Toiduvõluri kohviku avamineKasutaja  Toiduvõlur projekt kategoorias Kodanikualgatus

Head sõbrad!

Kampaania esimene etapp on edukalt läbitud ja kohviku avamiseks hädavajalik summa on koos! Olete olnud imelised hooandjad, kaasaelajad, kaasamõtlejad!

Suur suur tänu kõigile, kes on õla anna pannud!

Esimese etapi eest saab fassaad viimistletud, siseviimistlus ja elektritööd tehtud. Tulevad pikad päevad, et kohvikumaja juba järgmisel nädalal oma kohale tõsta. Olen nii elevil ja rõõmus ja ootan seda väga!

Nüüd aga on hoogu kogumas 2. etapp mida vajame terassi ehituseks, varikatuse rajamiseks ja turvavarustuse (kaamerad) soetamiseks ja paigaldamiseks. Samuti on veel puudu mööbel terassile.

Aitäh kõigile, kes andsid meile hoogu ja kes seda veel teevad! Teieta poleks seda kohvikut veel sellisel kujul tulnud!

Ootan teid kõiki 14. juunil Turbasse! 
 Tere, mina olen Kaijaliina. Kokk, ema kahele armsale lapsele. Toiduvõluri süda ja nägu.

Kokkamine on minu kirg ja teen seda südamega. Laste ja pere kõrvalt pole sellega alati lihtne tegeleda, kuid kui seisan köögis, olgu kell või 3 öösel, saabub mu hinge rahu ja kokkamine annab mulle midagi, mida miski muu mu hinges täita ei suuda.

Olen aastaid unistanud oma kohvikust, kohast kus uks käib aina kinni ja lahti ning inimesed lahkuvad näod naerul ja kõhud täis. Et ka kaugemalt liikuv rahvas sooviks Haapsalu maanteelt alla Turbasse keerata, sest 'Seal olid ju need imemaitsvad toidud, võtame maale vanaemale ka tüki kooki kaasa'. Kuulen juba seda suminat, sagimist mis ümber Toiduvõluri kohviku keema hakkab. Turba on see armas alev, kuhu soovin juba sel suvel selle koha võluda. Täna tean, et teostuseks on minust vähe ja seepärast proovin, et ehk koos suudame selle kohviku rajamiseks puuduoleva summa kokku saada ja saame muretult 14. juunil 2020 kohviku avada.

Kohvik on tulemas soojakusse, kus saavad olema armsad 18 ruutmeetrit. Sisse on plaanitud vähemalt 6 istekohta + kohad terassile.
 


 

Palju on kohviku jaoks juba olemas, palju veel vaja.

Oma jõududega saime soojaku, elektriliitumise, uue plekimaterjali, uuemad uksed ja aknad. Olemas on ka enamus seadmeid(külmikud, küpsetusseadmed).
 


 

Raha napib aga viimistluseks, soojustusmaterjalide ja vahendite soetamiseks, sise elektritöödeks, terassi ehituseks, mööbli soetamiseks. Puudu on veel üks korralik kohvimasin ja kütteseade kohvikumajakesele. Samuti on vaja soetada reklaam välifasaadile.

Lootsin oma teenitud vahenditega hakkama saada, kuid praegu leviv viirus on ära jätnud sünnipäevad, pulmad ja muud üritused ning seetõttu on töö suures mahus vähenenud.

Ma ei tea, kui kaua see kõik kestab, kuid üks on kindel - kaasa müüa saan kõiki hõrke toite avamisest alates!

Ehk juba suve lõpus on see viirus ununemas ja saame kõik koos terrassil istuda ja teineteise seltsi ja parimaid toite nautida.

Armas hooandja! Toeta Toiduvõluri kohviku avamist, iga väiksemgi toetus on suur abi!

Näeme 14. juunil 2020 Turbas!

Järgi meie tegemisi Facebookis: Toiduvõlur
 

Sarnased projektid

Parandusbuss

 • 54%kogutud
 • 3771€toetatud
 • 50 päeva veel

Gluteenivaba köök

 • 73%kogutud
 • 5468€toetatud
 • 46 päeva veel

Montessori perekeskuse loomine Eestisse

 • 9%kogutud
 • 635€toetatud
 • 38 päeva veel

Tartu - Heade unenägude linn

 • 34%kogutud
 • 1535€toetatud
 • 26 päeva veel