Tallinna Fotokuu 2019 kaasaegse kunsti biennaal Kasutaja  Tallinna Fotokuu projekt kategoorias Kunst

TALLINNA FOTOKUU 2019

Tallinna Fotokuu on suurim rahvusvaheline kaasaegse kunsti biennaal Eestis, mis toimub 6.09.–3.11.2019. Fotokuu 2019 põhiprogrammi kuuluvad näitused Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis, Tallinna Kunstihoones ja uues Kai kunstikeskuses, kunstifilmide programm kinos Sõprus, kunstimess Foto Tallinn Noblessneris ja mitmekesine satelliitprogramm erinevatel Tallinna näitusepindadel. Põhiprogrammi kuraatorid on Heidi Ballet (Berliin), Post Brothers koos Simon Dybbroe Mølleriga (München ja Berliin), Hanna Laura Kaljo (London) ja Ingel Vaikla (Gent).
 


 

Kallid Hooandjad, teie toetust vajame, et luua Fotokuu publikuprogramm, mis toob välja seoseid erinevate näituste vahel – avab ja laiendab näitustel käsitletavaid teemasid eri vanuses, huvide ning taustaga külastajatele. Fotokuu publikuprogramm koosneb nii Eesti kui ka väliskülaliste loengutest, kunstnikevestlustest, töötubadest, tuuridest näitustel, uute raamatute esitlustest, filmilinastustest ja paljust muust. 
 
Näiteks 2017. aasta Fotokuul toimus kokku 40 erinevat üritust 1300le inimesele. Lisaks toimus 30 noortele suunatud haridussessiooni näitustel, kus osales 600 õpilast üle Eesti. 

 


 

Publiku- ja haridusprogrammid on olulised seetõttu, et pakuvad ligipääsu kultuuriloojate mõtete juurde, arendavad publiku visuaalset lugemisoskust, kujundavad huvi kaasaegse kunsti vastu ning suunavad kaasaegset kultuuri kriitiliselt analüüsima.
 
Igal korral on Fotokuu biennaali aluseks mõtlemapanevad ühiskondlikud teemad. Käesoleval aastal tutvustavad näitused meedia ja selle kasutajate omavahelisi mõjutusi; nii individuaalset kui ka kogukondlikku heaolu; ühiskondlikke norme; nüüdisaegse maailma ärevust ja planeedi Maa hävimist inimtegevuse tagajärjel. 
 
Fotokuu on aeg ja koht uuteks avastusteks ja diskussioonideks; sündmus, millel on oma meeskonna ja kunstnike kaudu tahe meie kultuuriruumis kaasa rääkida ning soov kaasata nendesse vestlustesse ka laiemat publikut. Tule ja osale sündmustel koos meiega!
 
Liitu meie uudiskirjaga www.fotokuu.ee või jälgi meid Facebookis või Instagramis
 
Kohtume Fotokuul!

 

  • 92 hooandjat
  • 8000€kogutud 8000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 15.Jul.2019