Tants kõigile- erivajadusega või mitteKasutaja  Anneliis Jaanus projekt kategoorias Teater

Mängi videot

 

Kes ma olen ja mida ma teen?

Olen Anneliis Jaanus. Ma tegelen erivajadustega inimestega andes loovtantsutunde noortele Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses ( lisainfo: www.astangu.ee ), kus töötan põhikohaga füsioterapeudina. Lisaks annan erivajadusega lastele tantsutunde Pirueti võimlemisklubis.

Miks ma seda teen ja mida põnevat me korda oleme saatnud?

Olen tegelenud tantsimisega juba lapsest saadik ning näis loomulik jätk ja avanes hea võimalus kasutada ka oma töös füsioterapeudina tantsu kui ühte füüsilise arendamise viisi. Töö käigus on välja tulnud selle positiivne mõju erivajadusega inimestele nii füüsilise kui ka emotsionaalse ja sotsiaalse arengu seisukohast. Oleme teinud etteasteid ja esinenud erinevatel majasisestel üritustel, mõni näide järgnevalt: 1. http://www.youtube.com/watch?v=86rUYuxUZ8U 2. http://www.youtube.com/watch?v=4Jmmv8vkV0k

Oleme ka koostöös muusikaterapeut Kaili Inno ja tema juhitava trummiringiga käinud esinemas „made in estonia maraton 2013“ üritusel, mis oli meie esimene katsetus ühiskonda sulanduda, ettastet võimalik näha järgnevalt lehel: http://vimeo.com/album/2328240/video/63145380

Olulise sammu tegime ka võimlemisklubi Piruett jõulu- ja kevadkontserdil, kus esmakordselt esines erivajadusega laste rühm tavaliste laste hulgas. Sellel oli märkimisväärne tähendus nii lastevanematele kui ka võimlemisklubile.

Mis on projekti idee?

Olen käinud erinevatel tantsuteraapia alastel lühikoolitustel Eestis, samuti osalesin projektis „Dancing for Inclusion“ Portugalis, mille eestvedajaks oli üks erivajadusega inimeste tantsurühm Afidance ( lisainfo kogemusest: http://www.astangu.ee/meiekeskusest/uudised/artikkel/a/tantsukoolituse-kogemus-portugalist.html ning tantsurühmast: https://www.facebook.com/afidance?fref=ts ). Eelnev andis mulle inspiratsiooni ja tõuke arendamaks antud valdkonda ka Eestis. Sellest lähtuvalt osalen augustis Laban Institute of Movement Studies poolt korraldataval koolitusel „Professional training of Certified movement analyst“ I moodulil Belgias (koosneb IV moodulist). Hetkel vajangi Teie, Hooandjate toetust, et sellel osaleda.

Mis selle teadmisega peale hakkan?

Korraldan töötoa, kus osaleb neli erivajadusega inimest ja neli noort tantsijat. Töötoa tulemusena valmib etendus „Tants kõigile- erivajadusega või mitte“. Töötoa protsessi blogitakse, samuti kajastuvad pildid ja videod facebookis, projektiga seonduval leheküljel https://www.facebook.com/events/650742134953378/. Töötoa lõpuks filmitakse valminud tantsud Tallinna linnapildis, mis on etenduse üks osa.

Etendust esitatakse detsembrikuu jooksul kolmes erinevas koolis, kus töötoas osalevad noored on ka varasemalt koolis käinud. Idee on promoda tantsimist erivajadusega õpilasi õpetavates koolides ja näidata, et keha- ja tantsukeel on ideaalne kommunikatsioonivahend. Idee on ka anda tantsijatele võimalus erivajadusega inimestega koostööd proovida ja julgustada selle kontingendiga tööd tegema, kuna tegemist on niivõrd ehedate ja väljendusrikaste isiksustega.

Mis ma Sulle Hooandja pakkuda saan?

Hooandjatel esineb ainukordne võimalus etendust näha Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuses, kus projektis osalevad noored hetkel õpivad. Lisaks on võimalus tutvuda ka keskuse tööga ringkäigu näol ja edaspidi loovtantsu tunnist osa võtta ning palju muud. Täpsed auhinnad leiad vasakust servast :)

Toeta ja Sa saad osaks ühest sotsiaal-kultuurilisest projektist, mille vilju saab maitsta juba õige pea!

  • 106 hooandjat
  • 2035€kogutud 1915€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 08.Aug.2013

Sarnased projektid

Viru-Nigula Hariduse Selts esitleb: Suvelavastus "OTTÕ"

  • 52%kogutud
  • 2886€toetatud
  • 10 päeva veel

Noortemuusikal "Olinde"

  • 23%kogutud
  • 185€toetatud
  • 39 päeva veel