Tantsulavastus "post kaart"Kasutaja  eike ülevain projekt kategoorias Teater

Mängi videot

Tantsukunstnikud Siim Tõniste, Jaak Sapas ja Eike Ülevain, kes lõid eelmisel aastal tantsulavastuse “tõlgitud”, toovad uue aasta alguses koos Vene Teatri koreograafi Olga Privise ja graafik Jarõna Iloga välja lavastuse “post kaart”. Uus lavastus sünnib Jarõna Ilo joonistatud stsenaariumite tantsulistest lahendustest.

Teha hirmutav sammuke välja mugavustsoonist võib osutuda kontimurdvaks, hämmastavalt raskeks ülesandeks. Aga seda on kindlasti tarvis. Sellepärast on hea, kui on loodud tingimused, mis mugavaks minna ei lasegi.

Selleks, et Jarõna Ilo joonistatud stsenaariumit ka publikuga jagada, saab lavastusega koos  vaadata näitust. Samuti antakse välja postkaardiseeria.

Heade inimeste tugeva õla toetusel saab lavastust näha esmakordselt 7. märtsil kl 19.00 Okasroosikese Lossis (Uus tn 19).

Autorid ja esitajad: Eike Ülevain, Olga Privis, Siim Tõniste, Jaak Sapas
Joonistused: Jarõna Ilo
Kestus: 50′

Kaasproduktsioon: Sõltumatu Tantsu Ühendus
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tantsuakadeemia,  Vene Teater
Esietendus: 7. märts 2014 kell 19.00 Okasroosikese Loss(Uus tn 19), Tallinn
Järgnevad etendused: 8., 19. ja 20. märts

Jarõna Ilo on sündinud 1955. aastal Kiievis, lõpetanud seal Tööstusgraafika Tehnikumi, õppinud Praha Filmiakadeemias foto erialal ning lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia, kus ta oli ka pikka aega  joonistamisõppejõud.
Praegu on Jarõna Ilo vabakutseline kunstnik ja õpetaja, kelle töid on näitustel nii Eestis, mujal Euroopas kui ka Austraalias.
Olga Privis on tantsija, tantsupedagoog ja koreograaf. Lapsepõlves tegeles sportvõimlemisega ja õppis balleti, lõpetanud TLÜ koreograafia eriala ning täiendanud end Moskvas erinevates nüüdistantsu tehnikates. Osalenud erinevates tantsuprojektides Euroopas ja Aasias. Tema viimaste tööde hulka kuulub liikumise loomine etendustele “Paabeli torn 1“, (lav. M.Gatsalov, Moskva), R.Raud “Vend” (lav. R.Raud) ja tantsijana etenduses “The Gamaheh Theorem” (lav.S.Pepeljajev).
Töötab Vene Teatris liikumisjuhina, samuti loob liikumist lavastustele nii Eestis kui ka Venemaal. Huvitub kunstist ja selle erinevatest väljendusvormidest.
Siim Tõniste (1987) on vabakutseline tantsukunstnik. Tal on lavastaja-koreograafi magistrikraad Tallinna Ülikoolist, peale selle on ta end täiendanud Tšehhis Praha Etenduskunstide Akadeemias ja Tšehhi Rahvusteatris. Tõniste on teinud koostööd mitmete kohalike ja välismaiste koreograafide ja lavastajatega nagu näiteks Cid Pearlman (USA), Sintija Silina (LV), Erika Vizbaraite (LT), Tamur Tohver, Üüve-Lydia Toompere. Lisaks on ta osalenud Kristian Tirsgaardi, Fornier Ortizi, Helena Jonsdottiri ja Alvin Ailey kompanii töötubades. 2011. aastal tõi ta STÜ alt välja tantsulavastuse „Nill“, 2013. aasta alguses koostöös Eike Ülevainu, Jaak Sapase ning Kadri Põlluveeriga tantsulavastuse „tõlgitud“. Koostöös Ando Naulaineniga on Tõniste 2012.-2013. teinud kolm tantsufilmi, millest üks oli ka tema magistritööks. Viimsed viis aastat on ta tegutsenud ka tantsuõpetajana, hetkel annab tunde Tallinna Tantsuakadeemias ja TeatriPolygonis. Siim Tõniste kuulub HTF tantsukompaniisse ning on samanimelise Hiiumaa TantsuFestivali üks korraldajatest.
Jaak Sapas (1979) on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli koreograafia eriala, osalenud tantsijana erinevate koreograafide töödes (Taavet Jansen, Tiina Mölder, Jüri Nael, Yoshiko Chuma, Yvonne Rainer, Terry Creach, Anthony Phillips jt.). Pärast ülikooli elanud ja töötanud kuus aastat välismaal (Saksamaa, Maroko). Koostöös erinevate kunstnikega on viimastel aastatel valminud järgmised etendused: “Kahe korruse rahvas” (Eike Ülevain, Kärt Tõnisson) 2007-2008; “Estonia meets Africa” ehk vaade eemalt”" (Eike Ülevain, Eneli Meresmaa) 2009-2010; “KOHALOLEK” (Eike Ülevain, Jarõna Ilo, Pedro Balbás) 2011; “Kuidas mängida ennast?” (Oksana Tralla) 2012; “tõlgitud” (Eike Ülevain, Kadri Põlluveer, Siim Tõniste) 2013; “e s s e n t i a l s” (Katrin Essenson, Kadri Noormets, Margo Teder) 2013. Hiljuti osalenud Vene Teatri etendustes “Kas ma tohiks olla Mozart?” (lavastus: Jevgeni Korniag) 2013 ja “Paabeli torn 2” (lavastus: Philipp Grigorian; koreograafia: Dina Khuseyn) 2013.
Eike Ülevain (1980) on lõpetanud TLÜ koreograafia eriala ja tegutseb vabakutselise tantsukunstnikuna. Eike Ülevain olnud aktiivne tantsufilmide looja ja osalenud ZUGA ühendatud tantsijate lavastustes ja loonud liikumisi muusikavideodele ja draamaetendustele.
Tema viimaste tööde hulka kuulub portreefilm “Käed” kunstnik Jarõna Ilost, tantsuetendused “Estonia meets Africa ehk vaade eemalt”, “Kohalolek” ja “tõlgitud”.

Танцоры Сийм Тынисте,  Эйке Юлевайн и Яак Сапас, создавшие в прошлом году постановку «Переведено», в начале этого года представляют  нам  в сотрудничестве с хореографом Ольгой Привис из Русского Театра Эстонии и художником Ярыной Ило постановку  «Открытка».

Сделать устрашающий шаг из зоны комфорта может оказаться непомерно трудным заданием, но шаг этот сделать необходимо. По-этому хорошо, когда созданные условия не дают возможности стать удобным.

Для этого чтобы поделиться с публикой сценарием,  нарисованным Ярыной Ило, можно наряду со спектаклем ознакомиться с выставкой. Также будет изготовлена серия открыток.

С помощью хороших людей постановку можно будет впервые увидеть 7. Марта в замке Спящей красавицы на Уус 19.

Авторы и исполнители:  Эйке Юлевайн,  Ольга Привис,  Сийм Тынисте и Яак Сапас.
Рисунки: Ярына Ило
Продолжительность: 50'

Совместная продукция: Независимое Объединение Танца
Спонсоры: Эстонский Культурный Капитал, Академия Танца, Русский  Театр Эстонии
Премьера: 7. Марта 2014 в 19.00 в замке Спящей красавицы на Уус 19, Таллинн
Следующее постановки: 8., 19. и 20. марта.