EmaKasutaja  Aet Laigu projekt kategoorias Film & Foto

Eesti poolt USA filmiakadeemia võõrkeelse filmi auhinnale kandideerima valitud mängufilm "Ema" vajab teie kõigi toetust Oscari-kampaania läbiviimisel. Hooandja abil kogutava summa eest korraldatakse Los Angeleses filmi linastusi akadeemia liikmetele, kelle antavate häälte põhjal selgub detsembris nominentide shortlist, kuhu valitakse üheksa filmi, ning jaanuaris juba viis nominenti. Oscari-gala toimub 26. veebruaril 2017.

Eesti Oscar'i-žürii sõnul kasvab "esmapilgul lihtsakoelisest krimiloost [...] välja tõeline inimlik tragöödia, mis väljub väikelinna ning "väikese inimese" raamidest, jättes vaataja silmitsi ajatute küsimustega moraalist, eneseohverdusest, isiklikust õnnest ning valikuvabadusest." Kuna see väikelinnalugu on olnud mõistetav nii kohalikule vaatajale kui rahvusvahelisele festivalipublikule mitmel kontindendil, usume, et "Ema" väärib võrdset võimalust suuremate filmiriikide seas.
 


 

Mängufilm "Ema", mis valmis Eesti Filmi Instituudi, Eesti Kultuurkapitali, Eesti Rahvusringhäälingu ja Viru Filmifondi toetusel 2016. aasta alguseks, esilinastus rahvusvaheliselt New Yorgis Tribeca Filmifestivali võistlusprogrammis – nagu kirjutas Tiit Tuumalu Postimehes: "tegu on esimese eesti filmiga, mis nii kaugele – põhivõistlusprogrammi – on jõudnud." Pärast seda on film rännanud mööda festivale Šotimaal, Colombias, Serbias, Hollandis, Bosnias ja Herzegovinas, Slovakkias, Soomes ja Kanadas. Austrias Kitzbüheli rahvusvahelise filmitootjate föderatsiooni FIAPF-i poolt akrediteeritud festivalil võitis film parima mängufilmi auhinna. Lähiajal jõuab film ka Saksamaa, Poola ning paljude teiste riikide vaatajateni.

Film teenis rahvusvahelises pressis säravaid arvustusi, sealhulgas suurtes filmitööstuse väljaannetes Variety: "Filmi on rõõm vaadata. See sobib suurepäraselt festivalidele, mis otsivad pisut intelligentset kergust." – Jay Weissberg;

Hollywood Reporter: ""Ema" on kasin kammerlik draama pisikesest Balti riigist, mis pakub aga võimsa universaalse lõppakordi." – Stephen Dalton;

Roger Ebert: "Loodud grupi andekate eesti naiste poolt, kõnnib "Ema" surmtõsiduse ja farsi piiril, portreteerides kannatlikkust ning naise tööorjust, kuid pöörab siis viimasel hetkel kõik pahupidi seades küsimuse alla kogu seniloodu." – Sheila O'Malley.

Muuhulgas mainis filmi Tribeca filmifestivali soovituste hulgas ära The New York Times ja Village Voice: "Kadri Kõusaare klaustrofoobiline thriller väljub harva maja piiridest, kuid on nii mänguline kui pingeline. Ja see kulmineerub põrguliku pöördega." – Bilge Ebiri

Meie jaoks ei ole see siiski ainult meie väikese filmimeeskonna saavutus, vaid meie rahva ühine saavutus, ning usume, et koos suudame maailma oma väikesest riigist veel suurema jalajälje jätta!

Vaata filmi rahvusvahelist treilerit siin!

Jälgi meid Facebookis!

www.meteoriit.ee

  • 100 hooandjat
  • 8868€kogutud 8550€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 06.Nov.2016

Sarnased projektid

Luuleraamat "TRAMM" ja lühifilm "HOOVUS"

  • 65%kogutud
  • 1355€toetatud
  • 27 päeva veel

Laulja Oksana Herradi projekti "Naise maailm" 2. episood

  • 44%kogutud
  • 1995€toetatud
  • 31 päeva veel