Rahvusvaheline animatsioonifestival Animist TallinnKasutaja  Animist Tallinn projekt kategoorias Sündmus

Animist Tallinn on uus iga-aastane animafestival, mis toimub sel aastal 18.-21. augustini Tallinnas.

Eestis on märkimisväärne animatsiooniajalugu, püsiv riiklik tootmistoetus, mitmed tegevstuudiod ja rahvusvaheline animatsioonikoolitus. Paraku pole meil olnud sõltumatut animatsioonile pühendatud festivali, mis koondaks rahvusvahelist animakogukonda, väärtustaks animatsiooni kui kunstiliiki ja toimiks atraktiivse turundus-sündmusena nii linna kui ka kogu riigi jaoks. Seega otsustasime kutsuda ellu festivali Animist Tallinn.
 

Toimumispaigad

Festivalikeskuseks on Eesti Kunstiakadeemia, kus toimuvad filmiseansid, töötoad, loengud ja kohtumised autoritega. Lisaks näitame filmiprogramme ka Kai Kunstikeskuse kinosaalis, Kinos Sõprus ja Filmimuuseumis. Meie soov on tuua sundimatus õhkkonnas kokku animahuvilised ja filmitegijad, luua võimalus vahetada mõtteid ning genereerida ideid.
 


 

Programm

Programmi teljeks on rahvusvaheline võistlusprogramm, mis toob publikuni viimase paari aasta maailma lühianimafilmide paremiku. Võistlusprogrammi pääsenud filmid kuulutame välja juunis. Festivaliajale on plaanitud mitmete Eesti uute animafilmide esilinastused. Kavas on eriprogramme, loenguid ja kohtumisi filmitegijatega.

20. augustil tähistame 30 aasta möödumist Eesti taasiseseisvumisest eriseansiga "Joon on Vaba" Filmimuuseumis. Programm toob vaatajani pööraseimad ja vabadusepiire kompavad viimaste aastate animafilmid.

Festival kutsub igal aastal külla mõne teise eluvaldkonna esindajaid, selleks et üksteist inspireerida, avardada oma piire ja kavandada võimalikku koostööd. 2021. aasta festivali külalisteks on antropoloogid, kellega koos arutletakse loomeprotsessi teemal. Koostöös Tallinna Ülikooli sotsiaalantropoloogia osakonnaga pannakse kokku filmiprogramm ja arutletakse teemadel nagu reisimine, identiteedi varjamine, keha, animism. Programmi koordineerib antroploog ja dotsent Carlo A. Cubero.
 


Festivalist ei jää kõrvale ka pered ja lapsed. Lapsed saavad teha plastiliinist animatsioone ning vaadata põnevat rahvusvahelist animaprogrammi loodusest ning loomadest.

Festivali ajal on EKA galeriis avatud näitus animatsioonist ja kaasaegset kunstist,  mille kuraatoriteks on animatsiooni- ja kunstikuraator Gerben Schermer ja Küprose Animafilmifestivali juht Yiorgos Tsangaris. Näitusel esitletavad teosed seovad animafilmi, ruumi ja etenduskunstide võimalusi, mille koosmõju viib ainulaadse visuaalse resultaadini.
 

Festivali korraldajad

Animist Tallinn sünnib entusiastlike animategijate toel. Peakorraldajaks on MTÜ Animist Tallinn ning partneriteks Eesti Kunstiakadeemia ning Kai Kunstikeskus.

Meie festival on juba saanud toetust Eesti Filmi Instituudilt ning Eesti Kultuurkapitalilt. Et aga kõik ideed saaks teoks parimal võimalikul viisil, vajame veel toetajaid.

Seega palun, anna animafesivalile hoogu juurde!

Täname Sind usalduse ja toetuse eest!!
Sinu Animist Tallinn
 


 

Rohkem infot:

Koduleht
Facebook
Instagram
 

Aitäh:

Eesti Filmi Instituut, Eesti Joonisfilm, Nukufilm ja kõik autorid videos kasutatud filmikatkendite eest,
Kadri Voorand ja Rein Rannap muusikateoste katkendite kasutamise eest,
Kai Kunstikeskust võttepaiga eest,
Eesti Kunstiakadeemiat võttetehnika eest,
Gabriel Solis helikujunduse eest,
Helo Irik tõlgete eest.
 

  • 39 hooandjat
  • 1323€kogutud 7000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 15.Jun.2021

Sarnased projektid

Saaremaa Gümnaasiumi revüü "Pärandatud elu"

  • 156%kogutud
  • 3125€toetatud
  • 7 päeva veel

KooliRock 2022

  • 109%kogutud
  • 875€toetatud
  • 6 päeva veel