Ivi Rausi sooloalbumi "Elust läbi lenneldes" ja noodikogumiku väljaandmineUser's  Ivi Rausi project in the category Music

Olen muusik, laulja ja õpetaja juba paar aastakümmet. Selle aja jooksul olen loonud palju muusikat, andnud väga palju kontserte ja avanud muusika maailma saladusi väga-väga-väga paljudele lastele alates 4-eluaastast lõpetades professionaalidega.

Sel sügisel tähistan oma esimest suuremat juubelit. Teen seda aga pisut teisiti - kingin midagi nii endale kui teile! See on ju väga hea uudis, eks?!

 • Ilmub minu neljas autoriloominguline sooloalbum "Elust läbi lenneldes".
 • Ilmub minu loomingu täielik noodikogu, mis oma 48 lauluga avardab laulustuudiote ning lauljate repertuaari valikut paljude uute erineva raskusastmes lugudega.
   

Foto: Sadu-Triste Juurikas
 

Sooloalbum "Elust läbi lenneldes" sisaldab kokku 11 lugu ja see ilmub esmakordselt lisaks CD-le ka vinüülplaadina. Täitub minu suur unistus!

Igal minu albumil on oma sündimise lugu ja eriline hõng. Usun, et ka see sooloalbum suudab kuulajat üllatada, sest ma ei armasta nina jäljes mööda vanu sisse tallatud radu kõndida. Mulle meeldib ikka ja jälle muusikamaailma avastada.

"Elust läbi lenneldes" albumi muusika ja tekstid viivad sind sinna, kus saab kogeda gruuvikat sensuaalsust miksituna elurõõmu, magusvalusa bluusi ja lõõgastava reggae'ga. Albumi muusikaline keel on kergelt jazzivürtsine ja ikka eestikeelne. Jazzikas gruuv on see, milles minu süda tuksub ja eesti keel on just see, milles minu hing heliseb.

Albumi produtsent on helimaailma suur meister Peeter Salmela, kelle õdusas Kalamaja stuudios oleme seda albumit juba mõnda aega meisterdanud. Peeter on inimene, kellega lähen iga kell luurele, sest ta oskab õigel ajahetkel helipuldis tabada just seda, mis on iga muusiku unistus. Arranžeeringud, mis on loomingulises protsessis rikastunud kaastegevate muusikute ideedega, olen loonud ise.

Albumi tekstide autoreid on seekord lausa kaks, kuulajatele juba tuntud tekstivirtuoos Anneliis Kõiv, kellega koos oleme loonud palju laule, mida Eesti raadiod kenasti mängivad. Aga on ka uus üllataja, Ave Kala.

Isu äratamiseks üks lugu kuulamiseks: Elust läbi lenneldes
 

Foto: Raul Ollo
 

Kes on siis need suurepärased muusikud? Eks ikka mehed, kellega olen juba mõnda aega koos toimetanud ja kes oskavad mu loodud muusika panna kõlama nii, et hakkab hea. Minu suur kummardus ja tänu Raun Juurikas – klahvpill, Jaan Jaanson – kitarr, Mihkel Mälgand – basskitarr, kontrabass ja Ahto Abner – löökpillid.
 

Foto: Sadu-Triste Juurikas
 

Minu laulude noodikogumik saab olema suur ja rikkalik, sisaldab kokku 48 laulu. Olen lauliku mõtet mõlgutanud peas juba mõnda aega. See on kokkuvõtlik noodikogu minu loomingust läbi aegade. Siin on lugusid igas vanuses lauljatele. Kuna minu hing heliseb jazzikas võtmes ja olen kaua töötanud lastega, siis leiab siit ka jazzikaid lastelaule. Usun ja loodan, et need laulud pakuvad huvi ja avastamise rõõmu kõigile. Kuulamiseks saavad olema pea kõikide lugude originaalversioonid, kuid ma väga loodan, et see noodimaterjal inspireerib lauljaid ja lauluõpetajaid looma omi interpretatsioone.
 

Foto: Rene Jakobson
 

Eesmärk Hooandjas

Sellise projekti elluviimine on üks paras julgustükk. Iga hoog, mis me teilt saame, teeb meele rõõmsaks ja toob südamesse tänu. Kõike teeme ikka selleks, et Eesti muusika ja laululooming saaks rikkamaks.

Rahalised väljaminekud, mis kaasnevad sellise suure projekti elluviimisega:

 • Stuudio rent ja salvestamine
 • Miksimine ja masterdamine
 • Vinüüli, CD ja noodikogumiku kujundus
 • Vinüüli- ja CD tootmine ja noodiraamatu trükk
 • Noodikogumiku lugude noodimaterjali redaktsioon
 • Muusikute tasud

Hooandjate toetusel saame osa albumitest ja noodikogumikkudest juba ette ära müüa ja see annab meile juba tugevama tunde ning aitab katta osa väljaandmisega seotud kuludest.

Oleme teile tänulikud iga hoo eest!

Nii tasase, lennuka kui ka supersuure eest!

Ja kui Sa tunned, et soovid mõnda kingitust teise vastu vahetada (näiteks laulukogumik versus vinüül ja vastupidi), siis räägime läbi :)!

Ette tänades
Ivi ja Co
 

 • 89 backers
 • 5620€raised of 5500€ goal

Successful project

This project was funded on 27.Sep.2023