Peeter Lauritsa kunstialbum "Sild sinna ja tagasi"User's  Peeter Laurits project in the category Print

Ma olen Peeter Laurits, kunstnik.

Mu elus ja loomingus on üks suur ring täis saanud, käimas tihe näitusturnee Eestis, Hollandis, Moskvas ja Nepaalis, samas on valmimas uued kollektsioonid. Niisugust hetke on sobilik tähistada mahuka pildialbumi välja andmisega. Valmiv album sai nime mu sellesuviselt retrospektiivnäituselt “Sild sinna ja tagasi” Tartu Kunstnike Majas.

Raamat tuleb umbes 160 lk paks ja sisaldab tähtsamat osa mu Kütioru perioodi loomingust alates aastast 1997. Keskse koha võtavad pildikollektsioonid “Taeva atlas”, “Uputus”, “Mullatoidu restoran” ja “Labürint”. Konteksti huvides lisan ka mõned olulisemad tööd varasemast ajast. Raamat tuleb eesti ja inglise keeles. Raamatu koostasid Peeter Laurits ja Eero Epner. Eero Epner kirjutab sissejuhatava essee ja teeb ka põhjaliku intervjuu autoriga. Kujunduse autor olen ma ise. Inglise keelde tõlgib Peeter Tammisto.

Raamat on praktiliselt valmis. Kujundusmakett on lõpetatud ja ootab viimistlemist, tekstid on valmimas ja lähevad varsti tõlkimisele. Oktoobriks oleme valmis töö trükikotta andma.

“Sild sinna ja tagasi” saab olema esimene väljaanne, mis annab põhjaliku ülevaate mu töödest. Sinu abiga saab see valmis novembri alguseks, mu suureks retrospektiivnäituseks Moskva kaasaegse kunsti keskuses VINZAVOD. Mu tööde, elukäigu ja saavutustega saate tutvuda www.peeterlaurits.com ja http://et.wikipedia.org/wiki/Peeter_Laurits

Raamatud, plakatid, meened ja kunstiteosed antakse üle raamatu esitlusel novembri alguses või saadetakse postiga pärast seda.
 
Toetajaplakat
 
Toetajaplakat
 
Taeva atlas juveelikarbis
 
"Sild sinna ja tagasi", digitrükk, 2011, 130 x 80 cm