Vikerkaar Minu kõhusKasutaja  Küllike Põlma projekt kategoorias Mäng

Mängust:

Kuidas teile tundub mõte terve vikerkaar enda kõhtu peita? Kas see ei kõla mitte maagiliselt? Uskuge, maagiat on vikerkaare teie laste kõhtu peitmises küllaga.

„Vikerkaar minu kõhus“ on vahva koguperemäng, mis innustab nii suuri kui ka väikeseid värviliselt ning tasakaalustatult toituma.

Mängus on põhjalikud tervislikku toitumist selgitavad soovitused ning selle mängulisus tekitab hasarti. Mängu abil õpib laps tervislikult ning tasakaalustatult toituma ning, mis kõige tähtsam, saab vajalikke teadmisi toitumise kohta kogu eluks.

Kindlasti on sellise mängu puhul oluline ka trükkimise protseduur. Tervislikku eluviisi õpetav mäng tuleb trükkida ka „tervislikult“ ning seda nii keskkonna säästmise kui ka materjalide kasutuse mõttes. Sellepärast otsustasime, et mäng trükitakse taaskasutatud paberile ning printimiseks kasutatakse looduslikke tervisele ohutuid taimseid trükivärve.

Siinkohal tahan tänada ka kõiki, kes panustasid mängu valmimisse. Aitäh, Tagli Pitsi (Tervise Arengu Instituudist), Florian Biesinger, Nelly Voolpriit ja Ene Mägi! Mängu on heaks kiitnud ka Lastearstide selts.

P.S! Hetkel töötame välja uusi mängukaarte, mille kaudu jagame spetsiifilisemaid soovitusi, nt kuidas toituda, kui mingi toiduaine teeb lapse kõhule liiga või kuidas toiduaineid asendada jms.

Küllike
5-aastase Tormi ja 2-aastase Maru ema

Toit olgu sinu ravim.” – Hippokrates

Selleks et olla terve, piisab tervislikust toitumisest, piisavast joogivee tarbimisest, aktiivsest liikumisest ning rahulikust ja paraja pikkusega unest. Olen aastaid tundnud huvi tervisliku toitumise vastu. Kuna olen kahe väikese lapse ema, on minu jaoks eriti südamelähedane laste tervislik toitumine nii kodus kui ka lasteaedades ja koolides ning väljas süües. Mind üllatas see, et Eestis on avaldatud väga vähe lastele tervislikku toitumist õpetavaid materjale. Siit tekkiski mõte luua üks tervislikku toitumist õpetav (kogupere)mäng, mida saab mängida nii pereringis kui ka lasteaias ja koolis.

Annika
5-aastase Helise ema

Minu huvi tervislikuma toitumise vastu sai alguse last oodates. Viimase kuue aastaga olen ammutanud palju erinevat informatsiooni ja saanud teadlikumaks. Nüüd ongi saanud minu eesmärgiks saada tervis korda toitumise abil, toetada lapse arengut ning tõsta enda ja lapse immuunsust.

Laura Linna
Mängu kujundaja/illustraator

Olen väiksest peale tegelenud kunstiga. Ka praegune töö on seotud joonistamise ja kujundustööga. Jooga praktiseerijana katsun elada teadlikult ja huvitun sellest, kuidas toitun, sest olen ju see, mida söön.
Kui sain pakkumise osaleda mängu „Vikerkaar Minu kõhus“ projektis, võtsin selle heameelega vastu.

Projekti kohta

Andke meile hoogu, et saaksime trükkida "Vikerkaar Minu kõhus" mängu. Kuna osad kingitused trükitakse koos mänguga, siis edastame kingitused toetajatele mängu valmimisel ning seda posti teel või anname võimalusel üle käest kätte. Koolitsuse(d) korraldame esimesel võimalusel- juhul kui toetaja ei ela Eestis või ei saa koolitusel osaleda võime koolituse teha ka Skype vahendusel.


Vaata meie FB lehekülge!

Video autor: Jennifer Nimmerfeldt

 
  • 85 hooandjat
  • 2588€kogutud 2528€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 25.Aug.2015