TÜ korvpallikooli U14 võistkond EurosarjaKasutaja  Gert Prants projekt kategoorias Sport

Tartu Ülikooli Korvpallikooli Lõvid on u14 vanuseklassi võistkond, mis osaleb hooaegadel 2019-2021 sarjas Euroopa Noorte Korvpalli Liiga (EYBL). Tegemist on regiooni kõige tugevama turniiriga, mille raames mängitakse parimate eakaaslaste vastu Venemaalt, Lätist, Leedust, Poolast jne. Kokku on võimalus osaleda kaheksal väga kõrgetasemelisel turniiril. Sarjas osalemine on mängijatel ainuke võimalus saada kogemus naaberriikide ning Euroopa parimate mängijate vastu.

Võistkond on kokku pandud Tartu parimatest mängijatest, kellel on tulevikus ambitsiooni jõuda Eesti koondisse ning kindlasti ka Tartu esindusvõistkonda. Poisid treenivad 7. aastat, esimest hooaega on juhendajaks leedukas (staašikas ja kogenud, ka Kaunase Žalgirise duubelvõistkonna peatreenerina töötanud) Tomas Keršis. Abitreeneriks Eesti koondist esindanud Joosep Toome. Tiimil on väga vahva fännklubi lastevanemate näol! 
 


 

Kaheaastase tsükli raames on võistkonnal kohustus korraldada koduetapp. Selle raames võõrustatakse 7 võistkonda 4 päeva jooksul Kääriku Spordibaasis. Samuti tuleb organiseerida mängud, tasustada kohtunikud jne. Kõik kohapealsed kulutused katab koduvõistkond. Vastutasuks peab Tartu võistkond kahe aasta jooksul tasuma etappidel käies vaid omaenda transpordikulud. EYBL sarjast on tuule tiibadesse saanud kõik Tartu parimad noormängijad, näiteks nagu Kerr Kriisa (Kaunase Žalgiris), Hendrik Eelmäe, Robin Kivi, Hannes Saar, Joonas Anton Jürgenstein, Patrik Saal, Sverre Aav (Tartu Ülikool), Saimon Sutt (Oberwart Gunners), Märt Rosenthal (Pärnu Sadam) jt. 

Hooandja abiga saavad poisid tuule tiibadesse, vägevad mängud suurepärases Kääriku Spordibaasis ning vajaliku kaheaastase tsükli regiooni tugevamate vahel!

Sarnased projektid

Toeta Isabel Lovina Olssoni teekonda Euroopa Meistrivõistlustele 2024

  • 88%kogutud
  • 660€toetatud
  • 27 päeva veel

Aita noorel Eesti lauatennisemeistril koguda maailma reitingupunkte Dohas

  • 64%kogutud
  • 2550€toetatud
  • 7 päeva veel