nEST disainipood-kohvikKasutaja  Eveliis Kund-Zujev projekt kategoorias Kultuurisaadikud

Tere!

Olen Eveliis ja oma 34-st eluaastast poole olen seotud olnud Norraga – kõige pealt Rotary vahetusõpilane keskkoolis, siis kunstiajalooõpingud Lillehammer Högskoles ning praktika Oslo ülikoolis, edasi juba tööalaselt.

Viimased kümme aastat olengi töötanud ekspordiga Norra. 2013. aastal sündis aga meie perre Britt Ida Loviisa ja pööras kogu meie elu pea peale. Suuresti tänu temale jõudsin ma ka selle projektini. Tänu temale hakkasin ma huvi tundma Eesti tootjate lasteriiete vastu, sealt edasi jõudsin ma mänguasja- ja mööblitootjateni ning olin heas mõttes šokeeritud kui palju andekaid inimesi Eestimaale ära mahub. Minu sisetunne ütles, et kui panna kokku minu teadmised Norra ekspordist (sh ka bürokraatiast) ja müügist ning andekate inimeste tooted, võiks koostöös sündida üks tore Eesti asjade pesa Norras.

Nii ma hakkasingi tegutsema ning alates selle aasta maist ongi pisikeses Lillehammeri linnakeses olemas nEST nime kandev Eesti asjade pood. Poeke on tilluke, kõigest 40m2 ja kui alguses tundus, et kõik mahub siia kenasti ära, siis tänaseks on poe vastu huvi tundmas nii palju toredaid tegijaid, et poepind hakkab kitsaks jääma. Eelmisel kuul vabanes minu poega külgnev suurem pind.

Siin viibitud ajaga olen selgeks saanud, mis siinsetele inimestele meeldib ja millest puudust tuntakse. Üks, millest siinsed lastega pered puudust tunnevad, on üks tore kohvik, kust saaks kooki ja kohvi (hellitavalt nimetavad ise seda „korralikuks daamikohvikuks”) ning kus lastel oleks samal ajal võimalus lastenurgas mängida. Nii hakkasin mu peas üks mõte idanema ja arutades seda ka teistega tundus ainuõige mõte pisikest nEST poekest laiendada ning tekitada Lillehammerisse linna kõige ägedam kohvik-pood.

Nii saaks ühes osas nautida kohvi ja kooki, teises osas saaksid lapsed mõnusalt aega viita ning kolmandas osas oleks esindatud kõik see imeline käsitöö, mida meie kaasmaalased valmistavad.

Ma loodan väga, et ka teile meeldib see mõte ning te aitate selle toreda mõtte meil teoks teha, nii et Eesti asjade tillukese pesa saaks suuremaks kasvada.

 

 

Sarnased projektid

Nova Femme - virtuaalne fitting ja avatarid moebrändis

  • 0%kogutud
  • 0€toetatud
  • 55 päeva veel