Pas de 11: Rännak varvaskingadelKasutaja  Ingrid K. projekt kategoorias Kunst


 

Näitus-rännak "Pas de 11: Rännak varvaskingadel" eesmärk on tuua ballett lavalaudadelt inimeste sekka ning inspireerida igas vanuses inimesi oma unistusi täitma. Neljas osas kulgeval näitusel on võimalus tutvuda 11 baleriini unistuste realiseerimise teekonnaga, mis jõuab vaatajateni valgus-, heli-, foto- ja filmikunsti kaudu. Spetsiaalselt näituse jaoks valminud teoste taga on noored Eesti kunstnikud, kelle ühine soov on teha Eesti kultuurimaastikul midagi uut ja põnevat ning pakkuda vaatajatele enneolematut näitusekogemust.

Näituse nime esimene pool on tuletatud prantsuse keelsest tantsuterminist pas de deux, mis viitab klassikalise balleti peaosaliste duetile. Näituse peaosalisteks on 11 baleriini, millest tulenevalt on termin kohandatud pealkirja jaoks järgnevalt - pas de onze (11). Pealkirja teine pool - rännak varvaskingadel - viitab näituse ülesehitusele, mis kulgeb rännakuna balletimaailma tuntud ja tundmatute külgede vahel.

Nii projektijuhid kui ka kunstnikud näevad käesolevat valdkondadevahelist projekti hea võimalusena tuua kokku eri tüüpi kunstnike ja loomeinimesi. Usume, et projekteeritav näitus annab inimestele võimaluse samastumiseks - hoides silmapiiril oma unistusi ja ühtlasi järgides pingutuste rohket teekonda nende elluviimiseks. Ehkki näitus keskendub otseselt balletile, võib igaüks mõelda sellest rännakust kui oma unistuste rajast. Ka näituse korralduslik ja loominguline toimkond pole otseselt balletiga seotud, ent tänu kunstile on tekkinud ühine arusaam, kuidas tõlgendada unistamise tähendust balleti vaatenurgast, jättes samal ajal ruumi ka teiste valdkondade esindajatele oma unistamise protsessi tõlgendamiseks. Loome kujuteldava pildi tervikust, kuidas samastuda balletikooli tüdrukutega, kes viiendast klassist saadik oma unistusteni püüdlevad. Meie missioon on inimesi julgustada - alustamaks neile olulisi ja algul võimatuna näivaid projekte, mis tänu ettevõtlikule meelele ja ühisele koostööle unistused ellu viivad.

Neljaosaline näitus luuakse Tallinna Balletikooli sellel aastal lõpetava LIX lennu ümber. Idee on kujundada teekond, kus käiakse läbi praegusel viimasel lennul õppivate baleriinide senine rada, mille osad jaotuvad järgmiselt: unistused, töö treeningsaalis, töö laval ehk tulemus & tulevik. Visuaalse elamuse saavutamiseks on kaasatud noored Eesti kunstnikud, kes veel omandavad teadmisi või on hiljuti lõpetanud oma koolitee kunsti valdkonnas. Käesolev projekt loob erakordse võimaluse nendele noortele kunstnikele luua kunsti koostöös erinevate loomeinimestega ning areneda seeläbi nii loomingulisel kui ka professionaalsel tasandil.

Oleme jõudnud nii kaugele, et tänu filmitiimile on valminud kunstiline tantsufilm, üks fotograafidest on pildistanud baleriinidest loomulikud mustvalged portreed ning hetkel on pooleli teatraalsete fotode pildistamine. Installatsioonid valmivad aga Põhjala Tehases kohapeal ning hetkel otsime kunstnike visiooni elluviimiseks vajalike materjale ning professionaalset tehnikat.

Kuna filmiproduktsioon, näitusepinna rent, valgusinstallatsioonide tehnika, helisüsteem, projektor filmi näitamiseks ning muud vahendid kunstiteoste paigaldamiseks pole just kõige odavamad, vajame hooandjate abi, et kõik eelnevalt nimetatud asjad näituse kontseptsiooni realiseerimiseks saaksime võimaldada. Noorte kunstnikena on tihtipeale raske selliseid suurejoonelisi projekte üldse ellu viia, kuna finantsilised ressursid jäävad lihtsalt vajaka. Seega loodame, et suudame üheskoos oma hooandjatega tõestada noortele, et nende tegemisi toetatakse ning tasub olla julge ja oma unistused teoks teha.

Esimese eesmärgi täitumisel, milleks on 5700 eurot, saame võimaldada kogu valgus- ja helitehnika ning konstruktsioonid näituse ülespanekuks, materjalid installatsioonide loomiseks, projektori filmi näitamiseks, fotode printimise ning ruumi rendi.

Teise eesmärgi täitumisel, milleks on 10700 eurot, saame teha tasa filmi produtseerimisega kaasnenud kulud, katta näitusepinna elektrikulud ning printida postrid. 

Aitäh Sulle ja ootame Sind näitus-rännakule! Seniks hoia silm peal meie instagrami kontol ja meie meeskonna leiad SIIT.

Kõrvarõngad saad valida SIIT.

 • 59 hooandjat
 • 5810€kogutud 5700€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 21.Jun.2021

Sarnased projektid

Maailma pikim moelava Tallinnast Pariisi

 • 38%kogutud
 • 1508€toetatud
 • 20 päeva veel

Maaria Treima esimene maalinäitus "Mandorla"

 • 54%kogutud
 • 2160€toetatud
 • 27 päeva veel

Näitus "Ellamaa elektrijaama sajand"

 • 19%kogutud
 • 1876€toetatud
 • 10 päeva veel