Tuleetenduskunsti festival FAW Cup 2018Kasutaja  Eesti TuleArtistide Liit projekt kategoorias Teater

Eesti Tuleartistide Liit palub toetada 3.02.2018.a juba kuuendat korda toimuvat tuleetenduskunsti festivali FAW Cup 2018 läbiviimist. Festivali raames toimub koos etendustega tuleartistide rahvusvaheline võistlus.

Tuleetenduskunsti festivali FAW Cup 2018 võistluse peakorraldajaks on Eesti Tuleartistide Liit. Rahvusvaheline etendus-võistlus FAW Cup 2018 sel aastal teemanimetusega „Faith, Trust & Fairy Dust“ (eesti keeles „Võlutolm, Usk ja Usaldus“) toimub Eestis juba kuuendat aastat järjest. Tuleetenduskunsti festivali etenduste ja tuleartistide võistlusega soovib Eesti Tuleartistide Liit näidata Eesti publikule kohalike ja välismaa artistide oskusi, maailmataset ja uusi arendusi esinemisvahendite ja tehnikate valdkonnas ning aidata sõlmida koostöötutvusi tulekunstide harrastajate vahel. Samuti läbi festivalil tekkinud kontaktide ja foto ning videomaterjalidele tutvustada ülejäänud maailmale Eesti professionaalseid ja andekaid tuleartiste ja tulekunstiga seotud koostööprojekte. Peale selle on festival ja seal etenduv kaunis vaatemäng kõigile külastajatele, mis soojendab ja rõõmustab kõiki külmal talvel.
 


 

FAW Cup 2018 toimub 3.02.2018 Tallinnas Pirita kloostri varemetes. Üritus algab kell 17:00, uksed avatakse kell 16:00. Enne ja ürituse ajal on avatud käsitööliste letid. Kohapeal pakutakse sooje jooke. Ürituse ajal on planeeritud pealtvaatajate vahel fotovõistlus – pealtvaatajal on võimalik artistide esinemisest tehtud pildid laadida üles veebikeskkonda. Ürituse lõpus valitakse parim pealtvaataja poolt tehtud pilt, millega kaasneb auhind.

2018. a ürituse teemaks on „Faith, trust & fairy dust“ ehk „Usk, usaldus, võlutolm“. Võistlejatel tuleb esitada etteantud teemal originaalkava etendus nii tantsides, kui näideldes. Esitluses võib kasutada komponente võitluskunstidest, žonglöörimist või mõnel muul moel. Võistlusreeglites on sätestatud, et esinemisel tuleb kasutada lahtist tuld.

Võisteldakse kolmes kategoorias:

  1. Sooloesinemine, kus selgitatakse välja Maailma TuleArtist 2018;
  2. Grupikava, kus selgitatakse välja parim tulegrupp 2018;
  3. Improvisatsioon, kus selgitatakse välja Improvisatsiooni kuningas 2018.

Žüriiliikmeteks on sellel aastal planeeritud kaasata oma ala 6 professionaali, kellest 3 on välismaalt. Žürii liikmed esindavad teatrit, tantsu ja tulekunste.

Festivalile FAW Cup 2018 kutsutakse osalema esinejaid, kes on tuleartisti erialaga tegelenud vähemalt kolm aastat.