EMA raamatajakiri: TervenemineKasutaja  Ajakiri EMA OÜ projekt kategoorias Trükis

Tulime epideemiaajast läbi küsimustega, kas paberajakirja on vaja. Kas EMA ajakirja on vaja?

Mõni kuu tagasi kohtusime lugejatega, ärksameelsete noorte emadega, kes veensid meid tuliselt, et EMA paberajakirjast ei tohi loobuda. Nutiseadmest tarbitav ei suutvat asendada seda mõistusele jäämiseks hirmvajalikku rituaalset oma aja võtmist – koos pulssi ja mõttetulva aeglustava lektüüriga.

Mõistsime, et kohalike lapsevanemate eriliste lugudega väärt lugemist on vaja, ent muutuvas maailmas ei saa EMA enam ilmuda klassikalise ajakirja vormis. Selgeks sai ka see, et uuenduste läbiviimiseks vajame sõpradelt-lugejatelt hoogu.

EMA ei olegi enam ajakiri. See tuleb hoopis ajakirja ja raamatu vahepealne, kaks korda aastas ilmuv aeglane lugemisnauding, n-ö aja kiri. Senisest mahukam, sügavalt ilus ja sisukas. Jätkusuutlikuma mudeliga toodetud, piiratud tiraažis. Uus EMA meeldib meile endale väga!
 


 

Kuristik ja tassike teed

Emade-isade vaimne tervis näib praegu olevat suurema löögi all kui kunagi varem. Oleme triivinud üheskoos kriisist kriisi. Üks vana tarkus ütleb, et inimene ei suuda kogu maailma raskust kanda, tuleb osata hoida end ja kõige lähemaid. Et me ei murduks. Et lapsed saaksid kasvada. Et meil jaguks elujõudu ka homme ja ülehomme.

Seepärast keskendubki EMA seekord tervenemisele ja vaimsele kosumisele, julgustades mõtlema nii, nagu on kunagi soovitanud pühak Sofroni neile, kes seisavad justkui kuristiku serval: kui tunned, et see käib sulle üle jõu, siis astu samm tagasi ja luba endale tassike teed.
 


 

EMA üldinfo

 • EMA raamatajakiri ilmub enne emadepäeva, aprilli lõpus 2022
 • maht 164 lk
 • eksklusiivne tiraaž 1000 eksemplari
 • sisaldab ka ISA-osa
   

Tervenemisteemalised lood, mida oodata:

 • Disainer Mari Ojasaar räägib perega Hiiumaale kolimisest, oma kogukonna ja kooli loomisest ning sellest, mis on tal aidanud ületada rasket aega.
   


 

 • EMA peatoimetaja Merle Liivak Praks jagab enda ja disainer Hannes Praksi talupulma maagilisi jäädvustusi ja mõtiskleb, mida tähendab olla koos nii heas kui ka halvas.
   


 

 • Armastatud muusikud Egert Milder ja Piret Järvis-Milder on õnnelikud pooleteiseaastase Milli vanemad, kuid nende elukogemuste seas on ka mõne aasta tagune kõhubeebi kaotus. Egert jagab, mida ta isana läbi elas ja kuidas leinast läbi tuli.
   


 

 • Kirjanik Eia Uus jagab kolumnis soovi vajadusel kasvõi relvaga kodumaad kaitsta ja küsib, mida arvab sellest tema "ema süda". (Videos väljahõigatud teema muutus!)
   


 

 • Dokumentalist Anna Hints uurib haaravalt meie esiemade tervenemist toetavaid saunarituaale.
   


 

 • Loodusterapeut ja seksuaalnõustaja Kristina Paškevicius kirjutab noorte vanemate muutunud libiidost ja sellest, kuidas mees saab toetada armukülma naist.
   


 

 • Fotograaf Marlen Kärema poeetiline pildiessee hämmastab peale ilu ka sellega, kuidas neljalapseline pere on elanud juba aastaid Tartumaa heinasel voorenõlval koos partide, kanade ja koertega, varju pakkumas 20ruutmeetrine kuurist ümberehitatud eluase.
   


 

 • Ennenägematult intiimne pildiseeria fotograaf Ekvilibristi perest suunab mõtisklema füüsilise lähedusega seotud vajaduste üle (fotod Marlen Kärema).
   


 

 • Raamatu "Metsapoole maitsed, taimed ja toit" üks autoritest, taimede hingeelu tundja Maret Allikas valgustab, milliseid taimi möödaminnes suhu pista ja toidule-joogile võluvalt kaunistuseks lisada. Ilu päästab!
   


 

 • Disainerite Stella ja Tõnu Runneli Tartu kodu loomise lugu – elust mitme paiga vahel ja teraapilisest renoveerimisest.
   


 

 • Dirigent Jaan-Eik Tulve üdini isiklik ja südantavardav mõtisklus tema hea sõbra, kolme väikese lapse ema Pirjo "uinumisest" ning sellest, kuidas lähedase toetamine ta elu lõpus aitab ka toetajat ennast.
   

Kestlikkuse tuuled

Vastates üleilmsele ökoloogilisele ummikseisule, läheme senisest märksa jätkusuutlikumat teed: EMA väljaannet ei kohta enam laiadel ajakirjalettidel, mis eeldab suurt tiraaži ja seega ka ületootmist. Nüüdsest valmistame seda trükist väga piiratud koguses.

Limiteeritud tiraažinumbriga loobume klassikalisest ajakirja tootmise mudelist, mille puhul katab olulise osa eelarvest reklaamitulu. Tulemuseks on esteetiliselt ühtlane õiglase hinnaga väljaanne, mida ilus kinkida endale või mõnele teisele armsale emale emadepäevaks. Erilisust ja ülevust lisab ajakirja kaitsev kaunis kartongist ümbris.

Uut EMA saab soetada esialgu vaid Hooandja kaudu või eelmüügist EMA kontseptpoest ajakiriema.ee/pood.
 

Kampaania eesmärgid

 1. eesmärk: 8000 €. Selle eest saame trükkida 800 raamatajakirja.
 2. eesmärk: 10 000 €. Selle eest saame trükkida 1000 raamatajakirja.
 3. eesmärk: 12 000 €. Selle eest saame lisaks käivitada lapsevanemate vaimset tervist toetava tervenemisele pühendatud viieosalise podcast'i-sarja.

Kingitused saab kätte EMA stuudiokontorist (Põhjala tehas, Koda nr 2).
 

Sügav tänukummardus!
Merle Liivak Praks ja teised EMA kaasteelised


Uuri EMA kohta:

ajakiriema.ee
facebook.com/ajakiriema
instagram.com/ajakiriema
 

Auhinnad

Vaata: ajakiriema.ee/emadepäev
 

Uhiuus heleda liiva tooni EMA pusa on valmistatud 100% orgaanilisest puuvillast. EMA märk on sama tooni niidiga tikitud. Pusa lõige on moekalt lohvakas, see on mugav ja kvaliteetne. Imeilus kink emadepäevaks!
 

VANAEMA veinpunast tooni pusa on samuti tehtud orgaanilisest puuvillast. Lõige on erinevate figuuride sõbralik, pusa on kvaliteetne ja seljas mõnus kanda. Üllata vanaema emadepäeval!

 • 370 hooandjat
 • 12315€kogutud 12000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 02.May.2022

Sarnased projektid

Mia Marta ja Mõnus Maa

 • 10%kogutud
 • 95€toetatud
 • 49 päeva veel