Raamat "Veetka talu maitseelamused. Kaspar Karjuse ravimtaimeretseptid".Kasutaja  Kaspar Karjus projekt kategoorias Trükis

Karula rahvuspargi ürgse looduse keskel üles kasvades ja seal pikka aega elades on raske oma eluteed loodusega mitte siduda. Nõndaks on ema Irje ja poeg Kaspar leidnud mõnetigi ühise tee, kus üks on selgeks õppinud taimetarkused ja teine proovib looduse kasulikkust kasutada maitsvates toitudes.
 


 

Irje on kogu oma elu sidunud taimemaailmaga, tundes huvi peamiselt ravimtaimede vastu. Oma teadmiste ja kogemustega taimemaailmast on ta mõjutanud väga paljude inimeste elu.
 


 

Kaspar on ametilt kokk, kellel on pikaaegne kogemus tipprestoranis peakoka ametit pidades.

Nähes endas suuremat potentsiaali ja võimalust hakata Irje taimeteadmisi kasutama söögitegemisel, algatas Kaspar toitlustusettevõtte Ürg, mille peamine eesmärk on toitlustuse pakkumine laagritele ja suurüritustele. Ettevõte on olnud tegutsemisaastate vältel menukas, seda tunnistavad mitmeaastased koostööprojektid. Toitlustuste käigus on mitmedki kliendid küsinud toitude retsepte, kuid siiani pole neid kuhugi kirja pandud. Eelkõige klientide soovist ajendatult otsustati retseptiraamatut koostama hakata. Raamatu eesmärgiks on anda ravimtaime tarkust läbi Irje teadmiste ning luua ravimtaimi sisaldavad ainulaadsed retseptid meie igapäevasele toidulaule.
 


 

Meie toidud on inspireeritud ürgsest Eestimaa loodusest ja nende eesmärgiks on anda toidulaule lisaväärtust uute maitsete näol. Võtame kasvõi angervaksa, naadi, või leeskputke - me kõik tunneme neid, kuid kui paljud nendest maitsvaid ja tervislikke toite valmistada oskavad?

Raamat annab ülevaate mitmete Eestis kasvavate ravimtaimede morfoloogiast, kasvamise ja kasutamise põhimõtetest ning sellest, milliseid toite me nendest valmistada saame.
 


 

See pole lihtsalt kokaraamat, vaid sisemise arengu õpik tervema toitumisharjumise loomiseks!

Esimene eesmärk 5450 eurot - selle raha eest saame kujundada, küljendada, pildistada ja trükkida 500 raamatut.

Teine eesmärk 7300 eurot - selle raha eest saame kujundada, küljendada, pildistada ja trükkida 1000 raamatut.

Loome koos maitsvaid ravimtaimede hõrgutisi!
 


 

Meid leiab:

Meie kodulehelt
Instagramist: Veetkatalu
Facebookist: Veetka talu

  • 147 hooandjat
  • 5717€kogutud 7300€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 10.May.2023

Sarnased projektid

Mia Marta ja Mõnus Maa

  • 10%kogutud
  • 95€toetatud
  • 49 päeva veel