Lasteraamat „Kuidas leida aaret“User's  Liina Kulu project in the category Print

Head Hooandja sõbrad!

Siin ja praegu on just õige hetk, et aidata kaasa ühe rõõmsa ja põneva raamatu ilmumisele, sest plaan avaldada lastele ning kõikidele lapsemeelsetele mõeldud lugu „Kuidas leida aaret ehk seiklused koera, kohvri ja kuumaõhupalliga“ on lõpusirgel ja ootab täideviimist!
 
Raamatukirjutamisega kaasneb ühtaegu nii andmis- kui ka saamisrõõm. Mõtted, mis paberil koha leiavad, on ju osake kirjutajast endast ning seega annab kirjanik iga lõigu ja peatükiga lugejale ära tüki „omaenda maailmast“. Kuid tükid tulevad kuhjaga tagasi, kui kirjapandu lugejate silmist ja emotsioonidest vastu vaatab ning nii kirjutaja kui ka lugeja maailm seeläbi avaramaks muutub. Tunne on sarnane sellega, kui oled mõne hea teoga hakkama saanud. Te teate ju küll seda tunnet!
 
Kui ma peaksin ennast kuidagi iseloomustama, siis ütleksin „parandamatult optimistlik realist“. Ning mu kirjutised on 100% minu nägu, sest mulle lihtsalt meeldib, kui raamatut lugedes tekkib ootamatu äratundmine, et kõik loetu võiks vabalt näiteks kasvõi su kodutänavas juhtuda. Ning kes ütles, et ühes tšellokastis ei võiks olla peidus pisike draakon või et vanavanatädi Helmi räämas kohver ei võiks sind juhatada seikluseni, kus selgub, et tõelised sõbrad on suurim aare maailmas. Maailm on täis siirast ja puhast avastamisrõõmu ning raamat on parim vahend, kuidas seda teadmist lastele ja lapsemeelsetele edasi anda.
 
Seepärast ootangi teie kõigi toetust oma teisele raamatule „Kuidas leida aaret ehk seiklused koera, kohvri ja kuumaõhupalliga“. Kuivõrd mu eelmise raamatu „Kuidas taltsutada tšellot ehk mis juhtub siis, kui su sõbraks on väike draakon“ lõpus sai ju lubatud, et seiklused jätkuvad, ei saa ma nüüd ju lugejaid alt vedada! Uues raamatus seiklevad juba esimesest raamatust tuttavaks saanud pärislapsed Nora ja Markus ning draakonipoiss Nospel ja nendega ühineb üsna ootamatute võimetega koer nimega Küpsis. Nii veider, kui see ka on – lugu on ühtaegu naljakas ja südamlik, põnev ja mõtlemapanev, lõbus ja tõsine, täis unistusi ja nende täitumist. Seega just täpselt niisugune, nagu meie igapäevaelugi.
 
Ehkki uue raamatu kujunduse-küljendusega läheb veel veidi aega, julgen kõikidele lugejatele lubada, et raamat tuleb põnev, värvikirev ja lustlik. Just selline, nagu üks tõeliselt kaasakiskuv lasteraamat olema peakski! Kõvade kaante vahele umbes 60 leheküljele jagub seiklusi nii unistustes kui tegudes, maal kui taevalaotuses. Rääkimata omapärastest illustratsioonidest raamatu kunstnikult, kelleks on Kaarel Paju. Kui kõik läheb plaanipäraselt, on raamat kaante vahel ja lastel käes hiljemalt 2013. aasta suveks. 
 
Uue raamatu avaldamisega loodan täita ka ühe enda salasoovidest. Nimelt tahaksin – sõna otseses mõttes – ise viia raamatu turvakodude, pereabikeskuste ja lastehaiglate abiga nende lasteni, kellel praegu ei ole võib-olla kõige õnnelikumad ja lõbusamad ajad.
 
Kokkuvõttes - lihtsalt südamest usungi, et meist igaüks loeb! Mõistke seda just täpselt nii, nagu ise tahate.
 
Projekti eelarve:
Projekti eelarve hõlmab tasu raamatu illustraatorile, keeletoimetuse tasu ning trükiteenuse maksumust. Kuivõrd tegemist on heategevusliku ideega – osa tiraažist on plaanis jagada
lastele tasuta –, ei ole ma projekti eelarvesse arvestanud autoritasu ega tasu raamatu tehnilise küljendamise eest (viimasega saan samuti ise hakkama).
 
Eelmise raamatu ühte peatükki saab kuulata siit: http://soundcloud.com/hooandja/liina-kulu