Lühifilm "I, Human"Kasutaja  Mariann Jüriorg projekt kategoorias Film & Foto

Filmi lühitutvustus

Kas tehisintellekt on võimeline parandama muusikalist sooritust?

Lühifilm "I, Human" ("Mina, inimene") räägib loo noorest vabameelsest muusikust, kes otsustab oma eesmärkide saavutamiseks kasutada tehisintellekti abi.

Lähitulevikus on võimalus hankida seade, mis suurendab aju võimekust, saades juhiseid ja näpunäiteid selle kohta, kuidas püsida täiusliku tervise juures ning elu erinevates valdkondades paremini toime tulla. See on midagi, mida me kõik tahaksime. Kuid igal asjal on oma hind.
 


 

Miks me soovime sellist filmi teha?

Lühifilmi "I, Human" peamine eesmärk on kujutada erinevust inimese teadvuse ja intelligentsuse vahel. Teadvus on tunda asju ja emotsioone, nagu valu, rõõm, armastus, viha. Intelligentsus on meie võime probleeme lahendada. Ehkki tehisintellekt võib olla väga tõhus vahend, et aidata inimesi probleemide lahendamisel ja ratsionaalsel poolel, pole see seni suutnud luua ühtegi tunnet. On tõestatud, et kõiki meie tundeid saab esitleda läbi biokeemiliste algoritmide ja vabat tahet kui sellist ei pruugi tegelikult üldse olemas olla. On võimalus, et tehisintellekt võib õppida neid algoritme tundma. Sel juhul pole nad päris inimeste tunded, kuid võivad hõlpsasti asendada tõelised tunded, kuna erinevus ei pruugi olla isegi märgatav.

Meie maailm on pidevas muutumises ja pidades silmas hiljutisi arenguid AI valdkonnas, on meie arvates oluline astuda samm tagasi ja mõelda, mis see tegelikult on, mida me sellega saavutada tahame. Kuigi tehisintellekt on väga kasulik uute koodide ja programmide väljatöötamisel, peame olema ettevaatlikud inimesesarnase tehisintellektuaalse roboti loomisel või tehisintellekti ja inimese sümbioosi loomisel.
 

Kes on selle projekti taga?

Mina olen idee autor ning filmi režissöör Mariann Jüriorg. Idee on küpsenud peas juba alates eelmisest sügisest ning talve alguses hakkasin otsima oma tiimi pühendunud ja entusiastlikke noori, kellega koostööd teha. Kaamera taga on Ameerikast pärit Philip Shulsky, kel on kogemust nii filmi-, heli- kui ka muusikamaailmas, mis on antud projekti puhul kõik väga olulisel kohal. Produtsendiks on Lätist pärit Kristiana Kalnina, kellega tegime edukalt koostööd ka aasta tagasi ning kes kohe meeleldi mu ideest kinni haaras. Režissööri assistendina toetab mind Sandija Miglava, heli võtab Ardi Ossaar ning kogu visuaalse poole aitab luua ja ühtlustada Kadri Tiganik. Muusika loob filmile osana oma bakalaureuse tööst Eliza Hvatova, sotsiaalmeedias aitab meid kajastada Emily Sepp ning Hooandja kampaania osas nõu anda Eger Tiitus.
 


 

Näitlejateks tulid Ingmari, peategelase, rolli Karl Jakob Bartels ning tema kasuvenna, Oliveri, rolli Mauri Liiv.

Kõik need inimesed on minu jaoks head sõbrad ja tuttavad, keda usaldan ja kellele saan toetuda ning loodan väga, et saame üheskoos midagi enneolematut teha!
 

Mille jaoks vajame teie toetust?

Filmide tegemisel kulub raha tegelikult paljudesse kohtadesse, mille peale on esialgu raske tulla. Üheks olulisemaks ja suurimaks kuluks on kaamera-, valguse- ja helitehnika rentimine.

Lisaks vajame teie toetust, et maksta filmi lokatsioonide rendi tasud (bändi prooviruum ning baar) ja kõikide rekvisiitide ning kostüümide eest. Osa kogutud rahast kulub tegelikult ka toitlustuse ja transpordi peale. Kuna keegi meeskonna liikmetest antud projekti eest palka ei saa, on eriti oluline tagada kõikide osaliste heaolu.

Kui kogume meie seatud eesmärgist rohkem, saame panna erilist rõhku filmis kasutatava spetsiaalse iHuman vidina disainile ja loomisele, mis muidu peaks olema valmistatud käepärastest vahenditest. Lisaks saaksime maksta erinevate filmifestivalidele saatmise tasud, mis aitaks filmil jõuda rohkemate vaatajateni.
 

Iga toetus loeb!

Teame, et paljudel meist on praegu rasked ajad, kuid oleme väga-väga tänulikud kasvõi väikese toetuse eest, mis sul on võimalik meile anda.

Kui sul siiski pole võimalik meid rahaliselt toetada, siis palun aita meid jagades kampaaniat oma tuttavatega, näiteks sotsiaalmeedias.

Suur aitäh!
 

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook
Instagram
 


* kingituse üleandmine toimub kokkuleppel käest kätte või vajadusel tarnena, mille kulu tasub toetaja
** kehtib Forum Cinemas kinodes Eestis

  • 50 hooandjat
  • 1148€kogutud 1000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 20.Aug.2020

Sarnased projektid

Lühifilm "Ümberpöörd"

  • 79%kogutud
  • 1985€toetatud
  • 13 päeva veel

INKVISIITORID

  • 1%kogutud
  • 70€toetatud
  • 24 päeva veel