Viime Eesti ulmekirjanduse laia maailma! Ulmeromaan "The Gods To Be" Kasutaja  Lifelong Fund OÜ projekt kategoorias Trükis

Ulmeromaan "The Gods to be" on Eesti ühe tunnustatuima ulmekirjaniku Maniakkide Tänava poolt kirjutatud eestikeelse raamatu "Tulevased Jumalad" ingliskeelne versioon. Inglisekeelne raamat on esialgu plaanis välja anda e-raamatuna. 
 


 

Autorist

Ulmeromaani autor, Maniakkide Tänav, on Eesti Kirjanike Liidu ja Eesti Ulmeühingu liige. Avaldanud 10 romaani ja 70 juttu-lühiromaani, tema jutte on ilmunud ajakirjades Mardus, Algernon, Täheaeg, Reaktor ja Looming ning erinevates antoloogiates. Maniakkide Tänav on kaheksal korral võitnud Eesti Ulme Ühingu poolt välja antava aastaauhinna Stalker. Ta tegeleb ka Tartu ulmekirjutajate motiveerimise ning inspireerimisega ning tema algatusel sai loodud ulmeajakiri Reaktor. Ta oli selle esimene peatoimetaja ning pikaaegne kirjandustoimetaja. Tema kirjanduslik ampluaa on lai - oma lugusid on ta avaldanud zombigorest ja kosmoselendudest küberpungi ning fantaasiakirjanduseni. On üle kolme aasta olnud taustaloo peaautor arvutimängu "Mortalis: Back to the Roots" meeskonnas.
 


 


 

Illustratsioonide autor on noor ja andekas kunstnik ja illustraator Mark Antonius Puhkan. Ta on Eesti Kunstiakadeemias omandanud BA kraadi Graafika erialal (2016) ning MA kraadi Kaasaegse kunsti erialal (2020). Töötab Eesti Kunstiakadeemias külalisõppejõuna ja Postimehes illustraatorina. On illustreerinud muuhulgas Tammsaare "Tõde ja õiguse" I osa juubeli trükise (2018) ning andnud välja graafilise novelli "Antennimaja inimesed" (2019). On osalenud mitmel näitusel nii Eestis kui ka välismaal. On üle kolme aasta olnud idee kunstnik arvutimängu "Mortalis: Back to the Roots" meeskonnas. Täidab nüüdseks seal ka kunstilise juhi rolli.
 

Lugu

Romaan saab alguse kosmoselaeva "Tähelaev" missioonist inimkonna hälli otsingutel. Planeedil, kuhu pärast laevahukku satub geneetik 8-AD-455, hüüdnimega Badass, ootavad teda vaid üksikud sõbrad ja väga palju vaenlasi. Otsides võimalust tagasi tsivilisatsiooni rüppe naasta, peab Badass astuma vastu planeedi ikka veel surmatoovatele minevikureliktidele ja seda asustavatele mõistatusliku päritoluga olenditele, kes omavahel tapvat olelusvõitlust peavad. Kui ta ei leia viisi taas kosmosesse saada, on ta määratud jääma nende sekka, barbaarsusesse.
 


 

Suurem idee on kuldne unistus jõuda Eestimaa ulmemaastikelt USA ja Aasia maade südamesse, paeluda sealseid lugejaid ka Eesti ulme ja mütoloogiaga. Edasiarenduseks on juba täna loodav online arvutimäng "Mortalis: Back to the Roots", kus raamatu sõpradest saavad kangelased, kes läbi virtuaalse maailma saavad ainulaadse võimaluse seda lugu kogeda. Sünnib uus reaalsus, kus lugejad saavad virtuaalses maailmas seigelda ja elustada oma unistusi.
 


 

Tule ja avasta juba praegu, kuidas sünnib üks online arvutimäng ning kuidas lugudest saab virtuaalne maailm meie mängustuudio lehel.

On võimalik kuulata Inglise keeles esimesi peatükke loost ja vaadata mängu arenguga seotud videovestlusi (DEV-talk). Tõsistel fännidel on ainukordne võimalus teha ka esimene samm meie virtuaalkodu ehk Survivors Campi.
 

Kogutav summa:

3000 EUR Ingliskeelne e-raamat. Sisaldab tõlkeid, küljendust ja illustratsioone ning turundustegevusi e-raamatu müügi edendamiseks.
5000 EUR täitumisel on võimalik trükkida ka piiratud arvul raamatuid.

Kõikide toetajate vahel loositakse eri autogrammidega märgistatud eestikeelne raamat. Füüsiliste preemiate kohaletoimetamise tasu ei sisaldu toetuses.

Reaktor: Mortalis: vanade lugude juured uue mängumaailma mullas
Mortalis: Back to the Roots tutvustusvideo