The Chuck Band ShowKasutaja  Aet Laigu projekt kategoorias Film & Foto

Partneri kaotuse üle ei naerda.
Munandi kaotuse üle naerdakse veel vähem.
Vähi üle ei naerda kohe üldse.

Ometi on The Chuck Band Show komöödia, kus naerdakse just kõige selle üle. 

The Chuck Band Show on komöödia, mille keskmes on üks tõeline luuser. Tema naine tahab temast lahti saada, tema ebapopulaarne raadiosaade tahab temast lahti saada, isegi tema munand tahab temast lahti saada.

Eestis elava Ameerika päritolu raadio DJ ja stand-up koomiku Stewart Johnsoni elust inspiratsiooni saanud mängufilm jutustab loo 40-aastasest raadio DJ-st Chuck Bergerist. Tema kaugeltki mitte prime time ajal eetris oleval raadiosaatel pole ühtegi kuulajat, mistõttu annab Chucki ülemus Hendrik mehele kahenädalase katseaja, viimase võimaluse end tõestada. Chuckil ei ole aga oht kaotada ainult oma töö, vaid ka oma kallis abikaasa Helena, kes on otsustanud mehe maha jätta. Languse peatab veel suurem langus, ehk avastus, et Chuckil on munandivähk ning nagu ta ise ütleb siis silme eest terendab oht jääda lisaks oma "ahelatele" ilma ka oma "pommidest".

Chuck Bergeril seisab ees teekond, kus huumori abiga tuleb eemaldada kaikad, mida elu talle kodaratesse loobib. Sõbrunenud diagnoosi saamise järgselt ootamatult raadiojaama juhi Hendrikuga, kes tahab teda vallandada, otsustab Chuck anda oma saatuse raadiokuulajate kätte ning olukord läheb üha ogaramaks. Peagi avastab Chuck, milline vägi on komöödial ja aususel, ning sedamööda, kuidas ta eetris oma hinge puistab ja kuulajaid naerutab, saavutab tema raadiosaade The Chuck Band Show ennekuulmatu menu. 


 

Taustalugu

Mõned aastad tagasi haigestus Eestis elav USA koomik ja raadio DJ Stewart Johnson munandivähki, mis andis siirdeid. Selle väljaravimiseks oli vaja nii invasiivset kirurgilist kui ka keemilist sekkumist. Haiguse ajal pidas Stewart blogi, kus rääkis avameelselt oma haigusest ja suhetest lähedastega ning tegi seda läbi huumoriprisma. Inspireerituna blogilugejate kirjadest, kellest mitmed leidsid Stewarti kogemusest jõudu, tuli idee Stewarti vähilugu ka filmiks kirjutada, et tema sõnum jõuaks võimalikult paljudeni.

Palju on juttu naiste vähivormidest, aga mehi kimbutavad vähivormid jäävad enamasti laiema tähelepanuta. Samas diagnoositakse igal aastal 5,6 mehel sajast tuhandest munandivähk ja 70-130 mehel sajast tuhandest eesnäärmevähk. On oluline, et meeste tervisele pööratakse suuremat tähelepanu ja et tõsine haigus avastatakse võimalikult varakult.  

 
 

Meie eesmärk lisaks Stewarti isikliku kogemuse jagamisele ja inimeste ellu naeru toomise on võimedada avalikku diskussiooni just viimasel teemal.

Film valmib täielikult annetuste, toetajate ja partnerite kaasabil. Ka sinul on võimalus projekti valmimises osaleda ja toetada filmi, mis aitab levitada teadlikkust meestevähist ning annab loodetavasti põhjust naerda olukordades, kus elu sulle kaikaid kodaratesse loobib. Elu täis naeru on hea elu! 
 

Filmi loojad ja näitlejad

Stewart Johnson on Ameerika lavakoomik ja endine raadio-DJ, kes on elanud üle 20 aasta Eestis. Ta on üks neist, kes asutasid siin esimese koomikutetrupi nimega Comedy Estonia. Ta annab sageli etendusi ja on naerutanud rahvast rohkem kui kümnes riigis, sealhulgas Afganistani ja Liibanoni sõjaväebaasides; korduvalt on ta esinenud ka televisioonis ja raadios. Stewart kehastab filmis Chuck Bergerit ja ta on ka üks stsenaristidest. 

 
 

Marta Laan, Eesti televisiooni tõeline superstaar, on oma väga eduka karjääri jooksul kehastanud rohkem kui 40 rolli ja mänginud ka teatrilaval. Ta on võitnud mitu näitlejaauhinda ja kodumaal ka lauljana kontserte andnud. Marta mängib filmis Chucki naist Helenat. 

 
 

Henry Kõrvits, keda tuntakse ehk paremini lavanime Genka all, on Eesti räpi ristiisa. Ta on Eesti muusikatööstust enam kui kahe aastakümne vältel tohutult mõjutanud, tegutseb ka produtsendina ja on mitmes filmis näitlejana üles astunud. Siin kehastab Henry Chucki ülemust ja usaldusisikut Hendrikut. 

 
 

Projekti toetavad Kuku Raadio, TV 3 ja TV 6, Angel Films, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Pro Optika, Baltika Grupp, A-tiim kommunikatsioon, jpt. Iga inimene loeb!

Filmi toodab kogenud tootja Meteoriit OÜ, produtsent on Aet Laigu.

  • 109 hooandjat
  • 10080€kogutud 10000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 30.Apr.2019