TÜ akadeemilise naiskoori osalemine Vietnami koorikonkursilKasutaja  Marili projekt kategoorias Muusika

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, kus laulavad põhiliselt Tartu ülikooli tudengid ja vilistlased, tähistas sel aastal juba 74. sünnipäeva. Teineteist täiendavad aastate jooksul kuhjunud kogemused ja koori nooruslik vaim, mis hoiab naiskoori ja tema lauljad ärksana ning paneb ikka enam otsima uusi ja põnevaid muusikalisi väljundeid. Kuigi naiskoori lauljad tegutsevad igapäevaelus väga erinevatel elualadel, ühendab neid lisaks muusikaarmastusele ka soov saata Eesti kultuurimaastikul korda midagi uut ja seniolematut ning kohati lausa uskumatu võimekus ka kõige pöörasemaid ideid üheskoos ellu viia. Olles omal ajal olnud üks üliõpilaslaulupeo Gaudeamus algatanud kollektiividest, on naiskoor oma vilistlaste pärandist inspireerituna julgenud ette võtta teistegi suurürituste korraldamist. Nii on TÜANi eestvõttel Tartus toimunud Põhjamaade üliõpilaskooride festival (2014) ja koorimuusika konverents (2015) ning ka 2019. aasta Tartu laulupeo tegijad on ülikooli naiskooriga seotud. 


 

Kontsertkoori tegevuse oluline osa on ka konkurssidel osalemine ja seda võimalusel nii Eestis kui ka välismaal. Eesti Naislaulu Seltsi korraldatud võistulaulmisel oleme korduvalt esikohti saavutanud, viimati 2018. aasta märtsis, olles seega taas tunnistatud Eesti parimaks naiskooriks. Lisaks valiti meie dirigent Triin Koch konkursi parimaks dirigendiks. Häid tulemusi on saavutatud ka rahvusvahelistel konkurssidel:

  • 2015 Euroopa Grand Prix’ sarja kuuluv Marktoberdorfi XIV rahvusvahelisel koorikonkursil - 3. koht naiskooride kategoorias, videosalvestis https://www.youtube.com/watch?v=Iti5HNjHvGk
  • 2013 Euroopa Grand Prix' sarja kuuluv Maribor 2013 koorikonkurss Sloveenias - 4.-5. koht üht liiki häältega kooride kategoorias, videosalvestis https://www.youtube.com/watch?v=OJTg86o9Jwc
  • 2011 rahvusvaheline koorikonkurss Tallinn 2011 - 1. koht naiskooride kategoorias.
  • 2009 Griegi-nimeline koorikonkurss Norras, Bergenis - 3. koht nii vaimuliku kui ka ilmaliku muusika kategoorias. 
     Väljaspool Euroopat ei ole kooril veel olnud võimalust konkursil käia ja plaanime selle vea kevadel parandada. Nimelt osaleme 6. Vietnami rahvusvahelisel koorikonkursil, mis toimub 15.-19. maini Hội Ani linnas. Konkurssi korraldab globaalne kooride võrgustik Interkultur, mille egiidi all toimub igal aastal üle kümne rahvusvahelise koorifestivali ja -konkursi üle maailma, nende hulgas ka kooride olümpiamängud World Choir Games. Vietnami konkursil osalemine võimaldab Interkulturi liikmeks astuda ja edaspidigi selle organisatsiooni tähtsündmustest osa saada.

Koor ootab kevadist konkurssi juba pikisilmi. Meie viimasest ühisest välisreisist on möödas 2 aastat, väljaspool Euroopat reisisime viimati suisa 7 aastat tagasi (kontsertreis Kanadasse). Paraku on Hoi An Tartust ei vähem ega rohkem kui 10 930 kilomeetri kaugusel ja selle vahemaa läbimiseks ei piisa kelkudest, ilusast lauluhäälest ja tahtejõust. Just lennupiletite ostmiseks vajamegi Sinu abi, hea hooandja! Igas suuruses annetused on teretulnud ja saavad toredate kinkidega kompenseeritud!

Meie koduleht: http://www.naiskoor.ee

Ja Facebook: https://www.facebook.com/TartuUlikooliAkadeemilineNaiskoor/ 

  • 84 hooandjat
  • 3145€kogutud 2300€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 07.Apr.2019