Tartu Maarja Kooli konverents "Aja väärtus"Kasutaja  Maarja Kooli Lastevanemate Ühendus projekt kategoorias Sündmus

2024-nda aasta Euroopa kultuuripealinna Tartu juhtmõte on "Ellujäämiskunstid".
Lisaks ellujäämisele on tähtis ka oma elu mõttekalt ja õnnelikult elada.

24. aprillil 2024 toimub Eesti Rahva Muuseumi silla-alal Tartu Maarja Kooli  konverents "Aja väärtus". Soovime mõtestada lahti selliseid küsimusi:

 1. Milline on erivajadustega inimese osa kogukonnas, milliseid protsesse ta ühiskonnas käivitab? Mida positiivset ta endaga kaasa toob?
 2. Kuidas toetada erivajadusega inimese elu viisil, et igal eluetapil elatud aeg tooks talle kaasa uusi väärtusi ja pakuks uusi väärtusi ühiskonnale?

Konverentsiga tähistame  me Tartu Maarja Kooli 30-ndat juubeliaastat.

Lisaks kooli sünnipäevale on meie konverents osa ravipedagoogika 100-nda sünnipäeva tähistamisest kogu maailmas. Samas pühitseme heade mõtete linna Tartu Kultuuripealinnaks olemist. Maarja Kooli viis rikastada eesti haridusmaastikku tuleneb eripedagoogika ja ravipedagoogika ühendamisest koolitöös.

Tegutsedes ülikoolilinnas on meil hea ligipääs suhtluseks eripedagoogika värskemate ideedega ja praktikate kaudu on meil side üliõpilastega. Ravipedagoogikast lähtuvalt on meie kooli õpetus ja teraapiad läbi põimunud kunstiga. Võimalust ennast väljendada ja kooli kogukonna elu rikastada pakuvad peod ja kultuuriüritused. Meie kool olnud kohaks, kuhu on tulnud üle maailma ravipedagooge ja terapeute jagama oma teadmisi ja kogemusi. Paljud eri- ja ka tavakoolide õpetajad ja lasteaednikud on saanud neilt kursustelt värskeid vaatepunkte, innustust ja uusi töövõtteid. Sellega on laienenud vaade puudega inimese õpetamisele, tema elule laiemalt meie ühiskonnas.
 


 

Konverents võimaldab tunda rõõmu ja saada kasu kokkusaamisest kõigil, kes soovivad töötada erivajadustega inimeste elukvaliteedi parandamise nimel, kooli vilistlastel, lapsevanematel ja ka laiemalt teiste Eesti erivajadustega lapsi õpetavate koolide töötajatel ja erihoolekande asutustes tegutsevatel inimestel.

Esinejate seas on: Sonja Zausch (Ülemaailmse Ravipedagoogilise Sektsiooni juhatusest šveitsis) Jaan Kõrgesaar (Eripedagoogika emeriitprofessor Tartu Ülikoolis), Piret Aus (kultuurikorraldaja, koolitaja, ligipääsetavuse eestkõneleja), Jaan Kallas (Maarja Küla nõukogu esimees), Helle Känd (arst, Tartu Maarja Tugikeskuse juht), Anne Daniel-Karlsen (lastepsühhiaater, miljööteraapilise ravikodu juht) jt. Konverentsi lõpus toimub konverentsil üleskerkinud ideid koondav pleenum, mida veavad konverentsi põhiesinejad, kutsudes kaasa mõtlema kõiki konverentsist osavõtjaid.

Ettekannete põhjal valmib ettekannete kogumik ja paneme üles näituse kooli õpilaste töödest. Palume selle rõõmsa ja kasuliku ürituse korraldamise jaoks teilt hoogu!
 

Lugupidamisega
Tartu Maarja Kooli rahvas
 

Hooandja toetusega rahastame konverentsi "Aja väärtus" 24.04.2024 toimumiskoha (ERMi) rendikulud (sillaala rent, heli- ja videotehnika teenus, sündmuse lavatehnika ettevalmistus- ja kasutusteenus).

Kingitused jõuavad hooandjateni annetaja poolt osutatud pakiautomaati.

Sarnased projektid

Puhume Võlukaelale elu sisse

 • 11%kogutud
 • 204€toetatud
 • 15 päeva veel

Struve kaare pusle – 10 riiki, 1000 tükki, nullpunkt Tartus

 • 21%kogutud
 • 630€toetatud
 • 17 päeva veel

"Sinu kodune terapeut" Elulisuse sümbolkaardid

 • 90%kogutud
 • 1634€toetatud
 • 24 tundi veel