;

C. Darwin "Inimese põlvnemine" Пользователь  Oive Tinn проект в категории Печать

Darwini Inimese põlvnemine ja suguline valik on oluline teos kogu inimkonna jaoks. Paljud eri teadusharude autoriteedid on nimetanud seda maailma kõige mõjukamate raamatute sekka kuuluvaks. Seda võib vaadelda bioloogilise, semiootilise, ajaloolise, kultuurilise või kirjandusliku nurga alt, hinnata maailmakirjanduse seisukohalt või lugeda kui käitumisbioloogia õpikut – kõiki üksteise sees, peal või ümber peituvaid kihte on keeruline kokku lugeda.

Nii Darwini enda köitev tekst, tema kaasaegsete tehtud ilmekad joonised ning toimetajate selgitavad kommentaarid, lisaks ka Mart Nikluse meenutus GULAGis alguse saanud tõlketööst, moodustavad kokku üsna massiivse köite. Kuigi täpne lehekülgede arv selgub alles pärast lõplikku küljendamist, on arvestatud, et selle kapitaalse teose maht võib küündida 1000 leheküljeni. See aga omakorda tähendab, et trükikoja arve saab olema üpris kopsakas.

Loodame Hooandjate abile selle väärika raamatu trükikulude katmisel. Seni üksnes piiritule entusiasmile toetudes on suurem osa tööst – sisuline toimetamine, terminoloogia ühtlustamine ja keeletoimetamine juba ära tehtud – jäänud on vaid teksti lõplik raamatuks vormistamine, ja sellega püüame valmis saada aasta lõpuks.

Inimese põlvnemine pole raamat, mida saaks kerge vaevaga ümber jutustada – midagi olulist jääks kindlasti ütlemata. Selle asemel lisame hoopis autori enda kirjutatud üksikasjaliku sisukorra. Sealt leiab ka vastuse küsimusele, miks loetakse seda raamatut ikka veel – 143 aastat pärast esmailmumist.

Inimese põlvnemise tõlkis Mart Niklus
Toimetasid Mart Viikmaa, Lauri Laanisto ja Oive Tinn
Keeleliselt toimetas Silvia Sokk
Kaane kujundas Anna Lauk
Raamatu küljendas Tiia Ilus
Hooandja videoklipi tegi Kris Kelp
Darwinile laenas oma hääle Martin Liira

Rohkem teavet Eesti Looduseuurijate Seltsi kohta:
www.elus.ee
https://et-ee.facebook.com/EestiLooduseuurijateSelts

Lisainfo:
Oive Tinn
oive.tinn@ut.ee
tel: 53331556

 

  • 238 поддержавших
  • 7757€собрано от запланированных 7000€

Успешный проект

Проект был поддержан 08.Sep.2014

Related projects

Книга по истории развития футбола в Силламяэ: «С любовью к футболу»

  • 106%собрано
  • 1376€поддержано
  • 55 дней осталось