Dmitri Lazjuki mälestusnäitus Ex LibrisKasutaja  Russow Galerii projekt kategoorias Sündmus

Tallinna vanalinna südames, aadressil Saiakang 2 asuv raamatugalerii "Russow Galerii" alustas tööd 2019. aasta mais. Galerii inspireerija ja korraldaja on Denis Poljakov - bibliofiil, filoloog, luuletaja, ajakirjanik, rändur, seltskonna- ja kultuuritegelane, kollektsionäär ja promootor. Ta on galeriiomanik, kes tuntud ka oma varasemate projektide poolest:

1. Vene teadusraamat (Tartu-Tallinn), 1996-2000

2. Kollektsionäär (Tallinn, Narva mnt. 32), 2001 - 2013)

3. Kontrabass (Tallinn, Narva mnt. 19), 2017

 

 

Need projektid on mitmekülgsed, sest neis on alati ühendatud algatusvõime, kultuur, isemajandamine, uuenduslikkus ja nostalgia. Nüüdisajal, kui raamatusõprade arv järjest kahaneb, vajavad nad ühendamist ja tuge rohkem kui kunagi varem. Selle valguses on tore, et vanalinna keskel on endiselt olemas üks koht, kust saavad jõudu ammutada humanitaarid, kollektsionäärid ja lihtsalt inimesed, kellel ei piisa vaid interaktsioonist sotsiaalvõrkudes - kes vajavad ka tegelikku silmast-silma suhtlemist või otsivad varjupaika rikkaliku intellektuaalse üksilduse jaoks.

Russow Galerii missioon ja eesmärgid on:

1. Raamatukultuuri populariseerimine, raamatunäituste ja -laatade korraldamine, kirjanduse vahetus, uudiskirjanduse tellimine, raamatukogude komplekteerimine, vanade ja kasutatud raamatute hindamine ja abi raamatute parandamisel. Aga samuti ka "ülejäänud" raamatutele uute omanike leidmine, nõuanded kollektsionääridele ja huvilistele erinevatel spetsiifilistel teemadel ning kirjanduse või visuaalsete materjalide valik kunstnikele, disaineritele ning teatri- ja kinotöötajatele.

2. Kunstinäitused, kunstigalerii

3. Huviklubi, sealhulgas muusika- ja kirjandusõhtute korraldamine.

4. Bankettide ja pidulike õhtusöökide korraldamine kuni 50 inimesele, samuti muusikaõhtute korraldamine koos professionaalsete DJ-de, lauljate ja muusikutega. 

 

 

Galerii peamine sündmus 2020. aasta novembris ja detsembris on kunstniku Dmitri Lazjuki (1969 - 2020) isiklik mälestusnäitus, kes oleks 17. novembril saanud 51-aastaseks. Paraku lahkus ta meie seast tänavu aprillis, kuid tema võimas ja rõõmsameelne looming on täis positiivset eluenergiat, samuti tema kirjandus- ja muusikateosed. Vaatamata raskele haigusele, mida ta viimase 12 aasta jooksul põdes, jättis ta meile suure pärandi. Esimest korda saab näha ja hinnata kogu tema töö mitmekesisust. Plaani kohaselt on see näitus esimene näituseseeriast, mida korraldame järgmisel aastal ka teistes Eesti linnades. Kuid alustame muidugi Tallinnast, mida Dima pidas kõige kallimaks ning oma loomingus ka kõige sagedamini kujutas.

Anname võimaluse näha kunstniku erakogudest pärit parimaid töid. Ka näituse ajal toimuvad muusika- ja kirjandusõhtud. Turistide puudumisel jätkame Tallinna ja teiste Eesti linnade elanikele kohalike ja külastavate kunstnike loomingu tutvustamisega. Nii näiteks on meil plaanis esindada Tallinnas viibivat muusikut Venezuelast. Näituste ning sellega seotud kontsertide ja kirjandusõhtute kuupäevad on veel täpsustamisel.

Mainime veel, et esmakordselt pannakse Dmitri Lazjuki üksikud teosed Russow Galerii kollektsioonist ka oksjonile. Osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida, saates avalduse galerii e-posti aadressidele. Raske südamega otsustasime müüa osa kunstniku töödest, kuid loodame, et uutes kätes toovad ka need - ehkki postuumselt - meistrile au.

 

 

Kahjuks puudub pandeemia ajal meil omavalitsuse tugi ning ka galerii renti ei ole vähendatud. Iseseisvalt me seega kahjuks hakkama ei saa ning vajame kõigi tuttavate ja ka veel mittetuttavate kultuuriinimeste abi. Usume, et see näitus on vajalik mitte ainult meile ja kitsemale sõprade ringile, vaid ka kõigile tallinlastele ja meie linna külalistele, olenemata rahvusest, keelest või muust. Kunst ühendab ja ravib!

Suurema osa näituse korraldamiseks vajalikest vahenditest oleme juba kokku kogunud. Küll aga vajame teie abi näituse ja sellega kaasnevate muusika- ja kirjandusõhtute jaoks rendi ja kommunaalkulude tasumiseks vähemalt ühe kuu eest. Kõigile toetajatele valmistasime ette ka kingitused ja rõõmustame, kui tulete näitust vaatama. Täname toetuse eest juba ette!

Dmitri Lazjuki teosete vaatamiseks järgige linki

Meie galerii kohta saate rohkem lugeda meie kodulehel või Facebook'i lehel.

Küsimuste korral ootame teie kirja e-posti teel: russow.galerii@gmail.com.