Toeta tervist edendavaid koguperepäevi üle EestiKasutaja  Talis Tobreluts projekt kategoorias Sündmus

PROBLEEM

Eestis on iga kolmas laps ülekaaluline või rasvunud ning need näitajad on viimase kahekümne aasta jooksul kolmekordistunud.

Midagi tõeliselt võimast on vaja ette võtta, hea tervis on hindamatu! Ka sina saad sellele kaasa aidata, toetades tervist edendavaid koguperepäevi üle Eesti igas maakonnas! Sulle kui toetajale on ette nähtud ka kingitus!

"Ülekaalulised ja rasvunud lapsed on tõenäolisemalt ülemäärase kehakaaluga ka täiskasvanuna, nooremas eas võivad nad aga haigestuda mittenakkushaigustesse, nagu diabeet või südame-veresoonkonnahaigused. Samas on nii ülekaalulisus ja rasvumine kui ka nendest tulenevad haigused kergesti ennetatavad. Mõistlik ongi probleemide ennetamisse panustada juba lapseeas, selle asemel et hiljem haiguste raviga tegeleda." Annika Veimer, Tervise Arengu Instituudi direktor

Ka mina, personaaltreener Talis Tobreluts, olin lapsepõlves pontsakas ja tundsin ebamugavust oma pehme kõhu pärast, kartes kuumal suvepäeval särki seljast võtta.

Justkui üleeelmise lõigu tõestamiseks sai minust esmalt ülekaalus ja hiljem rasvunud täiskasvanu.

5 aastat tagasi võtsin ma end aga kätte ning muutsin täielikult elustiili, püüdes nüüd rajale aidata kõiki, kel vähegi tahtmist!

Minu kui treeneri poole pöördus mõni aeg tagasi ema, kelle poeg ei taha käia ujumistrennides, sest teised lapsed narrivad tema pehmet kõhtu. Lapsed võivad olla teadlikult kiuslikud või teha tahtmatult haiget, talumata piire, aga üks on kindel - ülemäärane kehakaal võib lastel kaasa tuua muuhulgas ka psühholoogilisi probleeme. Igatahes, vahepeal kadus emaga suhtlus mõneks kuuks.

Nüüd, kirjutades seda projekti tutvustust, mida sina parajasti loed, sain sellelt emalt uue kirja: "Aga täna hakkas Markus jälle rääkima kui kehvasti ta tunneb ja kui tal oleks võimalik soovida kolm soovi, mis täituksid, siis üks on et ta saaks end vormi. Seda oli valus kuulda, sest see tähendab, et see ikka piinab teda väga ja ta palus, et me leiaksime teiega aega kohtumiseks." Mul tulid lausa külmavärinad seda lauset lugedes! :( See ajastus on justkui kindel märk, et antud projekt peab õnnestuma!

LAHENDUS

Tervist edendavad koguperepäevad üle Eesti igas maakonnas eelkõige peredele, kus kasvab ülekaaluline või rasvunud laps, aga ka peredele, keda huvitab tervislik eluviis. Oma lugu räägib ja tegevusi viib läbi personaaltreener Talis Tobreluts, kellega käib võimalikult paljudes maakondades kaasas noor tippjalgpallur Ahto Liivamäe.

Ahto oli lapsena ülekaaluline jalgpallur, kes läks pärast trenni poodi limonaadi ja komme ostma. Sealt tema ülekilod ka tulid, sest lisaks põhitoidule sõi ta liiga palju komme ja jõi liiga palju limonaadi. Kuigi ta liikus palju, tarbis ta lihtsalt liiga palju toiduenergiat. Ahto tegi ise otsuse võtta end käsile, aga paljud lapsed ja pered vajavad tuge.

Lisaks on plaanis koguperepäevade korraldamisse kaasata teisigi inspireerivaid inimesi, spetsialiste ja huvilisi, kes soovivad aidata kaasa sündmuse õnnestumisele.

Lastel ja noorukitel on Eesti liikumissoovituste järgi soovitatav:

1. Liikuda regulaarselt iga päev vähemalt 60 minutit, osa liikumisest peaks olema kõrge intensiivsusega
2. Teha vähemalt kolm korda nädalas kõrge intensiivsusega luid ja lihaseid tugevdavaid tegevusi (kehalised tegevused peaksid olema nii mitmekesised kui ka igat last köitvad)
3. Vähendada istumisaega ja viia miinimumini igapäevane vaba aja ekraaniaeg:

 • alla 2-aastastele ei ole ekraaniaeg soovitatav
 • 2–4-aastastel maksimaalselt üks tund päevas
 • 5–19-aastastel maksimaalselt kaks tundi päevas

4. Viibida värskes õhus nii palju kui võimalik

EESMÄRK

Et lapsed oleksid õnnelikud nii lapsepõlves kui ka tulevikus.

Perioodil veebruar-mai 2020 on plaanis pakkuda häid emotsioone, teadmisi ja inspiratsiooni kokku 102 ülekaalulisele või rasvunud lapsele ning nende perele üle Eesti igas maakonnas. Just 102 lapsele, sest veebruaris 2020 saab Eesti 102-aastaseks ja kui me soovime, et tervikuna ühiskond oleks tulevikus tervem, tuleb praegu tegutseda!

ESIALGNE PÄEVAKAVA

Üldine osa:

 • Oma lugu räägivad Talis, Ahto ja teised asjaosalised
 • Interaktiivne, hariv ja põnev tervise-teemaline viktoriin
 • Soovitused tervisliku elustiili juurutamiseks

Personaalsed tegevused peredega:

 • Tervisliku smuuti valmistamise töötuba
 • Aktiivsed tegevused luude ja lihaste tugevdamiseks ning jõurihmade üleandmine peredele ja näidisharjutused
 • Ühismaalimine "Minu tervislik pere 2020+", kus pered lepivad ühiselt kokku reeglites, kuidas nad edaspidi tervislikult elavad.

OSALEJAD

Eestis on 15 maakonda ja soov on jõuda igasse maakonda, ka maapiirkondadesse, sest hetkel toimuvad kõikvõimalikud sündmused paraku peamiselt suuremates linnades.

Üldises osas saavad osaleda kõik huvilised, kes vaid ruumi ära mahuvad. Ruumid kavatsen leida maksimaalse suurusega, et kõik huvilised saaksid osaleda.

1 maakonnas
Üldine osa - nii palju kui ruumi mahub
Personaalsed tegevused peredega - keskmiselt 7 ülekaalulist või rasvunud last ja maksimaalselt 3 pereliiget, kokku 27 inimest

15 maakonnas
Üldine osa - nii palju kui ruumidesse mahub, prognoosi kohaselt umbes 500 inimest
Personaalsed tegevused peredega - 102 ülekaalulist või rasvunud last ja maksimaalselt 3 pereliiget, kokku 408 inimest.

Piirates personaalsete tegevuste puhul osalejate arvu saame hoida päeva võimalikult personaalse ja pühenduda kõikidele peredele ja nende liikmetele. Õigete osalejate leidmiseks on plaan teha koostööd kohalike omavalitsuste, noortekeskuste jms kohapealsete organisatsioonidega. Otseloomulikult saavad kõik huvilised ka otse minuga ühendust võtta.

EELARVE

Ühe perepäeva korraldamise minimaalne maksumus on 900€.

Selle eest on plaanis teha järgnevaid kulutusi:

 • Toiduained tervisliku smuuti valmistamise töötoaks
 • Multifunktsionaalne treeningvahend jõurihm igale osalevale perele (keskmiselt 7 tk ühes maakonnas, kokku 102) www.talis.ee/jourihm
 • Töövahendid ühismaalimiseks
 • Bensiin

Ruumid, info levitamine, smuuti valmistamise töövahendid, sõiduvahend on soov leida tänu toetajatele. Töötasusid kellelegi ette nähtud ei ole.

Kui 1 perepäev maksab 900€, siis 15 maakonna peale on projekti eelarve kokku ligikaudu 13500€. Kuna aga Hooandja platvormi vahendustasu on 7%, siis on kogutav summa 14500€.

Kui inimesed on jõulude eel eriti helded ja raha koguneb rohkem, siis saab kutsuda perepäevadele ka rohkem inimesi, teha sündmust suuremalt!

Kui sa soovid oma perega osaleda koguperepäevadel, täida palun lühike avaldus SIIN.

NB! Kui see projekt lõppeb edukalt, loosin kõikide toetajate vahel välja:

 • Inspireeriva õhtusöögi endaga sinu valitud kohas kus iganes Eestis
 • 5 tasuta personaaltrenni Tallinnas väärtusega 250€
 • 10 jõurihma komplekti kokku väärtusega 1270€

KINGITUSED

Tänan sind oma Instagramis, Facebookis ja veebilehel
Toon su nime välja järgnevates kanalites:
Facebook
Instagram
Koduleht

Trükin su nime suurte tähtedega toetajana koguperepäevade plakatile
Kujundan spetsiaalse disainiga koguperepäevade plakati, vajadusel suurema roll-up'i, ja trükin kõikide heade inimeste nimed sinna. Koguperepäevadel viitan ka plakatile ja palun külalistel tutvuda, kes kõik olid selle projekti õnnestumise taga.

Saad ligipääsu jõuharjutuste andmebaasile
Kõik jõuharjutused näitan videos ette nii, et saad neid hõlpsalt järele teha. Lisan iga kuu ja vastavalt huvile juurde jõuharjutusi, mida on võimalik teha nii kodus, kontoris kui ka looduses.

Jõutrenni peavad Eesti liikumissoovituste järgi tegema nii noored, täiskasvanud kui ka eakad. 5 põhjust, miks teha jõutrenni on toodud SIIN.

Saadan sulle treeningkava e-postile (väärtus 25€)
Treeningkava sisaldab 7 harjutust, mille raskusastet saad ise määrata ja mis treenivad kogu keha - käsi, tuharat, kõhtu.

Annan sulle 1 kuuks ligipääsu jaanuarist alustavale programmile "Suveks supervormi"
Tegemist on sarnase programmiga nagu "Jõuluks supervormi", kus osalejatel tuleb täita lihtsaid liikumis-, toitumis- ja treeningülesandeid. Täpsem info sarnasest programmist SIIN.

Ühe osaleja tagasiside:
"Tsau! Ma just tulin oma regulaarselt kiropraktiku visiidilt. Sain kerge ristküsitluse, et mida ma oma elu juures muutnud olen, et kuskilt ei valuta ning õlad/selg on ka väga heas toonuses. Võib vist öelda et neli nädalat challenget "Jõuluks supervormi" ja rihmatrenne on veel paremini mõjunud, kui arvasin. Kõrvalt juba märgatakse. Seega, suur-suur aitäh sulle, oled pagana hästi motiveerinud mind siia jõudmaks."

Annan sulle 3 kuuks ligipääsu jaanuarist alustavale programmile "Suveks supervormi"
Tegemist on sarnase programmiga nagu "Jõuluks supervormi", kus osalejatel tuleb täita lihtsaid liikumis-, toitumis- ja treeningülesandeid. Täpsem info sarnasest programmist SIIN.

Ühe osaleja tagasiside:
"Tsau! Ma just tulin oma regulaarselt kiropraktiku visiidilt. Sain kerge ristküsitluse, et mida ma oma elu juures muutnud olen, et kuskilt ei valuta ning õlad/selg on ka väga heas toonuses. Võib vist öelda et neli nädalat challenget “Jõuluks supervormi" ja rihmatrenne on veel paremini mõjunud, kui arvasin. Kõrvalt juba märgatakse. Seega, suur-suur aitäh sulle, oled pagana hästi motiveerinud mind siia jõudmaks."

TASUTA jõurihma komplekt (väärtus 127€)
Jõurihm on treeningvahend, millega saad treenida kogu keha kus iganes sa ka ei viibi - kodus, kontoris, looduses, hotellis. See kaalub vaid 1 kg ning paigaldamiseks kulub vaid 15 sekundit. Rohkem infot SIIN.

Eksklusiivne treener Talise fännipakett: 100% puuvillane t-särk, nokats ja kvaliteetne pusa (pakette limiteeritud koguses, vaid 20 tk)
Kõik esemed on maksimaalse kvaliteediga ja väga piiratud koguses. T-särk on 100% orgaanilisest puuvillast ja peale on käsitööna kantud siiditrükk. Nokats on 98% puuvillast ja peal stiilne logo. Klassikaline kapuutsiga pusa on väga kvaliteetne, kõrge kaelusega ja lukuga, peale on käsitööna kantud siiditrükk. Kui valid selle autasu, saad kindlasti enda suuruse, sest vajadusel teen esemeid juurde. Kõik esemed on musta värvi.

10 personaaltrenni pakett Tallinna kesklinnas (väärtus 450€)
Trennid toimuvad Tallinna kesklinna privaatses jõusaalis, kus tihti pole peale teiste kedagi. Esmalt õpetan selgeks 8 baasharjutust, mille järel teen personaalse treeningkava ja jälgin 10 personaaltrenni vältel arengut, juhendan, nõustan ja uuendan treeningkava. Ühtlasi annan üldiseid liikumis- ja toitumisalaseid juhiseid.

Väikese rühma personaaltrenn + tervisliku smuuti töötuba töökollektiivile või sõpruskonnale (maksimaalselt 10 inimest) kus iganes üle Eesti!
Tulen kohale sinna, kus asub sinu töökollektiiv ja sõpruskond ning viin läbi meeleoluka ja õpetliku kogu keha treeniva rühmatrenni. Päras trenni teeme koos kosutava, tervisliku ja maitsva smuuti ning räägime juttu.

Eesti Laul 2020 poolfinalisti Merilin Mälgi eksklusiivne akustiline kontsert Tallinnas sinu valitud kohas
Merilin Mälk tuleb koos kitarristiga sinu valitud asukohta ning annab sulle ja sinu sõpradele või kolleegidele lausa 1-tunnise privaatkontserdi! Kindlasti kuuled ka tema Eesti Laul 2020 poolfinaali lugu "Miljon sammu", millega Merilin utsitab inimesi hoolitsema oma tervema mina eest!

NB! Kui sa ei soovi oma nime avaldada, siis anna sellest mulle palun eraldi teada! :-)

 

 • 5 hooandjat
 • 80€kogutud 14500€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 31.Dec.2019