Tants, mu HingetoitKasutaja  Ciara Tantsukool projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Ciara Tantsukool on tantsu- ja huvialakool Tartus ja Ülenurmes. Õpetame tantsustiile show; contemporary; girlie hip-hop ja all styles hip-hop, lisaks saab tantsukoolis tegeleda Zumba ning Acro Yogaga. Tantsukoolis tegutseb 5 tantsugruppi vastavalt stiilile ja tantsija tasemele (alg,-kesk- ja edasijõudnud).

Ciara ei ole aga pelgalt Tantsukool, vaid hõlmab endas palju enamat. Ciaras on ansambel noortest muusikutest ning tegutsev õpilasesindus, kes kirjutab projekte tantsukooli elu endendamiseks, korraldab tantsijatele koolitusi. Me oleme hakkajad noored, kes ise end ümbritsevat keskkonda kujundavad ja Ciaras on ambitsioonikad juhendajad, kes panustavad kogu südamega oma töösse!

Tantsukool Ciara korraldab hooaja lõpus tantsuetenduse "Tants, mu Hingetoit", mis justkui võtab kokku Ciara II hooaja, põhinedes suurel ja aktuaalsemal teemal, mis hetkel Eesti tantsumaastiku juhib. Nimelt oleme unustanud tantsimise tõelise väärtuse - tantsu kui eneseväljendusvahendi. Tantsuetendus „Tants, mu Hingetoit“ räägib tantsija kujunemisest, tantsija eri-etappidest ning tantsu kui kunsti kujunemisest tantsija(te) jaoks. Puudutame tantsimise sünnilugu nii inimkonna kui inimene jaoks.

Olulisemaks on saanud koreograafia õppimine kõige uuemate billboard’i edetabeli tippu jõudnud lugude järgi, et kavaga võistlustel esikolmikusse jõuda ning sädelevad medalid või karikad koju kaminasimsile seisma tuua.
Tantsimine on kaotanud oma esialgse tähenduse, kus ta andis võimaluse peegeldada argielu probleeme, panna tundeid sõnade puudumisel liigutustesse ning mis kõige olulisem, tunda ennast koos teiste asjaarmastajatega osana millestki suuremast, osana grupist ning kogukonnast.

Ciara Tantsukooli tunnuslauseks sai juba aastate eest "Think with your body", sellel kevadel oleme aga andnud lausele täiesti uue mõtte ning hakanud enda jaoks lahti seletama tantsimise tagamaid iseendas.
Mis paneb meid tantsima? Mis on tants?
Kasutame lisaks õpitud koreograafiale uudset lähenemist improvisatsiooni näol ning kavade saateks pop-muusika asemel kasutame hoopis suurepäraste eesti luuletajate ning kirjanike loomigut.

Tantsuetenduse "Tants, mu Hingetoit" näitab tantsu tegelikku väärtust nii indiviidi jaoks, kui ka sellise eneseväljendus võimaluse olulisust ning vajalikkust tervele kogukonnale. Etendus annab vaatajale täiesti uue arusaama tantsust kui kunstist ning purustab müüdi, et tantsimiseks peab tengelpung olema pungil 100-eurostest ning ilma igal nädalavahetusel esinemise või võistlemiseta pole tantsuga kuhugi jõudnud.

Etendus koosneks kolmest vaatusest, mille peaideeks on kujutada erinevas vanuses või hingelises etapis seda tantsulist toitu, mida noor vajab selleks, et olla õnnelik. Sealjuures näitame ka “tantsukunsti sündi”.

Teine vaatus räägib noore üleminekuperioodist ning teekonnast küpsuse poole. Räägib valikutest, mida peab tegema puberteediealine inimene ning eneseotsingutest, mis selleni viivad. Kaasatud on live-muusika ja parkuuritiim. Laval ka laivis luuletaja Mattias Politol.

Viimane vaatus võtab kokku kogu etenduse, kuidas tantsija kasvab tervikuks. Kuidas ta leiab tantsus eneseväljendusvahendi ning mõistab tantsu kui kunsti olemust. Ülemäärane püüdmine pole enam oluline. Vahet ei ole, kas kuulud oskuslikumasse võistlusgruppi, loeb protsess, loeb tants. Kasutame alternatiivset tantsu ja koreograafiat, mille saateks on luuletused ning improvisatsioonilisi numbreid küpsemate tantsijate poolt.

Tahame kasutada just noori geniaalseid luuletajaid ning bände, kes oleksid loomisel sama innukad ning uuemeelsed kui meie. Kuna Ciara on alles 2013. aastal Carolin Arnold’i poolt loodud tantsukool, tahame luua etendusega oma traditsiooni!

Tantsulavastus “Tants, mu Hingetoit” toimub 30.mail kell 18.00 Tartu Uues Teatris.

Hea hooandja, toeta meid, et saaksime etenduse ellu viia! Toetus läheb Tartu Uue Teatri saali ja tehnika rendiks, tantsijate kostüümide tarbeks. Aita meid meie unistused teoks teha!

Ja muidugi tule ka ise etendusele. Jah, Su sõber/sõbranna ka!

Kui etendus on edukas, tiirutame ka üle Eesti!

Lavastaja: Carolin Arnold
Kostüümid: Carolin Arnold
Korraldus: Ciara Tantsukooli Õpilasesindus (Aile Einola, Grete Sirge, Anete Pallon, Eva-Maria Muuli, Mari Valgepea, Heldi Kulp, Merit Kull)
Luuletused, sisemonoloogid: Grete Sirge, Carolin Arnold
Külalisesineja: luuletaja Mattias Politol