Viljandimaa laulu- ja tantsupidu "Vaade koduaknast"Kasutaja  Kertu Alvre projekt kategoorias Sündmus

Viljandimaa laulu- ja tantsupeo "Vaade koduaknast" väljakukujundus, tänumeened ja videosalvestus

3. juunil toimub Viljandi lauluväljakul Viljandimaa laulu- ja tantsupidu "Vaade koduaknast". Tantsuplatsile tuleb 1194 tantsijat mustreid joonistama ning laulukaarealune täitub 1458 laulja ja 173 puhkpillimängijaga.

"Vaade koduaknast" jutustab loo ühest tänapäeva poisist, kes on kasvanud koos nutiseadmetega. Ta ei oska aga enam rõõmu tunda sellest, mis väljaspool nutitelefoni või arvutit toimub. Tänu perele, sõpradele ja iseenda avastusretkedele saab ta teada, kui eriline ja põnev on päris maailm. Kõik, mida vanaema, vanaisa, ema ja isa on rääkinud, ongi päriselt olemas. Meil on neli huvitavat aastaaega, hubased kodutalud ja ühtehoidev suur perekond. Seda kõike saavad tänu vaatele koduaknast näha ja avastada nii meie peategelane kui ka peole tulnud publik.
 

Mille jaoks toetust vajame?

Peole saavad kõik huvilised tulla täiesti tasuta ja seetõttu on ka peo eelarve üsna väike. Kuid selleks, et pidu veel ilusam saaks, tuli meil üks tore mõte: plaanime lauluväljaku kaunistada päris aknaraamidega. Vanad aknad andis meile selleks Viljandi Muusikakool ja tublid vabatahtlikud juba korrastavad neid. Aga toetust vajame akende transpordiks, ülesseadmiseks ja lõplikuks kaunistamiseks. Ühe aknaraami pühendame spetsiaalselt Hooandja toetajatele ja märgime aknal ära kõik toetajad.

Vahest ehk kõige tähtsam ja kindlasti kõige kulukam asi, mille jaoks me lahkeid toetajaid appi palume, on peo ülesfilmimine ja videomontaaž. Tahame kõigile osalejatele mälestuseks videosalvestuse teha, et hiljem pidu hea meenutada oleks. Pidu salvestatakse mitme kaameraga ja monteeritakse hiljem ilusaks tervikuks.

Selleks, et kõiki tublisid peo tegijaid – koorijuhte, tantsuõpetajaid ja abilisi – vääriliselt tänada, tahame neile kinkida peo meened. Ka need valmivad vabatahtlike käsitööna, aga materjalide ja töövahendite hankimisel palume hooandjate abi. Mis need meened endast täpsemalt kujutavad, tahame kõigile üllatuseks jätta, aga võime öelda, et ka need lähtuvad peo ideest. Ka suurema summaga toetanud hooandjad saavad samasuguse meene.
 

Millal auhinna kätte saab?

Täname kõiki hooandjaid juba peol, samuti kodulehel, niipea kui võimalik. Suuremad toetajad on 8. juunil kell 17:00 oodatud lauluväljakust üle tänava asuvasse Viljandi Gümnaasiumisse tänuüritusele. Materiaalsed esemed (tänukirjad, meened, videosalvestised) edastame teieni võimalikult kiiresti, aga kindlasti juunikuu jooksul.
 

Korraldajad

Peo kunstilise meeskonna eestvedajateks on neli noort, kellel on au nii suur üritus enda kanda võtta. Tantsupidu lavastavad Kertu Alvre ja Merilin Metsatsirk, laulupeo kunstiline juht on Kristjan Õmblus ja peo muusikaline juht on Kaarel Kuusk. Loomulikult kuulub meie meeskonda mitmeid dirigente ja tantsujuhte, enamik juba kogenud juhid, mõned aga osalevad maakonna peo kunstilises toimkonnas esmakordselt.

Meie suur tänu kuulub tublile projektijuhile Kai Kannistule ja Viljandimaa Omavalitsuste Liidule, samuti kõigile teistele, kes korralduslikus osas õla alla on pannud. Veel suurem tänu Sulle, hea hooandja, kui Sa võtad vaevaks meie pidu toetada!

Kui soovid peo kohta rohkem teada saada, siis meie koduleht on www.viljanditantsupidu.ee ja Facebookist leiad meid  siit: https://www.facebook.com/events/1406972312696225/
 

Kohtumiseni 3. juunil Viljandis!
Kertu, Merilin, Kristjan ja Kaarel

  • 74 hooandjat
  • 1038€kogutud 1000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 01.Jun.2017

Sarnased projektid

Eesti väikseim festival RuhnuRahu 2021

  • 241%kogutud
  • 1206€toetatud
  • 25 päeva veel

AGANIKU FESTIVAL 2021

  • 25%kogutud
  • 865€toetatud
  • 48 päeva veel