;

Loomade pooltПользователь  Kadri Taperson проект в категории Печать

Mina olen Kadri ja tahan koos MTÜ Loomuse meeskonnaga välja anda raamatut "Loomade poolt".

Loomus tegeleb loomade eestkostega, praegu on igapäevase töö eesmärgiks muuhulgas karusloomakasvanduste keelustamine, aga enne seda olen tegutsenud mitmes teises loomakaitse- ja loomaõiguslusühingus. Aitasin käima lükata liikumist Loomade Nimel, olin Eesti Loomakaitse Seltsi liige ja pidasin Hiiumaal loomade varjupaika nimega Kuulikodu.

Ja sellepärast on mul palju lugusid. Raamat räägikski loomaõiguslastest ja loomadest; sinna tulevad intervjuud mitmete oluliste inimestega, kes on neissamades ühingutes pikalt tegutsenud. Esitan meile kõigile küsimusi, miks me seda teeme; kas maailm on paremaks läinud; mis meid taganttõukab ja pühenduma paneb. Hiiumaa kohaliku töö aegadest kirjutan nüüd lõpuks üles mitu rääkimata lugu, mis näitavad inimesi nii paremast kui halvemast küljest. Need on mul hinge peal, sest kõiki loomi ei saa kunagi aidata. Ja loomadest kirjutan ka, sellest, kui erinevad nad on, mida tahavad, kuidas käituvad ja kui raske neil tegelikult on inimeste keskel hakkama saada. See ei peaks nii olema.

Ühesõnaga, tahaksin saada ja võtta võimaluse oma kaheksa aastat kestnud katkematu loomalugu kokkuvõtlikult üles kirjutada. Sõprade, loomade ja toetajate abiga. Usun, et see võiks anda ülevaate sellest, mis on meie valdkonnas selle aja jooksul toimunud ja kuhu teel ollakse.

Kirjutamist olen plaaninud jätkata detsembris ja jaanuaris ja kui kõik plaanipäraselt läheb, siis saab "Loomade poolt" veebruaris valmis.

Olen väga tänulik ja õnnelik iga toetuse eest. Raamat tuleb umbes 60 leheküljeline, pehmes köites. Kulude hulgas on arvestatud kujundamisega, trükikuludega, toimetamisega ja ka autoritasuga. Turunduse ja levitamise teeme oma meeskonnaga ise ja vabatahtlikult, raamatu müügitulud lähevad MTÜ Loomuse toetuseks.

Raamatu PDF riputatakse ka Loomuse kodulehele.

Loomade eestkoste organisatsiooni tegevusest saab lugeda aadressidelt:

facebook.com/loomadeeestkoste

ja

www.loomus.ee

Ja kui keegi midagi küsida tahab, kas raamatu või loomaõigusluse või Loomuse kohta või ükskõik, mille kohta; võiks kirjutada aadressile kadri@loomus.ee.