Viimsi Happy Jazz FestivalKasutaja  Kelli Uustani projekt kategoorias Sündmus

Tere, oleme muusikud Kelli Uustani ja Aivar Vassiljev ja koos moodustame MTÜ APONES. See MTÜ loodi just selleks et korraldada rõõmsa muusika festivali nimega Viimsi Happy Jazz Festival.
 
Toimub see 3.-7. november 2015 Viimsis, Haabneemes.
 
Korraldame kõnealust festivali esimest korda, kuid loodame sellest iga-aastast suurüritust, mis kogu Viimsi poolsaare kihama paneb. Viimsi on viimasel ajal kujunenud hirmsaks n.ö. magalaks, kus inimesed peale pikka tööpäeva lihtsalt poest läbi ja koju magama lähevad. Suurem osa Viimsi kultuurisündmusi on jäänud suvesse ja kui ka sügisene teatrikalender on pisut laiem, siis muusikaüritused on sootuks vaeslapse ossa jäänud. Kuna meie ise ka Viimsis elame, oli kiirelt vaja midagi ette võtta;)) Selleks vajamegi kõigi teie, kallite muusikasõprade toetust ja abi, sest kelle jaoks me seda festivali siis ikka teeme;)))
 
Nimetus "happy jazz" hõlmab endas rõõmsameelset muusikat, mida mängiti 20. sajandi esimesel poolel  – New Orleans, dixieland, swing. Meie festivali kava on siiski veel laiem ja kokku pandud sellistest rahvusvahelistest rõõmsameelsetest headest muusikutest, keda meie ise hääl meelel kuulaksime. Ajaliselt planeerisime festivali aga just halli novembrikaamosesse, kus suvi kaugel ja jõulutrall pole veel alanud;).
 
Algab kogu üritus 3. novembril Tallinna Saksofoniorkestri tasuta kontserdiga Viimsi Keskuse Aatriumis ja  4.-5. november  lasteprogrammiga LOTTE JA JAZZIPUTUKAD. Selles 45 min kontsert-etenduses astub üles Gerli Padar Lottena, kes  koos imeliste jazziputukatega laste jaoks uusi uksi avab ja veidi ka uusi lastelaule tutvustab. Samas kuuleb ka tuntuid Lotte laule veidi uues, jazzilikumas kuues.
 
 
 
Põhiprogramm on 6.-7. november. Trallitame 5 päeva üle terve Viimsi keskuse – Viimsi Keskkool, Black Rose, Meelelahutuskeskus ja Rannarahva muuseum. Täpne kava ja kontserdipaigad leiad ka meie kodukalt.
 
Festivalil on 7 nö. põhikontserti, Nendest 3 rahvusvahelise seltskonnaga. Suurim staar  neist on kindlasti Gunhild Carling, kes mängib ja laulab koos Antti Sarpila svingbändiga. Tema on ka Happy Jazz festivali üks peaesineja ja figureerib ka meie reklaamplakatitel;)) Tegemist on tõesti ägeda staariga ja eelkõige “show womaniga”, kes mängib virtuoosselt nii trompetit, trombooni kui ka harfi, flööti, klaverit ja muidugi laulab. Leivanumbriks on tal mängida kolme trompetit korraga;))
 
 
Eesti esinejate kontserte iseloomustab samuti pisuke teatraalsus ja temaatilisus. Üks peakontsertidest kannab nime  "Eternally - The songs of Charlie Chaplin". Imeilus filmiliku muusikaga kontsert, kus solistideks Marko Matvere ning Kelli Uustani. Kõik seaded on spetsiaalselt tehtud Swing'n' Joy Orchestrale.  Kogu kontserti ilmestavad suurelt ekraanilt Madli Luugi liivajoonistused ja tantsija-koreograaf Kristin Pukka.
 
 
Veel tähistab Olav Ehala seal kontserdiga oma 65-ndat pooljuubelit (nagu ta ise ütleb) koos Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiviga. Äge projekt on ka ansambel Retro-Vinüül,  kontserdiga "Palju õnne härra Loop", Uno Loobi muusikast.
 
Kuumi rütme ja tundeid vahendab Pirjo Levandi ja kitarriduo Absolutico-tico, kes mängivad kirglikku Argentiina muusikat.
 
 
Hooandjate toetusel saadud raha kasutame Viimsi kooli saali üüri tasumiseks ja osaliselt esinejate honorarideks.
 
Kingitused toetajatele anname üle enne kontserti koha peal (nii piletid kui plaadid nimelistes ümbrikutes). Kui toetaja kontserdile tulla ei saa või ei taha, siis saadame kingituse koju posti teel.
 
  • 22 hooandjat
  • 650€kogutud 4500€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 01.Nov.2015