Aita krattidel ellu ärgataUser's  kat project in the category Film & Photo

 

Tere Hooandjad,

Loodame teie toel jõuda Rainer Sarneti mängufilmi “Rehepapp” tootmiseni.

“Rehepapp”saab olema fantaasiafilm, mis baseerub eesti mütoloogial. See saab olema segu maagiast, mustast huumorist ja romantilisest armastusest. 

Hooandjate toetusel testime filmis tegutsevate krattide liikumisi ja võimalikke miimilisi detaile. Krattide test on selle filmi ettevalmistuse kõige olulisem osa, sest Kratid ei saa olema animeerutud vaid  tahame leida võimaluse liigutada neid natuuris. Seda selleks, et säiliks kohmakas ehedus ja õige gravitatsioon. Kratte juhitakse nagu nukke, hiljem kustutakse nöörid ja muud abivahendid. Kratid peavad mõjuma elusalt - nad köhivad ja hingavad kui inimesed, kuid nende liikumisloogika lähtub tööriistadest, millest nad on  tehtud.

Aita krattidel ellu äragata.  Oleksime selle eest väga tänulikud.

***

“Rehepapi” tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus liiguvad ringi libahundid, katk ja vaimud. Külainimeste peamiseks mureks on elada üle külm ja pime talv. Selle jaoks pole miski tabu. Varastatakse üksteise, saksa mõisnike, vaimude, kuradi ja Kristuse tagant. Et endal hinge sees hoida, antakse see kratile, puust ja rauast olendile, kes aitaks peremehel rohkem varastada.  Varastatakse ka siis, kui aidad juba täis. Varastamine on muutunud  ainsaks  kinnisideeks ja  külainimesed ise hingetuteks olenditeks, kes meenutavad üha rohkem kratte.

Filmi aluseks on Andrus Kivirähu romaan „Rehepapp“.

MEESKOND: Režissöör Rainer Sarnet / operaator Mait Mäekivi / kunstnik Jaagup Roomet / krattide kunstnik Jaanus Orgusaar / kratijuht Kalju-Karl Kivi / produtsent Katrin Kissa jpt.

Film valmib 2014 aasta sügisel.

*Filmi edasise saatuse jälgimiseks ühine Rehepapiga facebook'is*