Keri saar – avatuna kõigileKasutaja  Keri Selts MTÜ projekt kategoorias Kodanikualgatus


 

Me soovime midagi kogukondlikult olulist teha – igaühe toel korrastada ehitisi Keri saarel, hoida need ka igaühe jaoks ligipääsetavatena ning korraldada saarel sisu loovaid kultuurisündmusi.

Keri vabatahtlike tegevus sai alge Keri palgaliste majakavahtide tegevuse lõpetamisest seoses majaka töö automatiseerimisega. Oma osa mängis ka suurejooneline, ajalooline ja silmnähtavalt lagunev majakas koos kõrvalhoonetega kesk kaunist puutumata loodust. Keril hakkasid vabatahtlikud saarevahiks käima, igaüks korrastas, parandas ja ehitas, mida oskas ning teha meeldis. Korraldati talguid ja mõttetalguid, mis rammu lisasid ning mõtteid edasi veeretasid. Vabatahtlike ring aina laienes ning seeläbi ka võimalused rohkem ära teha. Lummavate kontsertide korraldamine ja Pealtnägija eksperimendi korras saarevahiks käimine tõid saare veelgi enamate südamesse. Sellega oli loodud alus, et paluda Keri tuletorni renoveerimist. Riik on alustanud projekteerimist, läbirääkimised eelarveliste võimaluste osas on käimas. Kui kõik hästi läheb, saavad külastajad taas erilise arhitektuuriga tuletorni ka seest uudistama minna ning nautida sellelt avanevaid lummavaid vaateid. Keri kõrvalhoonete korrastamine ja selleks toetuse leidmine, vabatahtlike saarevahtide vahetuste korraldamine ja külastajatele saare tutvustamine jääb jätkuvalt vabatahtlike kätesse.

Meil on heameel, et see aastast 2003 alguse saanud lugu areneb edasi ja meil on plaanis seda lugu rõõmuga jäädagi edasi kirjutama. Igaüks ennast kõnetava nurga alt, ühise eesmärgi poole. Tule, loo koos meiega Kerile sisu!
 


 

Keri vabatahtlike poolt valmis hiljuti veelgi praktilisem sadam, mille kaudu saab kiirelt ja kindlalt inimesi ning varustust saarele tuua. Suures osas oleme renoveerinud kuuri, kuhu materjali ilmastiku eest peita. Elumajale saime ette uued aknad, mis sooja hoiavad. Kuivemaid ilmasid on ootamas valmimisjärgus saarevahtide korteri ahi, et hooaeg saaks kauem kesta ning sooja ka ootamatutes olukordades. Seda kõike tänu toetajate poolt antud hoole.

Järgmiseks soovime ette võtta kultuurimaja veekahjustustega lae ja pehkinud põranda. See on tuba elumaja ühes korteris, kuhu on kogunenud nõnda rohkelt kultuuri, et seda on paslik lausa majaks kutsuda. Siinkohal ei räägi ma ainult tolmust, mis laest alla sajab. Samaaegselt mahub tuppa Kaido Haageni fotode ja Marko Matvere joonistuste näitus ning klaver koos häälestaja, pianistide ja publikuga. Lisaks palju materjali Keri eluolust läbi ajaloo. Seda kõike on nii palju, et osa kultuuri on koha leidnud Kinomajas, kus meretransporti soosiva ilma korral samuti kultuuriüritusi korraldada saab.

Veekahjustused tekkisid enne kui jõudsime majale uue katuse panna ning vahelagi ja põrand on saanud kahjustada suures osas kogu maja ulatuses. Seega kui kogume rohkem toetust, saame terviklikult ka teistes ruumides ehituse ette võtta.
 


 

Kui soovid Keri tegemistes rohkem kaasa lüüa, hoia silmad pärani lahti Facebooki Keri saare lehel ning Keri saare sõprade grupis.

Kingituste visuaalid ja täpsemad kirjeldused leiad SIIT.

Täname toetuse eest ning kutsume uuel navigatsiooniperioodil Keri saare lummusest osa saama!