Craziest Birthday InvitationKasutaja  Alfa-Omega Communications projekt kategoorias EV100

Eestil tuleb varsti 100. juubel ning  heaks kombeks on tähtsal päeval sõbrad külla kutsuda. Meie rohujuure tasandil sündinud projekti idee ongi luua koos üks pöörane sünnipäevakutse, mis on suunatud kõigile inimestele kogu maailmas.

Kutse loomiseks palume kõigil eestimaalastel saata meile oma portreefoto, tehes seda läbi spetsiaalse rakenduse, mis eeldab autentimist ID numbri kaudu. See tagab, et kõik fotodel olevad inimesed on ehedad eestimaalased. Foto saatmisel märgib inimene ära ka maakonna, mida ta tahab esindada, ehk kuhu ta külalisi kutsub.

Nendest fotodest luuakse mitmeid ööpäevi kestev ülipikk video ehk online sünnipäevakutse, mille loomisel saab osaleda kogu Eesti rahvas. Film algab kutsega tulla meile EV100. puhul külla, millele järgnevad kutsujate fotod.
 


 

Fotod järjestatakse maakonniti. Näiteks algab video saarlastega ja lõppeb Ida-Virumaa inimestega, või vastupidi. Fotode keti sees on rutiini purustamiseks Eesti saavutusi ja turismiobjekte tutvustavad vaheklipid. Video taustaks mängib Eesti muusika – olgu selleks siis rahvamuusika või Arvo Pärt.

Projektil on potentsiaali ühendada eestimaalasi ja saada ka rahvusvahelist tähelepanu, sest suure hulga inimeste koostööprojekt väärib seda. Film kingitakse Eesti Rahva Muuseumile, nii et 100 aasta pärast saavad uued põlvkonnad uurida, millised meie välja nägime ja oma esivanemate pilte otsida. See on Eesti rahva ajalooline koondportree. Sünniks ka Guinessi rekord, sest nii paljude nimeliste osalistega filmi ei ole varem toodetud. Pika rõõmsate portreefotode ketiga purustame ühtlasi müüdi alati mornidest ja muretsevatest eestlastest – näitame, et vähemalt korra sajandis me siiski naeratame!

Fotosid hakkame koguma sügisel ja sünnipäevakutse hakkab jooksma 24. veebruarist järgmisel aastal.

Meid on juba toetamas Tallinna Lennujaam ja Tallinna Sadam tasuta ekraanidega; SK ID Solutions tasuta autentimise teenusega. Samuti on paljud organisatsioonid lubanud meid toetada oma infovõrgustikuga. Raha vajame IT rakenduse loomiseks, teavitustegevusteks ja vaheklippide loomiseks. Kui kogume rohkem raha, saame teha PR tegevusi välisriikides.

See sünnipäevakutse aitab tutvustada Eestit kogu maailmale kui e-riiki ja turismisihtkoha, kus elab palju toredaid inimesi. Hea hooandja, aita meil teha ajalugu – löö kaasa maailma kõige ägedama sünnipäevakutse loomises!

Toetajatele kingime unikaalsed väiketiraažina toodetud Eesti krooni T-särgid, mida näete ka Mardi ja Greteli seljas meie videos. Meeste särgid on inspireeritud 500 ja naiste omad 100-kroonisest kupüürist.
 


 

Teistele kingime komplektid kuhu kuuluvad kruus, vilditud soojahoidja ja -alus. Need on valminud Ida-Virumaal Tiina Tambergi käsitööna.
 


 

Suurtoetajad kutsume aga avapeople.
 

Vaata ka:

Video brändimata kutsest, illustratiivne näidis:
https://drive.google.com/file/d/0B_I23ePBdDTpRzJVeVltLVJ4Tm8/view

Meie Facebook:
https://www.facebook.com/EV100-s%C3%BCnnip%C3%A4evakutse-431237933913791/?ref=bookmarks

  • 30 toetajat
  • 4000€kogutud 4000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 28.Sep.2017