Varajase muusika festival Tallinn feat. RevalKasutaja  Taavi-Mats Utt projekt kategoorias Sündmus

Juba pikkade traditsioonidega varajase muusika festivalid Viljandis, Tartus ja Haapsalus näitavad selgelt selle muusika elujõulisust ja aktuaalsust ka tänases päevas. Tallinna vanalinna suurepärase akustikaga saalid on parim paik nii varajase muusika mängimiseks kui kuulamiseks.

Võimalused selleks on olnud Tallinnas siiani kaunis juhuslikku laadi. See on põhjus, miks erainitsiatiivil põhinev varajase muusika stuudio Cantores Vagantes on nõuks võtnud sellist festivali korraldada. Me oleme tõeliselt uhked, et saame juba esimest festivali pidada täies mahus - üheksa päeva kontserte. Kaasa lööb märgatav osa meie oma parimatest, kes pühendunud varajasele muusikale, lisaks tulevikku vaatav noortekontsert ja eesti pillimeeste koostöökontserdid selle ilma vägevatega. Külalised nii idast kui läänest on hoolikalt valitud ja festival jagab kuulajale parimat, mida maailmal on täna pakkuda.

Tallinn feat. Reval ei ole ühekordne ettevõtmine, vaid midagi, mis jääb. Selle sobivuses Tallinna vanalinna vaevalt ju keegi kahtleb. Meil on hea meel, et meie festival on leidnud toetust riiklikest rahastamiskanalitest, kuid pigem on olnud see veel äraootav. Soov näha esmalt tulemusi on ju omamoodi mõistetav... 

Teisisõnu, sõbrad, me oleme pisut hädas. Me küll liigume, kuid vajame hädasti teie hoogu. Laev on valmis, vaja vaid vette lasta. Ja veel, olge hea, võtke üks hetk ja mõelge oma sõprade peale. Ehk leiate kedagi, kellele tahaksite festivalist teada anda?

Lähemalt meie kodulehel tallinnfeatreval.cantoresvagantes.ee ja https://www.facebook.com/TallinnFeatReval