Vabaõhulavastus "Taevas, muld ja tulevik"Kasutaja  Merilin Kirbits projekt kategoorias Teater

Mina olen Otepää Kultuurikeskused loomejuht, vabakutseline näitleja ning Improteater IMPEERIUMI liige Merilin Kirbits. Olen pärit Otepäält ning ka hetkel on armsast kodulinnast saanud minu pesitsuspaik. Kõik kohad otsivad oma identiteeti ning väga suurel määral seostatakse Otepääd Eesti lipu sünniga. Sellel aastal ootab Eesti Lippu ees väärikas 135. juubel ning ma tundsin, et see väärib suuremat tähistamist ning erilist kingitust. Spetsiaalselt meie lipule pühendatud lavastus maaliliselt loodukaunis lipu sünnipaigas saab olema küll väärikas sünnipäevapidu. Ka teatris ei ole Eesti Lipu teemat sellisel määral puudutatud. Maailma riikidest vähem kui kümnendikul on lipp üle 100 aasta vana. Veel haruldasem on see, et esimene lipp on alles. Soovime selle lavastusega tuletada meelde kogu Eesti rahvale meie lipu saamislugu ning teadvustada kui erilised me oleme oma ainukese esimese alles oleva lipuga ning teater on suurepärane kunstivorm, millega inimesteni jõuda. Soovin tõsta läbi selle sündmuse ka oma kodulinna Otepää väärtust ning anda kultuurisõbrale põhjust meie kaunist linna külastada.

Erki Aule kirjutatud näidend pealkirjaga "Taevas, muld ja tulevik" räägib Eesti lipu saamisloo, kus paralleelselt kulgeb mitu lugu, kus jutustatakse sinimustvalgeid pilte Eesti Lipu ajaloost.

Esietenduse päevaks on valitud pidulikult 4. juuni 2019 ehk Eesti Lipu 135. sünnipäev. Järgnevad etenduste päevad on 5., 7. ja 9., 10. juuni kell 20.00.

Tegemist on vabaõhuetendusega ning esinemispaigaks saab olema Otepää Linnamägi, kust poole kilomeetri kaugusel on Otepää kirikumõis, kus õnnistati sisse Eesti lipp ning kus asub hetkel ka Eesti liputuba. Projekti on kaasatud  hulgaliselt kohalikke inimesi, kes erialaliselt kooslusesse sobivad ning kellel on tugev seos Otepääga, kust on pärit ka nende juured.

Lavastaja: PEEP MAASIK
Kunstnik: MAARJA PABUNEN
Helikunstnik: OTT KARTAU
Videokunstnik: KÄRT PETSER
Koreograaf: EGELY PRUULI (TÜVKA)
Valguskujundaja: ALEKSANDER SPROGHIS
 

Laval:

VEIKKO TÄÄR, MERILIN KIRBITS (Improteater IMPEERIUM), OTT KARTAU, MARI ANTON (TÜVKA), RAIVO ADLAS (Teater Vanemuine), LAURI KINK, RAUNO KAIBIAINEN (Improteater IMPEERIUM), LOORE ALL

FOLKTROONIKAANSAMBEL OOPUS (MARI MEENTALO, JOHANNES AHUN, ALEKSANDER SPROGHIS)
Bänd saab inspiratsiooni reivi- ja pärimuskultuurist, sulatades osavalt kokku kaks näiliselt nii erinevat žanri ning pakkudes kuulajatele suurt äratundmisrõõmu.

OTEPÄÄ LAULJATEST SEGAKOOR, KOORIJUHT MERLE SOONBERG

Oma projektis soovime hooandja toetust rakendada audiovisuaalsete lahenduste elluviimiseks. Lavastuse visuaalse poole idee on väga vägevalt välja mõelnud kunstnik Maarja Pabunen ning mida hakkavad ellu viima videokunstnik Kärt Petser ning valguskunstnik Aleksander Sproghis.
 

 • 53 hooandjat
 • 3127€kogutud 3000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 30.May.2019

Sarnased projektid

Asva audioraja loomine

 • 94%kogutud
 • 1685€toetatud
 • 3 päeva veel

optais amme: ma olen jätkuvalt loomises ja taasloomises

 • 27%kogutud
 • 271€toetatud
 • 18 päeva veel

Viscosa x Joorits "Mere laul"

 • 3%kogutud
 • 155€toetatud
 • 23 päeva veel