HekilabürintUser's  Kristi project in the category Design

Mina olen Kristi.

Mind on üks väga tore asi juba ammu võlunud - suured labürindid. Need on lihtsalt nii lahedad! Põnev oleks seal oma orienteerumisvõimet ja kaardilugemisoskusi proovile panna! Maailmas on neid tehtud nii plankudest, maisipõldu kui põõsastest. Kuna selliseid Eestis ja lähiümbruses ei leidu, siis ei ole mul kahjuks õnnestunud üheski sellises veel käia. Aga miks mitte rajada see põnev asi ise! Läbi Hooandja projekti võiksime teha seda kõik koos! Kuna minu ideest on nakatunud ka mu abikaasa ja lapsed, siis panime möödunud aastal oma võimalused kokku ja soetasime just seda põõsastest labürintide ideed silmas pidades Põltsamaa lähedale põllulapiga armsa talukoha. Täpsemalt Tln-Tartu maanteest umbes 10km kaugusel, Pajusi suunal, 58°45'35'' N ; 25°57'47'' E. Sellega meie võimalused hetkel lõppesid, aga soov labürindi-asi järgi proovida oli väga suur. Saime abi kohalikult põllumajandusettevõttelt Pajusi ABF, kes külvas meie põllulapile maisi.

Nüüd on rajad juba sees ja me väga loodame, et vaatamata jahedale suvele kasvab mais ka mehekõrguseks, pakub elamust nii lastele kui lapsevanematele ning ülaltvaates ilmneb meie esimene labürindipilt. Seda, kuidas me seal talus toimetame, uue asjaga harjume ja maisi sisse labürindipilti loome, seda saad jälgida Facebookis. Aga tegelikult tahaksime me istutada siiski korraliku pikaaegse põõsastest labürindipildi. Suur ja uhke eeskuju on maailma suurim põõsarägastik.  Selleks kulub päris palju põõsaid – mida rohkem põõsaid, seda keerulisem mõistatus.

Kujundame pildi (mida saab vaadelda aerofotodelt) sellise, et saaks seda edaspidi suurendada ja huvitavamaks teha. Teeme selle käikudesse kaardi järgi otsitavate kontrollpunktidega lõbusa lahendamis-ülesande, et labürindi lahendajatel oleks peale enda pildi sees kujutlemise ja eksinud olemise asi huvitavam (seda katsetamegi sel aastal maisi peal). Turismiatraktsiooni piletituludest toimuks edaspidi heki hooldamine ja teose suurendamine. Selle tulevikuvisiooniks on saada maailma tasemel hekilabürinditeoseks, mis ennast ise majandab. Nii me seda natuke pöörast asja näeme ja selle nimel toimetame :)

Et luua esmane nauditav käikude süsteem, on edukaks stardiks vaja vähemalt 1500 hekitaime, millest igaüks maksab ligi 2€. Sellest saab 500m hekki, mis on minimaalne kogus. Iga lisapõõsas teeb teose täiuslikumaks! Kasutame viirpuid nende vastupidavuse ja piisava kõrguse tõttu.

Siis siinkohal paluksime teie abi: teeme selle suure põõsalabürindi Eestisse kõik koos! Teeme selle nii suure, et see oleks huvitav ja nauditav nii meile, teile, kui paljudele teistele, kes tahaksid ekslemist omal nahal katsetada. Toeta meie projekti kasvõi ühe põõsaga ja me oleme sulle väga tänulikud! Ka ühe põõsa ostjad loetleme üles labürindi rajajate nimekirjas! Kui sinu soov on jääda anonüümseks, siis nii see saab olema :) Juhime tähelepanu, et põõsad kasvavad aeglaselt ja tiheda heki saamiseks lõigatakse neid igal aastal tagasi. Selle tulemusena ei ole meil mehekõrgust hekki ette näidata ei sel ega järgmisel aastal. Kuid labürindi loomisele ja heki kasvamisele saate kogu aeg kaasa elada!

Muide, kas te teadsite, et eesti keeles ühe sõnaga tähistatav labürint on tegelikult kaks erinevat asja, mille ainus ühine nimetaja on kõndimise rada. Tegelikult on labürint ühe käiguga ringselt läbitav iidne muster, kus käiakse keskpaika ja tagasi ning eksida ei ole võimalik. See teine labürint, mis põõsastest teeme, on tegelikult rägastik, kus on palju ristuvaid käike ja mille esimene eesmärk on eksimine ja väljapääsu leidmine.

 

  • 6 backers
  • 64€raised of 2000€ goal

Ended

This project was not funded and ended on 30.Sep.2012