;

Virgumise tee – nii nagu õpetas BuddhaПользователь  Ṭhitañāṇo bhikkhu (Andrus Kahn) проект в категории Печать

Tere, hea sõber.

Minu nimi on Ṭhitañāṇo. Olen Buddha munk ja töötan Mahachulalongkornrajavidyalaya ülikoolis budoloogia osakonnas õppejõuna.

Eelmisel aastal andis Eesti Theravaada Sangha välja nii noortele kui kogu perele mõeldud raamatu “Siddhatthast Buddhaks” mis sai Eestis sooja vastuvõtu osaliseks. Sellel aastal on Eesti Theravaada Sanghal kavas välja anda uus raamat, mis annab täpsema ülevaate Buddha elust ja õpetusest ning selgitab samm-sammult virgumise teekonda.

Virgumisõpetuse tuuma võtab lühidalt kokku Dhammapadas toodud värss, mis ütleb:

“Kõiksugu kurja mittetegemine,
oskusliku omandamine,
oma meele puhastamine –
see on buddhade õpetus.”

Buddha õpetus on lihtne ja selge meele arendamise süsteem, mille sisuks on vägivallatu, kaastundliku ja realistliku vaate väljaarendamine, hooliva ja isetu tarkuse jõustamine, hea ja lahke käitumise treenimine ning teadvustamise ja meelerahu arendamine.

Hea sõber, kui ka Sina oled seda meelt, et meie elu ja tegemisi võiksid juhtida kirgas arukus, kaastundlik kõlblus ja hooliv tähelepanelikkus, siis on Sul võimalus aidata kaasa selle sõnumi jõustamisele ja anda hoogu, toetades raamatu ilmumist.

Buddha on öelnud, et õpetuse kinkimine on kõrgeim annetus, mis ühel inimesel on võimalik selles elus teha. Just sellepärast ei jõua see raamat kunagi poelettidele. Kui raamatu trükkimiseks vajalik summa on annetatud ja raamatud trükitud, jagatakse need tasuta kõikide hooandjate, annetajate ja soovijate vahel.

Anname endast parima, et kõik Buddha antud virgumisõpetusest huvitatud saaksid raamatu kätte hiljemalt selle aasta lõpuks.

Raamatu sisukorra ja tekstinäidistega on võimalik tutvuda Eesti Theravaada Sangha kodulehel, mis asub www.sangha.ee

Ma loodan, et see raamat pakub kõikidele lugejatele seda, mis aitab neid sammukese lähemale meelerahu ja elu tõelise olemuse avastamisele. Minu siiras soov on, et nii Sina, Sinu pere, kui ka kõik elusolendid oleksid terved, õnnelikud ning kannatustest vabad, et nad viibiksid rõõmus ja meelerahus!
Aitäh!