Tormilind Kanaaridelt Eestisse!Kasutaja  Tormilind projekt kategoorias Sport

Hea Hooandja! Pöördume Teie poole Tormilennuk OÜ nimel, mis on loodud hoidma ja haldama Eesti üht märgilisema tähendusega purjejahti - Tormilind.

Esimese hooaja kestel selgines meie põhieesmärk - tagada kunagise Eesti eduka purjejahi säilimine veel pikkadeks aastateks, mis tähendab jätkuvat uuenduskuuri ja pidevat hooldust. Samuti on meie visiooniks tuua Eesti inimestele lähemale purjetamistraditsioonid, korraldades aktiivselt merereise, purjetamiskoolitust ja võimalust osaleda väiksematel võistlustel.

Möödunud hooaeg süstis meisse ja Tormilindu piisavalt kindlustunnet, et 26. septembril 2016 anda Piritalt otsad ja võtta ette merereis Kanaari saarestikus asuva Tenerife suunas. 33-aastaseks saanud Tormilinnule oli see esimene talvitumine soojades vetes. Avamerel purjetamine koos sadamapeatustega vältas 47 päeva ja Tormilind näitas end kogu reisi vältel vaid heast küljest.

Nüüd on aeg auväärne Tormilind taas koduvetesse tuua. Reisi alguseks oleme plaaninud 1. aprilli ja taas Eestis oleme mai keskpaigaks. Reisi pikkuseks kujuneb üle 3000 NM.

Usume, et purjetamine pole elitaarne spordiala, vaid loomulik liikumisviis. Looduse ja merega ühtesulamise tunnet on võimalik kõigil kogeda, olgu siis Tallinna lahel kiikudes või kaugemaid meresid kündes. Kel selleks kutsumus, leiab alati võimaluse. Esimene hooaeg Tormilinnuga tõestas seda 100%-liselt. Tormilinnu pardal käisid surfi-laagri lapsed vanuses 6-11, pikamaapurjetajad, võistluspurjetajad, Naissaare kultuuri ja seeneotsijad, suveõhtu romantika nautijad.

Hea toetaja! Vajame Sinu tuge pika merereisi toetuseks, et Tormilind sel suvel taas koduvetes seilaks!
 


 

TORMILINNU tehnilised andmed: jahitüüp – Cetus (kr. keeles "vaal")
Pikkus 13.64 m
Veeliin 10.90 m
Laius 3.99 m
Süvis 2.30 m
Kaal 10.5 t
Kohti 18 ja koisid 10.
 


 

  • 16 hooandjat
  • 495€kogutud 3000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 25.Apr.2017

Sarnased projektid

Aita noorel Eesti lauatennisemeistril koguda maailma reitingupunkte Dohas

  • 12%kogutud
  • 297€toetatud
  • 38 päeva veel

TalTech Cheerleadersid Euroopa meistrivõistlustele

  • 45%kogutud
  • 680€toetatud
  • 3 päeva veel