MTÜ Tumemaine TuliKasutaja  MTÜ Tumemaine Tuli projekt kategoorias Annetamistalgud

Darkland Fire 10. juubelilifestivalile hoogu juurde


Pöördun  palvega anda omalt poolt hoogu omanäolisele igal aastal detsembris Rakveres toimuvale muusikafestivalile Darkland Fire, mis tänavu 6.-8. detsembril toimub  juba kümnendat korda. Tänavu kevadel tunnustati festivali EFFE labeliga 2019/2020 ehk Euroopa Festivalide Assotsiatsiooni poolt omanäolistele ja tähelepanuväärsetele Euroopa kunstifestivalidele rahvusvahelise zhürii poolt määratud kvalitteedimärgiga.

Olles ainulaadne kogu lähipiirkonnas, pakub festival Darkland Fire erakordse võimaluse avastada tumedama folgi ja industriaalse muusika erinevaid varjundeid, põnevaid sümbioose ja lummavaid helimaastikke hoolikalt valitud oma žanrite silmapaistvamatelt esindajatelt lähemalt ja kaugemalt. Festivalil esindatud substiilide valik on põnev ja väga erinevat lähenemist muusikale pakkuv, esindatud  on nii süvafolgi kui ka neoklassika akustiline ilu, gootirocki jõuline melanhoolia, aga ka elektroonilise muusika osas mõtlikum ämbient ja sisukam-arukam tantsuline electro. Festivali muusikastiilide maailm on substiilidest ja stiilide omavahelistest segudest kirju.
 

Todesbund
 

Festival Darkland Fire on kõik need kümme aastat olnud ühe korraldaja ehk siis minu initsitiivil ja tegevusel toimiv festival. Pean väga oluliseks anda oma panus kultuurilisele mitmekesisusele nii väikelinnades, nagu Rakvere, ja ka maapiirkondades, kus korraldan suviseid kontserdisarju. Paraku on mul viimase aasta jooksul veelgi süvenenud päris tõsised terviseprobleemid. Olen alati panustanud festivali oma isiklikku raha, ja seda ka viimastel aastatel nappidest sotsiaaltoetustest, kuna puuduva töövõime ja kahe raske puude juures on muusikasündmuste korraldamine mu ainus panus ühiskonnale, mis annab küll meeldivaid emotsioone aga viib arvelt selle vähesegi, mis riigilt tilgub. Ma ise ajan väga piskuga viimased aastad läbi, päris ainult kartulikoori küll ei söö, sest maal elades saab aiast ikka terved kartulid, porgandit, peeti ja õunu lisaks. Ja ega ma selle üle kurda ka.

Tänavusel festivalil juhtub suisa kaks erakorralist sündmust. Väga harva ja alati üllatusi pakkuvad geniaalsed Läti industriaalmuusika pioneerid bändist CLAUSTRUM muudavad tulevikus stiili ja viimane martial / neoclassical stiilis festivalikontsert Baltimaades leiab aset just Darkland Fire X raames. Soome Saksa ühisprojekt TODESBUND teeb tänavu Rakveres oma maailmaesitluse. Juba ette palju tähelepanu pälvinud Todesbund jätkab 90ndatel alguse saanud Neue Deutsche Todeskunst edasi arendamisega. Stiil, millega lõid läbi bändid nagu Das Ich ja Goethes Erben, kombineerib elektroonilisi ja akustilisi saunde koos stiiliomase vokaaliga ja saksakeelse lüürikaga. Todesbund on ainus bänd selles stiilis, mis baseerub naisvokaalil. Todesbundi taga seisvad muusikud on seotud tuntud bändidega nagu Two Witches ja Chaos Research.
 

Claustrum
 

Kuna festival toimub sobivalt annetustalgute nädalal siis on võimalik ka kohale tulla ja osa saada. Abiks on ka, kui kui tuled 7. detsembril 2019 kl 18 uksed avavale festivali põhikontserdile peo- ja kontserdiangaari HÕÕG (Tootmise 6c, Rakvere), kus astuvad üles 7 omanäolist bändi. Esimene bänd alustab kl 19. Täispilet ukselt maksab 25 eurot ja toetajapilet 100 eurot (sisaldab spetsiaalse kujundusega siidist käepaela ja kingitusena festivali meenet ja üht CD plaati festialil läbi aegade esinenud artistilt või bändilt).  8. detsembril 2019 kl 13 on võimalus Art Hotelli hoovimajas (Lai 16, Rakvere) kuulata Soome neofolk bändi Musta Enemmistö lühikontsert Darkland Advent neile, kes pikki kontserte ei kannata. Sissepääs tasuta, vaba annetus.

Festivali korraldav MTÜ Tumemaine Tuli seisab kultuurilise mitmekesisuse eest ka maapiirkondades eeskätt muusika valdkonnas. Laiemalt on tuntud Tumeromantika õhtute kontserdisari Muuga mõisas ja Pandivere Muusikafestivali kontserdid, mille puhul juba olen pakkunud ka tasuta muusikaelamusi. Arvan, et keegi ei peaks kontserdielamustest raha tõttu ilma jääma. Eriti puudutab see puuduva töövõimega ja puudega inimesi. Tean omast käest (ise kuuludes sellesse sihtrühma), kui keeruline on teinekord leida võimalusi ka madalama hinnatasemega ürituste külastamiseks. Väiksemate muusikasündmuste puhul on see võimalik, festivali puhul on kahjuks kulud nii suured, et ilma piletita kahjuks ei saa hakkama.

Festivalil on kohe valmimas uus koduleht darklandfire.eu.

Lisainfot leiab https://www.festivalfinder.eu/festivals/darkland-fire ja FBst  https://www.facebook.com/events/710199679479260/.
 

  • 5 toetajat
  • 76€kogutud 1300€ eesmärgist
  • 0 Vabatahtlikud
  • 0 ressurssi kogutud
Paindliku lõpuga kampaania

Projekt toetatakse igal juhul ka siis kui ta ei saa kokku kogu summat

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 08.Dec.2019