel paraku kasutuses ei ole. Ühtlasi saan ka vahetevahel olla abis testide läbiviimisel ning hankida infot ja teavet sealsete treeningmetoodikate kohta.

Värskeimas rahvusvahelise suusaliidu poolt (FIS) välja tulnud edetabelis olen parima FIS-punktiga eestlane. Varasematest tulemustest ja saavutustest tooksin välja Põhja-Ameerika mandril väga kõrgelt hinnatud teise koha USA üliõpilasmeistrivõistlustel ning meistritiitlid ja medalid nii Eesti, Läti kui ka Austria meistrivõistlustelt. Lisaks mitmeid erinevaid esikohti FIS-võistlustelt ning Balkani- ja Slaavi kontinentaalkarika etappidelt. 2019. aasta rullsuusatamise MM-l tulin 20 km klassikasõidus 11. kohale ning tiimsprindis saavutasime Eesti koosseisus kõrge 6. koha.

Selle projekti finantseering on mõeldud sihtotstarbeliselt treeningute, laagrite ja võistluskulude katteks Norras. See on minimaalne summa, mis aitab mul tasuda liikmemaksu OBOS tiimiga liitumiseks, katta sügisesed treeninglaagrid, talvised võistluskulud ning soetada poole aasta suusatunneli kaart. Lisaks sellele projektile aitab minu kulusid katta treeneritöö praktika suusaklubi juures, kus abitreenerina saan aeg-ajalt läbi viia noorema põlvkonna suusatreeninguid.

Kõik kingitused jõuavad projekti õnnestumise korral toetajateni kas posti teel või vastastikusel kokkuleppel!

Lisainfot minu tulemuste kohta leiab rahvusvahelise suusaliidu kodulehelt.

Minu profiil Colorado Ülikooli lehel. 

Tori Siidritalu poolt loodud fännileht, kust leiab postitusi minu sportlike tegemiste kohta.

Samuti saab minu tegemistel silma peal hoida Instagrami vahendusel. 
 

 • 52 hooandjat
 • 5400€kogutud 5000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 02.Jul.2020

Sarnased projektid

Jõhvi Jalkamaja

 • 74%kogutud
 • 3697€toetatud
 • 43 päeva veel

Lumelauatüdrukud MMile!

 • 66%kogutud
 • 2983€toetatud
 • 12 päeva veel

Spordi edendamine - Padeliväljaku ehitus Otepääl

 • 1%kogutud
 • 85€toetatud
 • 21 päeva veel