;

NAAAD debüütalbumi "Vaid ühte lausuks" väljaandmineПользователь  Andri Suga проект в категории Музыка

Tere, hea hooandja!

Meie oleme Grete ja Andri - duo NAAAD. Me usume, et muusikas peitub suur vägi ja usume, et neid, kes meiega ühiselt mõtlevad, on teisigi. Oma südame ja hinge helisemises oleme hakanud looma viise mantratele, omaenese tekstidele ja leidnud põimumiskohti erinevate muusikatraditsioonide vahel. Lühikese aja jooksul on kogunenud juba palju loomingut ja tänulikke toetajaid. Nii nende kui ka uute kuulajateni jõudmiseks soovime välja anda oma debüütalbumi "Vaid ühte lausuks". Albumi esitluskontsert toimub 20. juunil 2021. aastal Tallinna lähistel Rajamaa Ashramis.

Kuula üht meie lugudest, milles on kombineeritud mantra Sa Re Sa Sa ja eesti pärimuslugu "Lauliku lapsepõli": https://youtu.be/5KQniOOSdfk

Me usume, et eesti kultuuris levinud regilaulul ja indiast pärinev mantra ehk helivoo tehnika on oma sisult väga sarnased. Mantral on kindel häälikute kombinatsioon, mida laulja pidevalt korrutab ja seeläbi muudab oma mõtlemise harjumust. Regilaulul on korduvad kultuurilised motiivid ja teemad, mis aitavad lugusid mäletada või anda argipäevastele tegevustele soovitav värving. Mõlemas kultuuriruumis on muusika ja heli midagi püha. Eestlased tulevad kokku laulupidudeks, indias on tavaline, et kohtutakse muusikas lugude jutustamiseks ehk kirtaniks.

Rahvast, kes laulab enda laule, ei saa hävitada, sest sõnad ei vaja riigipiire ja viisid jäävad minevikust kummitama. Meie viisistame sõnu, mida oleme enda elu jooksul kuulnud ja loome uusi sõnu sellest, mida oleme kogenud. Hea hooandja, kui Sind kõnetab see, mida loome ja ka Sinus on usk muusika väesse, siis aita meil teoks teha oma südamesoov NAAADi debüütalbumi "Vaid ühte lausuks" valmimiseks.

Aitäh ja kohtumiseni muusikas!

Andri ja Grete
 

  • 98 поддержавших
  • 4378€собрано от запланированных 3500€

Успешный проект

Проект был поддержан 16.May.2021