Vabatahtlikuks MadagaskarileKasutaja  Laura-Liis Moritz projekt kategoorias Haridus

Armas Hooandja!

Vabatahtliku aasta idee tuli mul aasta tagasi mõeldes oma tulevikule. Kuna ma ei soovi kohe pärast keskkooli lõpetamist minna ülikooli õppima, tuli mõte, teha vabatahtlikutööd Madagaskaril. Proovides midagi uut ning lisaks ka veel võõras riigis, annab see mulle palju uusi kogemusi ja teadmisi, mida saan rakendada ka Eestis. Lisaks tahaksin aidata inimesi jagades neile kogemusi, mida olen Eestis elades saanud. Loodan, et tänu minule leiavad Madagaskari inimesed uusi huvisid ning tulevad isegi kunagi Eestisse.

Eelmise aasta suvel hakkasin uurima võimalusi Madagaskarile minekuks. Uurides kõikvõimalikke organisatsioone (rahvusvahelised, eesti ning saksa) jõudsin otsuseni, et Frontieri programm on minu jaoks kõige huvipakkuvam ning odavam. Minu valik langes Frontieri Madagascar Community Adventure projekti kasuks. Frontier on mitte-tulundus vabaühendus, mis lähetab vabatahtlikke erinevatesse maailma riikidesse. Projekti raames lähen viieks kuuks vabatahtlikuks Madagaskarile, Helle Ville’i külla Nosy-Be saarele, mille käigus töötan kohalikus haiglas, koolis ning noortekeskuses. Viiakse ellu tegevusi viies erinevas valdkonnas: inglise keele õpetamine, hoolitsemine väikelaste eest vanuses 2-4 aastat, abistamine ehitustöödel, noortega koos sportimine ning töö kohalikus haiglas.
 


 

Inglise keelt õpetatakse algkoolis, noortekeskuses või külakoolis. Kui olen juba enesekindlam, on mul võimalus ise tunde planeerida ja sealjuures kohalikele Eestit tutvustada. Ehitamise osas ehitan nt vanast klassimööblist uut ja paremat või värvin seinu. Ka lastega on mul võimalus ehitada, sest lastehoiu projekti osas on palju erinavaid ülesandeid, näiteks mängude mängimine, laulmine ja tantsimine või siis ehitamine. Tegevused keerlevad kunsti, käsitöö, näitlemise ning vestlusringi ümber. Tervishoiu projektis teen näiteks esitluse tervislikust eluviisist või hoopis esmaabi koolitusi. Töötades kohalikus Centre Stella Maria haiglas keskendutakse laste haridusele ning rehabilitatsioonile, kes on läbinud operatsiooni või kel on füüsilised puuded. Kuna tervishoid on selles projektis tähtis osa ning sport kuulub tervishoiu alla, siis on üks osa projektist sportimine noortega. Õpetan palju erinevaid spordialasid, selle hulgas näiteks rahvatantsu või jooksmist.

Selleks, et ma saan aidata Madagaskari inimesi, on mul aga vaja Sinu abi! Olen kirjutanud sponsorluskirju, korraldasin heategevusliku kontserdi, toimus nii Tallinna Saksa Gümnaasiumis kui ka Talinna Järveotsa Gümnaasiumis heategevuslik kohvik ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi kevadkontsert. Olen juba osa rahast kogunud, kuid siiski jääb natukene puudu. Küsin toetust nüüd Sinult! Väiksemate summade puhul mainin Sind oma blogis või oma Facebooki lehel, kuid suuremate summade puhul saadan sulle postkaardi või isegi suveniiri Madagaskarilt! Neid asju saad kätte alles siis, kui ma juba kohal olen.

Kohale jõuan 3. septembril ning projekt algab 4. septembril. Pean lendama kolme lennukiga, mis on ka omaette seiklus. Tagasi tulen juba jaanuarikuu lõpus ehk jään kõige hullemast vihmahooajast Madagaskaril ilma!

Kui soovid aga jälgida mu tegemisi, siis pane like mu Facebooki lehele ning vaata ka mu blogi!

Sarnased projektid

Tantsukool Tantsutsoon

  • 97%kogutud
  • 2710€toetatud
  • 17 päeva veel

Väätsa Kooli Stardipäevad

  • 38%kogutud
  • 845€toetatud
  • 12 päeva veel