Turvaline internet – käsiraamat lapsevanematele & õpetajateleKasutaja  Diana Poudel projekt kategoorias Trükis

Armas Hooandja

Palun anna projektile hoogu, et juba sellel kevadel jõuaks raamatupoodide ja raamatukogude valikusse raamat "Turvaline internet - praktiline käsiraamat lapsevanematele ja õpetajatele".

Aga esmalt tutvustan ennast, et saaksid aru, miks ma otsustasin sellise raamatu valmis kirjutada. Minu nimi on Diana Poudel. Olen ema, koolitaja, projektijuht ja internetiturundaja. Lõpetasin 1999. aastal Nõo Reaalgümnaasium tehnik-programmeerija paberitega ja sellest ajast saadik on mul sügavam huvi arvutite ja interneti vastu. Näiteks seitse aastat tagasi käivitasin Garage48-l portaali Pere24, mis on täna Eesti suurim lapsehoidjate portaal. 2015. aasta veebruaris lükkasime koos Hooandjatega hoo sisse Laagri roboringile, kus tänasel päeval osaleb enam kui sada õpilast. Lisaks teen koolides digitunde ja viimastel kuudel olen ligi tuhandele koolilapsele õpetanud kuidas internetis turvaliselt toimetada. Ja ma puutun pidevalt kokku lapsevanemate ja õpetajatega, kes tahavad lastele õpetada, kuidas turvaliselt internetis liikuda, kuid kellel pole piisavalt teadmisi.

Ja see andis mulle inspiratsiooni kirjutada valmis raamat "Turvaline internet - praktiline käsiraamat lapsevanematele & õpetajatele". Olen kokku kogunud erinevaid näiteid elust enesest koos nõuannetega, et kuidas sina saad vältida selliseid olukordi enda peres. Ja tegu ei ole keerulise tehnikaõpikuga vaid see on pigem ilukirjanduslik teos, mille lugemine ei nõua IT alaseid teadmisi.

Turvaline internet - käsiraamat lapsevanematele ja õpetajatele

Tekstid on valmis ja kokku tuli 16 peatükki. Kaks peatükki - "Suhtlemine internetis" & "Parool" - on internetis tutvumiseks üleval. Loe need läbi ja kui loetu meeldib, siis kindlasti anna projektile hoogu, et saaksid peatselt ka ülejäänut 14 peatükki lugeda ;) 

Raamat tuleb mõõdus 14x21 cm ja selles on 200lk.

Hooandjate toetusest katan raamatu keeletoimetamise, illustratsioonide ja trüki kulud. Raamat valmib juba sellel kevad kevadel.

Lisaks teen  materjalid õpetajatele – koos vajalike slaidide ja juhendmaterjalidega, et nad saaksid ise lastele turvalise interneti tundi teha. 

Seega armas Hooandja – kui sa arvad, et peaks olemas olema vähemalt üks praktiline ja lihtsas keeles kirjutatud käsiraamat, mis aitaks meil vanemate ja õpetajatena paremini lapsi juhendada internetis, siis anna projektile hoogu. Ja eriti tänulik olen kõigile neile, kes lisaks hoo andmisele aitavad ka infot levitada – näiteks jagades seda lehte oma sõpradega sotsiaalmeedias.

Küsimuste korral otsi mind üles Facebookist või saada kiri diana.poudel@gmail.com.

Kui otsustad auhinnaks valida koolitunni, siis kindlasti räägi klassijuhataja või kooliga eelnevalt see idee läbi. Kõiki Hooandjaid tänan nimeliselt raamatus ja trükisoojad raamatud lähevad kirjatuviga teele kohe, kui need trükikojast saabuvad.

Turvalist seiklemist internetis!
Diana Poudel

 

 

Sisukord

  • 165 hooandjat
  • 4419€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 28.Feb.2018

Sarnased projektid

Lanz Bulldog Eestis 100 – trehvamine

  • 36%kogutud
  • 357€toetatud
  • 15 päeva veel

PrintMeEasy: rahvusvahelise raamatute trükkimise veebikeskkonna loomine

  • 9%kogutud
  • 385€toetatud
  • 33 päeva veel