;

Lõbus ja hariv lauamäng "Häkkerite lahing"Пользователь  Diana Poudel проект в категории Технологии

NB! Nädalavahetusel sattus Hooandja leht esialgsetel andmetel pahatahtlike häkkerite rünnaku alla (see ei ole nali!) ning kaks päeva oli ligipääs piiratud projektidele. Seetõttu pikendasime mängu lõpptähtaega kolme päeva võrra. 
 Tere

Minu nimi on Diana Poudel ning olen lapsevanem, küberhügieeni külalisõpetaja ning raamatu "Turvaline internet. Digimaailma teejuht" autor. Olen teinud tunde enam kui paarile tuhandele õpilasele ning mul on tõsine mure - kahjuks laste teadmised internetist ja nutiseadmetest ei ole nii head, kui lapsevanemad tihti usuvad ja loodavad.

Seetõttu otsustasin luua lauamängu, mille abil saaksid vajalikke teadmisi omandada nii lapsed kui lapsevanemad. Nüüdseks on mäng valmis ja olen prototüüpi testinud ka enam kui saja lapse ja täiskasvanuga. Tagasiside on olnud väga positiivne ja soovin selle mängu enne sügist välja anda, et noored alustaksid järgmist kooliaastat juba veidi targematena ning ettevaatlikumatena.

Mängu nimeks sai laste soovil "Häkkerite lahing" ja mängijate rolliks on olla head ehk eetilised häkkerid, kes kaitsevad oma kasutajaid pahade häkkerite eest. Pahad häkkerid ründavad mängijaid ning mängijate eesmärgiks on kasutaja profiilidelt pahavara eemaldada. Seda saab teha kaitsekaartide abiga, kuid kaitsekaartide saamiseks peab oskama õigesti vastata erinevatele küsimuselte. Mäng on nagu päriselu, kus head teadmised annavad ka digimaailmas suurema turvalisuse :) 


 

Mäng annab lastele palju uusi teadmisi küberhügieenist ja digipädevustest, kuid lisaks sellele arendab see ka mängijate peenmotoorikat, lugemisoskust ja loogilist mõtlemist. Mängu saab mängida täiesti üksi või ka mitme tiimiga.

Mäng trükitakse Ecoprindi trükikojas Eestis ning Hooandja toetus siis lähebki mängu välja andmisega seotud kulude katmiseks. Eesmärgiks on kvaliteetne ja põnev mäng, mis pakub mängurõõmu pikaks ajaks kogu perele.

Lisaks valmivad abimaterjalid õpetajatele ja tublidele lapsevanematele, et soovi korral mängu baasil viia läbi turvalise interneti tunde klassides.

Mäng sisaldab:

12 värvitavat tegelaskaarti + kolm tühja tegelaskaarti, kuhu võib ise mõne tegelase joonistada.
 


 

150 kaitsekaarti küsimustega, mis on jaotatud viieks tasemeks küsimuste raskuse järgi.
 


 

Kaartide tagaküljelt leiab ka veidi täiendavat infot, mis aitab vajadusel teemat selgitada.
 


 

Kurja häkkeri jaoks on mängus ka kaks täringut ja hulk pahavaražetoone, millega häkker püüab kasutajaid nakatada.
 

Mängu prototüüp versioon 3.0
 

Kõige olulisemaks tööriistaks iga häkkeri jaoks on tema teadmised. Mida paremini häkker teab, kuidas internet töötab ning millised ohud ja võimalused seal on, seda osavam ta on.
 

Mis on mängu eesmärk?

Mängu eesmärk on kaitsta oma kasutajaid kurjade häkkerite eest. Et mängija saaks seda edukalt teha, peavad tal olema vajalikud teadmised arvutite ja interneti kohta. Ei tasu muretseda, kui neid teadmisi esimesel mängul napib - iga kaardi taga on selgitavad tekstid ja mängu käigus saab uusi teadmisi juurde õppida.
 

Mängu testimine Laagri Roboringis
 

Lisaks on testimised näidanud, et "Häkkerite lahing" on suurepärane vahend põnevate vestluste algatamiseks. Kui lapsevanem ei tea, kuidas lapsega tema kogemustest ja tegemistest internetis rääkida, siis mängu abil jagub juttu kohe pikemaks ajaks.
 

Kes mängu tegid?

Mängu sisulise poole on loonud Diana Poudel, raamatu "Turvaline internet. Digimaailma teejuht" autor. Diana on külalisõpetajana teinud turvalise interneti tunde enam kui paarile tuhandele Eesti kooliõpilasele ja lapsevanemale.

Mängu pildid ja kujundus on tehtud Marja-Liisa Platsi poolt, kes on mitmeid tunnustusi pälvinud lasteraamatute illustraator ja kunstnik.
 


 

Vaata ka raamatu "Turvaline internet. Digimaailma teejuht" kodulehte ja FB lehte.

Marja-Liisa tegemistega saad tutvuda tema FB lehel.
 

NB! Mäng valmib hiljemalt augusti alguseks, kuid kui õnnestub varem mäng trükikojast kätte saada, siis lähevad ka pakid hooandjatele varem teele. Külalistundide ajad lepin kokku personaalselt ja need viin läbi sügisel. Mänguõhtu võib toimuda ka suvisel ajal, kuid mitte enne, kui mängud trükikojast käes.

Kui Sul tekib seoses projektiga täiendavaid küsimusi, siis saada kiri aadressile diana.poudel@gmail.com.

Lõpetuseks ka mõned värvitud ja joonistatud pildid, mida lapsed mängu testimiste käigus teinud on ...
 

Laste joonistatud tegelased:
 


 

Tallinna Endla lasteaia 4-5 aastaste mudilaste värvitud pildid:
 


 

Ja minu mängukomplekt, mida testimistel kasutan. Siin kõik kaardid erinevate laste poolt värvitud:
 

  • 125 поддержавших
  • 4138€собрано от запланированных 4000€

Успешный проект

Проект был поддержан 22.May.2019