Tantsusessioon FutureKasutaja  Anne Tamm-Kivimets projekt kategoorias Sündmus

Tantsusessioon Future on välja kasvanud samanimelisest tantsuloomingufestivalist, mille esimene toimumiskord jääb 17 aasta taha ning mida MTÜ Just Tants vedas 14 järjestikusel aastal. Festivali idee on jäänud samaks: pakkuda noortele tantsuloojatele võimalust esitleda oma loomingut ning saada sellele tagasisidet valdkonnas tegutsevatelt inimestelt. Selleaastane sessioon on kaasa toonud värskendusi ning kujutab endast tantsuloomingu protsessi, mille tegevused algasid 10. veebruaril, kui projekti eestvedajad kohtusid projektis osalevate noortega. Kohtumise eesmärgiks oli leida ühine teema, mis mitte ainult ei kõnetaks noori, vaid kõneleks ühiskonnaga, milles elame. Esile tõusid kaks mõtet: tehnoloogia mõju ja enesearmastus, millest formuleerus ühine teema – inimlikkus.

Märtsis saadi kokku valguskujunduse töötoas (Mari-Riin Villemsoo), millele järgnes arutelu selleks hetkeks loodud materjali üle, nõuandva kogu liikmed Eline Selgis ja Raido Mägi jagasid näpunäited edaspidiseks.

Mai keskel kohtutakse taas, et siduda kõigi osalejate looming tervikuks. Nii on tantsusessiooni eesmärgiks tuua lavale küps ning põhjalikult läbi töötatud tantsusüit, mis etendub 27.mail ERMi teatrisaalis.


 

Tantsusessioon Future otsib oma olemuses ka vastust küsimusele, miks noored ja kunstiloome niivõrd erinevatesse lahtritesse on paigutatud? Ei saa vaielda maailmavaatelise erinevusega noorte ja vanade vahel, ent ära kuulata (vaadata) võiks siiski. Ehk ongi kunsti läbi oma muredest ja rõõmudest rääkimine lahend mitmle küsimusele, mis ka antud protsessi käigus esile tõusnud? Pole kokkusattumus, et mitmed esitusele tulevad tööd räägivad depressioonist, ühiskonda sobitumisest ning tehnika ja sotsiaalmeedia mõjust inimestele.

Hooandja abil soovime katta etenduse valgus-, heli- ja videokujundusega seonduvad kulud, et noorte looming saaks võimalikult professionaalselt esitletud.

http://www.justtants.ee/Tantsusessioon-FUTURE-

MTÜ Just Tants
www.justtants.ee
https://www.facebook.com/MT%C3%9C-Just-Tants-165158450161246
justtants@gmail.com
tel 5523329