VI Mulgi pidu "Mia ja sia ütenkuun"Kasutaja  Kai Kannistu projekt kategoorias Sündmus


 

Mis? - VI Mulgi pidu nimega "Mia ja sia ütenkuun"
Kus? - Mulgimaal, Karksi kihelkonnas, Karksi pargis
Kunas? - 30. mail 2020. aastal

Mulgi pidu on Mulgimaa traditsioone, kombeid ja pärimust tutvustav suur koguperepidu. See tähendab seda, et sina oled ka kogu perega oodatud meiega üheskoos tantsima, laulma ja laadamelu nautima.

Mulgimaa on piirkond Lõuna-Eestis, mis koosneb viiest kihelkonnast - Halliste, Helme, Tarvastu, Paistu ja Karksi. Mulgi pidu on toimunud viis korda ning toimunud iga kord erinevas kihelkonnas. Tänavu korraldame Mulgi pidu Karksi kihelkonnas, kust 10 aastat tagasi sai suur mulkide kokkutulemise traditsioon alguse.

Mulgi traditsioone hoitakse elus läbi mulgi keele, rahvarõivaste ja traditsioonilise toidu - seda kõike võid sa leida VI Mulgi peolt. Päev algab II Mulgi söögi festivaliga, kus koondatakse parimad mulgi maitsed ja käsitöö. Toimub suur laat, mille laval on tihe programm, esinevad külaliskollektiivid Setumaalt, Võrumaalt, Kihnust, toimuvad erinevad õpitoad, avatud on lasteala jpm. VI Mulgi peo kontsert algab kell 14 rongkäiguga, kuhu on oodata 1500 lauljat, tantsijat ja muusikut. Peo kavva on planeeritud nii esinemised kui kollektiivide ja publiku kooslaulmised ning -tantsimised. Kohapeal on võimalik pidu toetada ostes loteriipileteid ja osaledes suures loosirattas.

2020. aasta on kuulutatud digikultuuriaastaks. Pöördume Hooandjasse kuna soovime Teie toetust VI Mulgi peo korraldamiseks. Kogutud rahaga soovime rentida videotehnika ja suure ekraani, mille abil näeks publik paremini laval toimuvat. Soovime olla nähtavad ja jäädvustada toimuvat tänastele ja ka tulevastele põlvede.

Meie lähme! Tule sina ka!

Kingitused saab kätte peo päeval infotelgist, tuuakse kätte isiklikult või pannakse postiga teele.

Liitu üritusega Faceboogis

Kogu info VI Mulgi peol toimuva kohta leiad SIIT 

Rohkem infot Mulgimaa kohta leiad SIIT

Siin saap süvvä, siin saap juvva, siin saap laulu, tantsu lüvvä!

Kai Kannistu
Karksi-Nuia kultuurikeskuse juhataja
VI Mulgi peo projektijuht.

Hooandja projekti toetajad:


 


 


 

ja tantsurühm Samm Sassis ning Mulgi Väiketootjate Liit