On Silver Heels - Eesti naiste jäähokikoondise taasloomise luguKasutaja  Karolina Lahti projekt kategoorias Sport

Eesti Naiste Hokikoondis ja videoproduktsiooni ettevõte Vita Pictura on ellu kutsunud koostööprojekti eesmärgiga toetada Eesti naiste jäähokikoondise püüdlust naasta peale 12-aastast pausi IIHF maailmameistrivõistluste sarja.

Löö kaasa ja anna oma panus, et tuua Eesti tagasi naiste jäähoki maailmakaardile, populariseerida sportlikke eluviise ja rääkida kaasa võrdõiglusele spordis.

Projektil on kaks peamist eesmärki:

  1. Toetada jäähokikoondse ettevalmistavat programmi - sh. treeninglaagrite korraldamist ja kontrollmänge Läti ja Leedu tugevamate võistkondadega ning võtta osa edasistel meistrivõistlustel.
  2. Jäädvustada Eesti koondise ajaloolisi hetki ja nende tulevasi mänge suurel ekraanil ning julgustada avalikke arutelusid naiste võrdsetest võimalustest spordis. 

EESTI NAISTE JÄÄHOKIKOONDIS: KES ME OLEME?

Oleme südikad Eesti naised, keda ühendab kirg ja armastus jäähoki vastu, rahvuslik väärikus ja sügav austus oma riigi vastu ning palav soov tuua Eesti tagasi naiste jäähoki maailmakaardile. Vaatamata selle, et mängijatena pärineme erinevatest kultuuriruumidest, oleme erinevates vanustes, tuleme erinevatest elukeskkondadest ja erinevatest sotsiaalsetest staatustest, räägime kõik siiski sama keelt – jäähoki keelt.

Esimene uue rahvuskoondise kogunemine toimus 1.-2. augustil 2020. Škoda jäähalli kogunes ligi 30 mängijat Tallinnast, Tartust, Kohtla-Järvelt, Soomest ja Venemaalt. Sarnaseid kogunemisi loodame korraldada vähemalt 3-4x aastas. Samuti loodame osaleda Optibet Balti Hokiliigas, kus meil avaneb võimalus jõudu katsuda nii Läti kui Leedu parimate klubidega. Mängud Balti Liigas on meie jaoks väga oluliseks indikaatoriks, mis aitavad hinnata võistkonna tugevusi ja nõrkusi ning toovad esile kohad, millega on vaja järgnevates laagrites tööd teha, et oleksime MM-iks 100% valmis – tugeva, ühtse ja murdumatu võistkonnana.

Meie juhendajateks on professionaalsed ja kogenud treenerid Lätist ja Soomest. Usume, et selle ettevalmistuse baasilt oleme valmis nii füüsiliselt kui vaimselt, et ühtse ja kokkuhoidva võistkonnana, anda endast maksimum, esindada väärikalt oma riiki ning tunda uhkust oma saavutuste üle.

Vita Pictura on Tallinnas asuv video produktsiooni ettevõte, mis spetsialiseerub originaalsisu tootmisele. Meie eriliseks kireks on dokumentaalfilmide valmistamine. Eesti naiste jäähokikoondise projekt on suurepärane võimalus produtseerida ajaloo esimene film, mis jäädvustab Eesti naiste jäähoki rahvuskoondist. Dokumentaalfilmi töögrupp koosneb Eesti ja Soome režissööride, produtsentide ja järeltootmise professionaalidest.
 


 

FILMIST

"On Silver Heels" on lugu kirglikust seltskonnast naistest, kes haaravad initsiatiivi, püüdes taastada naiste rahvuslikku jäähokikoondist, ületades selle käigus sotsiaalseid stereotüüpe ja soolist ebavõrdsust. Filmi nimi "On Silver Heels" on topelt tähendusega, viidates kõrgetele kontsadele, samas hokiuiskudele (on silver heels, ing. – hõbekontsadel), mis kajastavad filmis käsitletud põhiteemasid. Filmi kestus on umbes 90 minutit. 
 


 

MIKS me seda teeme?

Eesti naiste jäähokikoondis:

Teame, et oma riigi esindamine on tohutu vastutus ja me võtame seda väga tõsiselt. Seetõttu on korralik ettevalmistus meie jaoks võtmetähtsusega.

Lubame anda võistkonnana nii füüsiliselt kui vaimselt endast parima ning esindada Eestit väärikalt, et võiksime olla uhked nii oma riigi kui saavutuste üle. Oleme teile südamest tänulikud, kui olete otsustanud Selle teekonna koos meiega ette võtta ja leiate võimaluse oma panusega meie jõupingutusi toetada.

Vita Pictura:

See film saab olema meie ühiskonnas soolise võrdõiguslikkuse oluline diskussiooni tekitav ja liikumapanev jõud, kuna naiste sport (nii Eestis kui mujal maailmas) ei ole esindatud samal määral, mil meeste sport. Loodame, et anname selle filmiga inspiratsiooni vapratele ja andekatele naissportlastele oma unistuste saavutamiseks. Loodame filmi sõnumiga tekitada avalikku diskussiooni ühiskonnas tõmbamaks tähelepanu naiste rollile Eesti spordimaastikul. Kõige inspireerivam osa filmilooja jaoks on leida narratiiv, mis loob ainese sisukaks dokumentaalfilmiks, jäädvustada olulisi ajaloolisi hetki ning tõstatada ühiskonnas olulisi teemasid ja avada diskussiooni. See projekt on nende eesmärkide saavutamiseks ideaalne. Meid toetades aitad kujundada ja luua jäähoki kultuuri, luua soolist võrdõiguslikkust spordis ja populariseerida sportlikku elustiili.
 


 

FINANTSEESMÄRK

Eesmärgiks on koguda 9500 eurot, millest 4750 eurot kasutatakse naiskonna ettevalmistavate treeninglaagrite ja turniiride korraldamiseks ja neil osalemiseks ning teine osa ehk 4750 eurot kasutatakse dokumentaalfilmi tootmise esmaste kulude katteks.
 

LUBADUSED

Meie lubadused sisaldavad ainulaadseid võimalusi osaleda erinevates filmitegemise töötubades, mis viiakse läbi filmi- ja videotootmise oma ala parimate professionaalide poolt. Lisaks pakume tänutäheks Vita Pictura ja Eesti Hoki brändikaupa ning täis hokivarustuses põnevat meeskonnaüritust jääl, mille viivad läbi rahvuskoondise mängijad.

Täpsemat infot töötubade kohta leiad SIIT.

Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust!
Eesti keeles: Katrin Talvak / +37258847555 / katrin@turundusjuhtimine.ee

  • 280 hooandjat
  • 10160€kogutud 9500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 22.Mar.2021

Sarnased projektid

Dokumentaalfilm "Tantsijaks sündinud"

  • 49%kogutud
  • 535€toetatud
  • 26 päeva veel