Audioplaat „Lumi“User's  Kristel Leesmend project in the category Music

Kristel Leesmend loeb oma raamatut „Lumi“
 
Kõigile lastele, ka neile, kes on juba suured.
 
Helikujundaja Ardo Ran Varres
Kujundajad Kert Lokotar ja Ivar Reimann
Hooandja videoklipi autor Ulrike Brett Uukkivi

„Lumi“ läheneb elule läbi hetke kohaolu tajumise ja tunnete märkamise igas pealtnäha tavalises päevas. Loo enda, kaanekujunduse ja illustratsioonide koosmõju  moodustavad terviku, mis häälestab lugeja rahu meeleseisundisse ja toetab jaatavat suhtumist iseendasse ning ümbritsevasse maailma. Autor on silmas pidanud, et raamat oleks võrdselt huvitav nii lastele kui täiskasvanutele ning et tekiks maa-ala, mis on ühine nii suurtel kui lastel. Kujundajad Ruta Tepp ja Kert Lokotar ning toimetaja Margaret Neithal on andnud südamest parima, et tulemuse kvaliteet oleks kõrge, omaks esteetilist väärtust ning tooks esile eesti keele ilu ja eripära.

Ajakirja "Looming" 2014/4 lastekirjanduse 2013. aasta kokkuvõttes kirjutab Veronika Kivisilla: "Raamat "Lumi" pole ehk niivõrd lasteraamat, vaid pigem õrn ja filosoofiline mõtisklus. Igatahes on tegu põneva ja teistest selgesti eristuva teosega, ka seetõttu, et autori enda joonistatud kõnekate piltide keel on sama õrn ja napp. Lasteraamat ei pea tingimata olema lopsakalt ja detailselt kujundatud, et olla paeluv."

Aasta jooksul on autor arendanud raamatu ideed maalitud pakendiga, et see erilise kingitusena lapsele meelde jääks. Audioplaadi väljaandmisega jätkub teekond loodud maailmas. Helilooja Ardo Ran Varres täiendab seda helidega ja autor oma häälega, et "Lumi" lugu ja selle rahu jõuaks ka nende laste ja suurteni, kes ise lugeda ei saa või eelistavad jutu kuulamist. Samuti kui raamatu kujunduse puhul on plaadi helimaastik napp, järgides ideed, et vähe võib olla palju ning mõtet, et igas elu hetkes avaldub suurus ja ilu, mille jaoks tasub end avada. Plaadi kujundajad Kert Lokotar ja Ivar Reimann on loonud põneva lahendusega esteetiliselt kauni ümbrise, mis kannab endas raamatu mitmekihilise maailma ideed.

Kõik raamatud ja plaadid on autogrammiga ning soovijatele isikliku pühendusega. Auhinnad toimetatakse kätte posti teel.

Oleme väga tänulikud, kui toetad seda väikest ja visa üritust maailma paremaks muuta.

 

 

Related projects

New album "ööLooD" by Leana.island & Kulno Malva

  • 69%raised
  • 3455€pledged
  • 24 days to go

Release of a modern hardcore band debut album "Divine Triumph"

  • 4%raised
  • 30€pledged
  • 19 days to go