Videoülekanded Eesti kiirenduseltKasutaja  Kaarel Oras projekt kategoorias Meedia

Kiirendussport ehk drag racing on maailma kiireim ja lärmakaim sport. Ka Eestis ei ole teist sellist spordiala, milles on tavaline, et saavutatakse kiirused üle 300 km/h. Drag racing on ka üks väheseid mootorispordi alasid, mille kogu rada ja sellel toimuv võidusõit on hõlpsasti ühe paiga pealt jälgitav. See teeb kogu selle spordi jälgimise äärmiselt vaatemänguliseks ning nauditavaks. Eestis peetakse ametlikke kiirendusvõistlusi juba aastast 2005. Selle aja jooksul on välja selgitatud hulk rahvuslikke meistreid ning veel suurem hulk karikavõistluste võitjaid. Viimastel aastatel on see spordiala Eestis astunud suure sammu edasi. Seda just rahvusvahelisel areenil. Meie tegemiste vastu tunnevad suurt huvi ning löövad kaasa mitmed nimekad sportlased nii Baltikumist, kui Skandinaaviast.

Kas sa teadsid, et Eesti kiirendussportlased on korduvalt võitnud meie naaberriikide meistrivõistluste kõige kuninglikemate ja kiiremate klasside meistritiitleid? Või kas teadsid, et Eesti kiirendusvõistleja käes on hetkel üks omamoodi maailmarekord, mis puudutab üht teatud mootoritüüpi, millega pole kiiremini sõitnud mitte keegi, peale meie oma Eesti kiirendussportlase. Et need ja kõik teised ägedad faktid jõuaksid veel rohkemate inimesteni, soovib Eesti Autospordi Liidu, Kiirendus- ja lõppkiirusvõistluste alakomitee anda hoogu projektile, millest saadud ressursside eest pakutakse juba sellel hooajal, kõigile huvilistele tasuta ning kvaliteetset LIVE ülekannet kõikidelt Eesti kiirendusvõistlustelt. Oleme ühendust võtnud oma ala kindla super tegija Rando Mere-ga, kes on valmis oma tiimiga kõik kiirendused huvilisteni tooma. Ülekanne saab olema kõrgeimal võimalikul tasemel, sisaldades endas mitme kaameraga püütud pilti, droonikaadreid, kordusi ja superägedat ekraanigraafikat.

Ülekanded toimuvad järgmistel kuupäevadel ja järgmistelt võistlustelt:
01. juuni - Tartu Linnavõistlus
22. juuni - Rakvere Race Wars
20-21. juuli - Glassdrive EDRA Nationals
10. august - Saaremaa Nightrace
7-8. september - EDRA Finals

Üle kantakse kogu võistlus täispikkuses koos kommentaatorite mitmekeelsete kommentaaridega. Täispikk ülekanne tervest võistlusest sisaldab:

  • Stardikaamera
  • Finiši kaamera
  • Liikuv kaamera
  • Droon
  • Režii
  • Ürituse salvestus, iga sõit eraldi
  • Ekraanigraafika
  • Tulemused live-is