“Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised”Kasutaja  Tiina Sööt projekt kategoorias Teater

Olen etenduskunstnik Tiina Sööt.

Olen juba pikka aega tahtnud töötada inimestega, kes igapäevaelus ei tegele kunsti või teatriga. Samuti olen Austria ja Eesti vahet liikudes tajunud, kui erinevad need ühiskonnad võrdõiguslikkuse poolest on. Seega otsustasin uurida tavalistelt inimestelt, kes on eri elualadelt ja eri vanuses, kas nad on soolist ebavõrdsust kogenud ja kuidas nad seda mõtestavad.

Lavastus “Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised” on projekt, kus astuvad üles inimesed väljastpoolt teatrit. Laval on disainer ja meediauurija Merike, naisteajakirja tegevtoimetaja Anna-Liisa, drag queen Andrus, IT-valdkonnas töötav Helen ja  loodusteaduste õpetaja Olev. Neil kõigil on kogemus soolise ebavõrdsuse teemaga ja nad soovivad oma lugu jagada.

Vaataja saab näha, kuidas sooline ebavõrdsus tema hüpoteetilist naabrit, töökaaslast, sõpra või sugulast kõnetab. Milline peab olema üks normaalne mees? Kes on loonud tõelise naise kuvandi? Kas tõeline tädi saab olla ka tõeline naine? Mida ootab ühiskond emakalt? Kas sooline võrdsus mehi ka kuidagi aitab?

Ma ei taha esitada lavastusega enda või ekspertide arvamust, vaid anda sõna inimestele otse elust. Lavastuses uurime, kuidas inimesed soolise ebavõrdsuse teemat mõtestavad.

Vajame toetust, et osalejate lood teieni tuua, toetussumma läheb lavastuse produktsioonikulude katmiseks.

Meened toimetame toetajatele isiklikult kätte või saadame postiga. Kõiki toetajaid mainitakse soovi korral lavastuse kavas, Vaba Lava koduleheküljel ja etenduse FB-ürituses.

Aitäh!

Lavastus etendub Vaba Lava kuraatoriprogrammis 22., 23. ja 24. oktoobril ning 9. ja 10. novembril 2015

Idee ja lavastus: Tiina Sööt; Tekst: Aet Kuusik; Lavakujundus: Mai Sööt; Helikujundus: Eerik Kändler; Valguskujundus: Priidu Adlas; Laval: Anna-Liisa Reppo, Merike Kaunissaare, Andrus Tamme, Helen Kask, Olev Südi; Kaasproduktsioon: Vaba Lava, Tiina Sööt/Kaie Olmre; Laval: Anna-Liisa Reppo, Merike Kaunissaare, Andrus Tamme, Helen Kask, Olev Südi.

Kestus: 65 minutit, vaheajata

Tiina Sööt (1986) tegutseb etenduskunstide, performance’i, koreograafia ja visuaalsete kunstide alal. Kuigi tema põhitöövahendiks on esineja keha laval, töötab ta ka installatsioonide, joonistuste ja tekstidega. Sööt on õppinud ökoloogiat ja teatriteadust Tartu Ülikoolis, tegevuskunsti Eesti Kunstiakadeemias ja performatiivseid kunste Viini Vabade Kunstide Akadeemias. Alates 2012. aastast töötab Sööt koos austria kunstniku Dorothea Zeyringeriga nime all „Sööt/Zeyringer“. Duo huviobjektiks on tekst, kõne ja liikumine ning nende omavahelised seosed rütmi ja ajastuse kaudu. Lisaks teeb Tiina koostööd rumeenia uusmeedia kunstniku Ioan Cerneiga ning oma õe, etenduskunstniku Mai Söödiga. Tiina Sööt on valitud Vaba Lava 2015/16 hooaja programmi, et toetada alustava kunstniku järgmist sammu tema loometeel.

Vaata lavastuse kohta ka Vaba Lava kodulehelt ja facebookist.