Tõrva Dokfest 2016Kasutaja  Meeri Tiirats projekt kategoorias Sündmus

 
MTÜ Rabarebased korraldavad kolmandat korda Tõrva Dokfesti, mis toimub 10.-14. august 2016.
 
Festival raames linastuvad kinos Koit erinevad dokumentaalfilmid, millele järgnevad arutelud, kuhu on kaasatud režissöörid, produtsendid, valdkonna spetsialistid, kes vastavalt filmile avavad külastajatega sõbralikus atmosfääris diskussiooni.
 
Festival toimub paralleelselt Tõrva linna Tule päevadega, et pakkuda Tõrva ja Eesti elanikele neljapäevast kõrgkultuurilist festivali. Tõrva Tule päevade ajal toimub loodusfestival erinevate matkade ja loengutega, Tõrva Loits, mis on suursugune muusika lavastus ning muid kogukondlikke sündmuseid. Tõrva Dokfest lisandub Tõrva Tule päevade kavasse.
 
 
Meie missiooniks on tuua inimesteni erinevate lugudega dokumentaalfilme ning panna neid kaasa mõtlema ühiskondlikel teemadel. Kõige rohkem tahame inspireerida inimesi huvitavate eeskujude kaudu ning panna neid nägema asjades rohkem, kui neis esialgu võib peituda. Tahame selleks puhuks külla kutsuda ambitsioonikaid ja põnevaid inimesi. Sellest tulenevalt oleme otsustanud oma festivali vürtsikamaks muuta ning kaasata lisaks erinevatele arutelusid algatavatele inspiratsiooniallikatele ka ühe Dokfestil näidatava filmi peategelase.
 
 
Tahame hooandjate abiga kutsuda meie Dokfestile filmi „Karmil pinnal“ peategelase Maheri.
 
Tegemist on 2015. aasta dokumentaalfilmiga, mille tegevus leiab aset maailma konfliktsemas piirkonnas, kus lisaks Palestiina ning Iisraeli vastuseisule toimub ka kultuurisõda uuenduslike unistuste ning konservatiivsete normide vahel. Lisaks keerulisele olukorrale on konfliktne ka filmi peategelase karjäärivalik. Nimelt hakkab Maher tegelema kaasaegse tantsuga ning asub sealjuures võitlusesse kultuurinormide, tavade ning perekonna eelarvamustega, et tuua lavale oma autorilavastus. Oma eesmärgi täitmiseks peab ta ületama erinevaid takistusi, olgu selleks rahapuudus, bürokraatia, vigastatud trupiliige või sugulaste umbusk. Tegemist on mõtlemapaneva looga, mis räägib enese- ja piiride ületamisest ning teekonnast unistuste poole püüdlemisel.
 
Loodame kallite hooandjate abiga kinkida kõigile Tõrva Dokfesti külastajatele lisaks meeldivale kinoelamusele ka võimaluse kohtuda „Karmil pinnal” peategelase Maheriga, kes korraldaks lisaks dokumentaalfilmi maailmast n-ö reaalsuse killuks olemisele ka festivali nautijatele töötube.
 
Tegemist on Eesti filmiga, mille on tootnud Exitfilm ning kaasa on aidanud ka Kinoport Film ja Kinotehnik. Filmi režissöör on Toomas Järvet. Filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ning Eesti Kultuurkapital.
 
 
Tänutäheks kõigile hooandjatele oleme kokku pannud kingikotid, mis jagunevad vastavalt annetatud summale ning sisaldavad Dokfesti head ja paremat: meie enda küpsetatud imemaitsvad Tõrva Dokfesti küpsised, Tõrva Dokfesti käsitööhelkurid, tõrvaseebid, Dokfesti mehikesega põlled, piletid enda välja valitud filmile Tõrva Dokfestil, Tõrva Dokfesti passid, imelise kunstniku Kristi Markovi maalid vabalt valitud teemal, Tõrva Loitsu päevapiletid, piknikukorvid hea ja paremaga ning Navitrolla pildid.
 
Kõikide abivalmite hooandjatega võtame ühendust, kui projekt on lõppenud, et leppida kokku, kuidas kingitused kätte toimetame. Heameelega annaksime need enda armsatele toetajatele üle Tõrva Dokfestil, kuid kindlasti leiame lahenduse ka neile, kel pole võimalik ise kohale tulla.
 
Festival toimub koostöös Tõrva linnavalitsuse, MTÜ Mondo ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiaga.
 
Tutvu meiega lähemalt:
 
Suurimad tänu Teile, armsad hooandjad!
 • 8 hooandjat
 • 1095€kogutud 700€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 24.Jul.2016

Sarnased projektid

Rahvusvaheline animatsioonifestival Animist Tallinn

 • 8%kogutud
 • 550€toetatud
 • 33 päeva veel

Eesti väikseim festival RuhnuRahu 2021

 • 311%kogutud
 • 1555€toetatud
 • 2 päeva veel

AGANIKU FESTIVAL 2021

 • 71%kogutud
 • 2481€toetatud
 • 25 päeva veel

Kogukonnafestival LÄBI LINNA

 • 6%kogutud
 • 175€toetatud
 • 18 päeva veel